Bartosz Warchoł (Cycling Academy p/b Peter Sagan) wygrał Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski! Oto co powiedział po wyścigu:

– To był bardzo trudny wyścigi na selektywnej trasie. Właściwie nie było po płaskim, tylko ciągle w górę w dół – mówił na mecie Bartosz Warchoł.

– Na początku bardzo szybkie tempo narzuciła grupa Active Jet. Jednak w końcówce to ja zachowałem najwięcej sił i udało mi się odjechać i w końcówce zyskać prawie 45 sekund nad rywalami – dodał szczęśliwy zwycięzca.

Jako drugi linię mety minął Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice).

Plan był dziś taki, by atakować od startu. Tę taktykę jako pierwszy zaczął realizować Josef Cerny, który ruszył na samym początku. Zmusił w ten sposób inne ekipy do pogoni. W końcówce, gdy w głównej grupie było już tylko 20 kolarzy, nasza ekipa miała aż 4 przedstawicieli. Zgodnie ze sobą współpracowaliśmy i się uzupełnialiśmy. Po kilku atakach, na czele uformowała się trójka ze mną. Na ostatnim wzniesieniu dojechał do nas Bartosz Warchoł i chwilę później zaatakował. Podczas wspinaczki kontrolowaliśmy jego niewielką przewagę, ale na zjeździe ją powiększył i nie zdołaliśmy go później dogonić. Sprint po 2.miejsce był dosyć chaotyczny, ale zakończył się dla mnie korzystnie – powiedział Leszek Pluciński.

Jako trzeci linię mety minął Tomas Koudela (SKC Tufo Prostejov). Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji górskiej został Adam Stachowiak (Kolss BDC Team). Najaktywniejszy kolarz to Jakub Foltyn (Domin Sport). Najlepszym młodzieżowcem został Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice). W klasyfikacji generalnej po dwóch wyścigach prowadzi Bartosz Warchoł przed Dariuszem Batkiem i Tomasem Koudelą.

Podczas Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski kolarze do pokonania mieli dystans 135 km. Impreza rozegrana została na trasie wokół Karpacza i Jelniej Góry z kultowym podjazdem pod Orlinek.

Patrząc na trudność tej trasy myślałem, że na metę wjedzie niewięcej niż 30 kolarzy, a tu miła niespodzianka. Mieliśmy możliwość oglądania w Jeleniej Górze kawał dobrego ścigania. No i bardzo się cieszę, ze do głosu powoli dochodzą młodzi kolarze tacy właśnie jak Bartosz Warchoł – komentował Wacław Skarul – Prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Przed wyścigiem zawodowców na stracie stanęli amatorzy, którzy do pokonania mieli 62 km. Najszybszy okazał się Mariusz Olesek. Za nim na metę wjechali: Maciej Stanowicz oraz Krzysztof Orlik. Wystartowało także kilka pań, a wśród nich jeżdżąca w barwach MTB Obiszów Team Natalia Czerwonka – wicemistrzyni olimpijska z Soczi.

Jestem doświadczoną zawodniczką, a ciężko jest mi się doprowadzić do naprawdę dużego zmęczenia. Trasa podczas tego wyścigu była taka, że wyjątkowo się wymęczyłam. Było naprawdę super – komentowała Czerwonka. – Jelnia Góra to kolarska stolica Polski. Od TdP przez zawody MTB po dzisiejszy wyścig. Jestem bardzo zadowolony z tego co działo się u nas w niedziele i mam nadzieję, że będzie do nas przyjeżdżało coraz więcej kolarzy i to nie tylko zawodowców – komentował niedzielne zawody Marcin Zawiła – Prezydent Jeleniej Góry.

Impreza zorganizowana została przez MTB Obiszów Team przy współpracy z Polskim Związkiem Kolarskim oraz Miastem Jelenia Góra i pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych Grzegorza Schetyny. Partnerem tytularnym jest KGHM. Partnerami głównymi są: Firma CCC S.A, Staropolanka oraz International Visegrad Fund.

Informacja prasowa + CCC Sprandi