Beñat Intxausti (Movistar) po ataku na finałowym podjeździe w Campitello Matese, zwyciężył ósmy etap Giro d’Italia. Liderem pozostał Alberto Contador!

Ósmy odcinek Giro d’Italia Giro d’Italia liczył 186 kilometrów, a etap kończył się na podjeździe w Campitello Matese o długości 13 kilometrów i średnim nachyleniu 6,9%.

Wcześniej na 80 kilometrze, kolarze musieli zmierzyć się z premią górską drugiej kategorii (2. kat., 80,7 km, długość 26 km, śr. nach. 5%). Tam samotne prowadzenie objął Steven Kruijswijk (Lotto Jumbo), a za nim uformowała się grupa w składzie: Ilnur Zarkarin (Katiusza), Thomas Danielson (Cannondale Garmin), Mauro Finetto (Southeast), Przemysław Niemiec (Lampre Merida), Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice), Franco Pellizotti (Androni), Francesco Bongiorno (Bardiani CSF), Sebastien Riechenbach (IAM Cycling), Carlos Betancur (AG2R), Kristof Vandevalle (Trek Factory) oraz Beñat Intxausti.

Finałowy podjazd Kruijswijk rozpoczął z przewagą 1:40 nad goniącą grupką i 4:00 nad peletonem i tam rozpoczęły się dwa wyścigi. Z jednej strony po zwycięstwo etapowe, z drugiej walka o klasyfikację generalną. Dość szybko od grupy pościgowej odpadł Przemysław Niemiec.

Na 5 kilometrów przed metą z przodu jechali Intxausti i  Riechenbach, z tyłu z peletonu zaatakował Fabio Aru (Astana). Od razu do koła doskoczył mu m.in. jego kolega z drużyny Nikel Landa, a także Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), Rigoberto Uran (Etixx – Quick Step) i Richie Porte (Sky). Kilkaset metrów dalej Landa, pomknął do przodu.

Na 4 kilometry przed metą kolarz Movistaru “poprawił”, zostawiając Reichenbacha w tyle. Grupa z liderem traciła około minuty.

Intxausti nie dał się doścignąć do mety, odnosząc swój drugi triumf we włoskim tourze. Drugi na metę wjechał Mikel Landa (Astana), zaś trzeci Sebastien Reichenbach . Liderzy przyjechali 35 sekund za zwycięzcą.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Alberto Contador, który zyskał na jednej z lotnych premii dwie sekundy.

Wyniki 8 etapu Giro d’Italia 2015:

1    Benat INTXAUSTI ELORRIAGA    ESP    MOV    4:51:34
2    Mikel LANDA MEANA    ESP    AST    20
3    Sébastien REICHENBACH    SUI    IAM    31
4    Fabio ARU    ITA    AST    35
5    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TCS    35
6    Richie PORTE    AUS    SKY    35
7    Rigoberto URAN URAN    COL    EQS    35
8    Dario CATALDO    ITA    AST    35
9    Damiano CUNEGO    ITA    NIP    45
10    Damiano CARUSO    ITA    BMC    45
11    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    ESP    MOV    45
12    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    53
13    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    CRC    MOV    53
14    Leopold KONIG    CZE    SKY    53
15    Darwin ATAPUMA HURTADO    COL    BMC    53
16    Jurgen VAN DEN BROECK    BEL    LTS    53
17    Maxime MONFORT    BEL    LTS    +1:11
18    Ryder HESJEDAL    CAN    TCG    +1:11
19    Roman KREUZIGER    CZE    TCS    +1:11
20    Mikel NIEVE ITURALDE    ESP    SKY    +1:11
21    Davide FORMOLO    ITA    TCG    +1:33
22    Yury TROFIMOV    RUS    KAT    +1:41
23    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    +1:55
24    Kristof VANDEWALLE    BEL    TFR    +1:57
25    Steven KRUIJSWIJK    NED    TLJ    +2:03
26    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +2:18
27    Jan POLANC    SLO    LAM    +2:30
28    Stef CLEMENT    NED    IAM    +2:46
29    Tanel KANGERT    EST    AST    +3:14
30    Amaël MOINARD    FRA    BMC    +3:32
31    Igor ANTON HERNANDEZ    ESP    MOV    +3:32
32    Ilnur ZAKARIN    RUS    KAT    +5:00
33    Przemyslaw NIEMIEC    POL    LAM    +5:47
34    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    POR    TCG    +5:58
35    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +6:49
36    Thomas DANIELSON    USA    TCG    +6:49
37    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    COL    ALM    +6:49
38    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OGE    +7:46
39    Sebastian HENAO GOMEZ    COL    SKY    +7:46
40    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    +7:57
41    David DE LA CRUZ MELGAREJO    ESP    EQS    +8:00
42    Paolo TIRALONGO    ITA    AST    +8:40
43    Michael ROGERS    AUS    TCS    +8:40
44    Branislau SAMOILAU    BLR    CCC    +8:40
45    Mauro FINETTO    ITA    STH    +9:19
46    Sander ARMEE    BEL    LTS    +9:53
47    Ivan BASSO    ITA    TCS    +9:53
48    Sylvain CHAVANEL    FRA    IAM    +9:53
49    Nathan BROWN    USA    TCG    +9:53
50    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +9:53
51    Hubert DUPONT    FRA    ALM    +9:53
52    Martijn KEIZER    NED    TLJ    +9:53
53    Sergey LAGUTIN    RUS    KAT    +9:53
54    Luis Leon SANCHEZ GIL    ESP    AST    +9:53
55    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    +9:53
56    Diego ROSA    ITA    AST    +9:53
57    Francis MOUREY    FRA    FDJ    +9:53
58    Franco PELLIZOTTI    ITA    AND    +10:23
59    Alessandro BISOLTI    ITA    NIP    +11:38
60    Ruben FERNANDEZ    ESP    MOV    +11:42
61    Diego ** ULISSI    ITA    LAM    +12:18
62    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +12:58
63    Axel DOMONT    FRA    ALM    +12:58
64    Davide VILLELLA    ITA    TCG    +12:58
65    Gianfranco ZILIOLI    ITA    AND    +12:58
66    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +12:58
67    Tom Jelte SLAGTER    NED    TCG    +12:58
68    Jonathan MONSALVE    VEN    STH    +12:58
69    Caleb FAIRLY    USA    TGA    +12:58
70    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +12:58
71    Silvan DILLIER    SUI    BMC    +12:58
72    Stefan KUENG    SUI    BMC    +12:58
73    Gang XU    CHN    LAM    +12:58
74    Simone STORTONI    ITA    AND    +12:58
75    Adam HANSEN    AUS    LTS    +12:58
76    Vasil KIRYIENKA    BLR    SKY    +13:43
77    Kanstantsin SIUTSOU    BLR    SKY    +13:43
78    Davide MALACARNE    ITA    AST    +13:43
79    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +13:43
80    Marco FRAPPORTI    ITA    AND    +13:43
81    Grega BOLE    SLO    CCC    +17:19
82    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +17:19
83    Julien BERARD    FRA    ALM    +17:19
84    Manuele MORI    ITA    LAM    +17:19
85    Marek RUTKIEWICZ    POL    CCC    +17:19
86    Simon GERRANS    AUS    OGE    +17:19
87    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    ETH    LAM    +17:19
88    Brett LANCASTER    AUS    OGE    +17:19
89    Matteo MONTAGUTI    ITA    ALM    +17:19
90    Maxime BOUET    FRA    EQS    +17:19
91    Enrico BATTAGLIN    ITA    BAR    +17:19
92    Matteo BUSATO    ITA    STH    +17:19
93    Maciej PATERSKI    POL    CCC    +17:19
94    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    +17:19
95    Marcus BURGHARDT    GER    BMC    +17:19
96    Sonny COLBRELLI    ITA    BAR    +17:19
97    Tobias LUDVIGSSON    SWE    TGA    +19:48
98    Fabio SABATINI    ITA    EQS    +19:48
99    Tom BOONEN    BEL    EQS    +19:48
100    Nick VAN DER LIJKE    NED    TLJ    +19:48
101    Bertjan LINDEMAN    NED    TLJ    +19:48
102    Alan MARANGONI    ITA    TCG    +19:48
103    Chad HAGA    USA    TGA    +19:48
104    Janier Alexis ACEVEDO COLLE    COL    TCG    +19:48
105    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +19:48
106    Petr VAKOC    CZE    EQS    +19:48
107    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    ESP    MOV    +19:48
108    Jesus HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +19:48
109    Alessandro PETACCHI    ITA    STH    +19:48
110    Jérôme PINEAU    FRA    IAM    +19:48
111    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +19:48
112    Rick ZABEL    GER    BMC    +19:48
113    Sergei CHERNETSKI    RUS    KAT    +19:48
114    Ivan ROVNY    RUS    TCS    +19:48
115    Alexander PORSEV    RUS    KAT    +19:48
116    Giacomo BERLATO    ITA    NIP    +19:48
117    Pier Paolo DE NEGRI    ITA    NIP    +19:48
118    Moreno HOFLAND    NED    TLJ    +19:48
119    Rick FLENS    NED    TLJ    +19:48
120    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +19:48
121    Eugenio ALAFACI    ITA    TFR    +19:48
122    Murilo Antonio FISCHER    BRA    FDJ    +19:48
123    Anthony ROUX    FRA    FDJ    +19:48
124    Heinrich HAUSSLER    AUS    IAM    +19:48
125    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +19:48
126    Calvin WATSON    AUS    TFR    +19:48
127    Philippe GILBERT    BEL    BMC    +19:48
128    Iljo KEISSE    BEL    EQS    +19:48
129    Maarten TJALLINGII    NED    TLJ    +19:48
130    Luke DURBRIDGE    AUS    OGE    +19:48
131    Fabio FELLINE    ITA    TFR    +19:48
132    Bartlomiej MATYSIAK    POL    CCC    +19:48
133    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    +19:48
134    Arnaud COURTEILLE    FRA    FDJ    +19:48
135    Jussi VEIKKANEN    FIN    FDJ    +19:48
136    Rinaldo NOCENTINI    ITA    ALM    +19:48
137    Lars Ytting BAK    DEN    LTS    +19:48
138    Luca CHIRICO    ITA    BAR    +19:48
139    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +19:48
140    Hugo HOULE    CAN    ALM    +19:48
141    Manuele BOARO    ITA    TCS    +19:48
142    Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO    POR    TCS    +19:48
143    Matteo TOSATTO    ITA    TCS    +19:48
144    Marco BANDIERA    ITA    AND    +19:48
145    Christopher JUUL JENSEN    DEN    TCS    +19:48
146    Elia FAVILLI    ITA    STH    +19:48
147    Maxim BELKOV    RUS    KAT    +19:48
148    Elia VIVIANI    ITA    SKY    +19:48
149    Simon GESCHKE    GER    TGA    +19:48
150    Louis VERVAEKE    BEL    LTS    +19:48
151    Luca PAOLINI    ITA    KAT    +19:48
152    Michael MATTHEWS    AUS    OGE    +22:02
153    Simon CLARKE    AUS    OGE    +22:02
154    Kévin REZA    FRA    FDJ    +23:10
155    Cédric PINEAU    FRA    FDJ    +23:10
156    Bernhard EISEL    AUT    SKY    +24:07
157    Oscar GATTO    ITA    AND    +24:07
158    Michael HEPBURN    AUS    OGE    +24:07
159    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +28:17
160    Serghei TVETCOV    ROU    AND    +28:17
161    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +28:17
162    André GREIPEL    GER    LTS    +28:17
163    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +28:17
164    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP    +28:17
165    Roger KLUGE    GER    IAM    +28:17
166    Fumiyuki BEPPU    JPN    TFR    +28:17
167    Enrico BARBIN    ITA    BAR    +28:17
168    Nicola RUFFONI    ITA    BAR    +28:17
169    Greg HENDERSON    NZL    LTS    +28:17
170    Sam BEWLEY    NZL    OGE    +28:17
171    Boy VAN POPPEL    NED    TFR    +28:17
172    Davide APPOLLONIO    ITA    AND    +28:17
173    Luka MEZGEC    SLO    TGA    +28:17
174    Bert DE BACKER    BEL    TGA    +28:17
175    Marco COLEDAN    ITA    TFR    +28:17
176    Manuel BELLETTI    ITA    STH    +28:17
177    Stig BROECKX    BEL    LTS    +28:17
178    Pieter WEENING    NED    OGE    +28:17
179    Riccardo STACCHIOTTI    ITA    NIP    +28:17
180    Aleksejs SARAMOTINS    LAT    IAM    +28:17
181    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFR    +28:17
182    Maximiliano Ariel RICHEZE    ARG    LAM    +28:17
183    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +28:17
184    Nikolay MIHAYLOV    BUL    CCC    +28:17
185    Nicola BOEM    ITA    BAR    +28:17
186    Matteo PELUCCHI    ITA    IAM    +30:02
187    Tom STAMSNIJDER    NED    TGA    +36:58
188    Nikias ARNDT    GER    TGA    +36:58
189    Cheng JI    CHN    TGA    +36:58

Klasyfikacja generalna:
1    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TCS    32:40:07
2    Fabio ARU    ITA    AST    4
3    Richie PORTE    AUS    SKY    22
4    Dario CATALDO    ITA    AST    30
5    Mikel LANDA MEANA    ESP    AST    42
6    Roman KREUZIGER    CZE    TCS    +1:00
7    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    +1:16
8    Rigoberto URAN URAN    COL    EQS    +1:24
9    Damiano CARUSO    ITA    BMC    +1:34
10    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    CRC    MOV    +1:38
11    Leopold KONIG    CZE    SKY    +1:44
12    Darwin ATAPUMA HURTADO    COL    BMC    +2:09
13    Davide FORMOLO    ITA    TCG    +2:15
14    Damiano CUNEGO    ITA    NIP    +2:24
15    Yury TROFIMOV    RUS    KAT    +2:32
16    Jurgen VAN DEN BROECK    BEL    LTS    +2:47
17    Maxime MONFORT    BEL    LTS    +3:14
18    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    +3:55
19    Amaël MOINARD    FRA    BMC    +4:45
20    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    ESP    MOV    +5:01
21    Mikel NIEVE ITURALDE    ESP    SKY    +6:39
22    Ryder HESJEDAL    CAN    TCG    +6:49
23    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OGE    +7:50
24    Przemyslaw NIEMIEC    POL    LAM    +10:24
25    Steven KRUIJSWIJK    NED    TLJ    +11:21
26    Diego ROSA    ITA    AST    +12:51
27    Tanel KANGERT    EST    AST    +12:52
28    Paolo TIRALONGO    ITA    AST    +12:53
29    Michael ROGERS    AUS    TCS    +14:58
30    Sébastien REICHENBACH    SUI    IAM    +14:58
31    Kanstantsin SIUTSOU    BLR    SKY    +15:52
32    Jonathan MONSALVE    VEN    STH    +16:07
33    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +17:14
34    Jan POLANC    SLO    LAM    +19:29
35    Stef CLEMENT    NED    IAM    +20:31
36    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    COL    ALM    +21:21
37    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    POR    TCG    +21:26
38    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +22:01
39    Benat INTXAUSTI ELORRIAGA    ESP    MOV    +22:40
40    Simon CLARKE    AUS    OGE    +24:52
41    Igor ANTON HERNANDEZ    ESP    MOV    +27:34
42    Ilnur ZAKARIN    RUS    KAT    +29:53
43    Luis Leon SANCHEZ GIL    ESP    AST    +30:24
44    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    +31:31
45    Diego ** ULISSI    ITA    LAM    +33:15
46    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    +33:29
47    Franco PELLIZOTTI    ITA    AND    +33:30
48    Sergey LAGUTIN    RUS    KAT    +34:40
49    Mauro FINETTO    ITA    STH    +35:22
50    Matteo MONTAGUTI    ITA    ALM    +36:00
51    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    ETH    LAM    +36:39
52    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +36:40
53    David DE LA CRUZ MELGAREJO    ESP    EQS    +36:47
54    Ivan BASSO    ITA    TCS    +36:53
55    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +37:12
56    Branislau SAMOILAU    BLR    CCC    +37:50
57    Francis MOUREY    FRA    FDJ    +38:02
58    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +38:19
59    Simone STORTONI    ITA    AND    +38:31
60    Silvan DILLIER    SUI    BMC    +38:41
61    Sebastian HENAO GOMEZ    COL    SKY    +38:59
62    Fabio FELLINE    ITA    TFR    +39:15
63    Maxime BOUET    FRA    EQS    +39:51
64    Martijn KEIZER    NED    TLJ    +40:50
65    Jesus HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +41:48
66    Philippe GILBERT    BEL    BMC    +42:42
67    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    +44:59
68    Simon GERRANS    AUS    OGE    +45:02
69    Adam HANSEN    AUS    LTS    +46:18
70    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +46:25
71    Sylvain CHAVANEL    FRA    IAM    +46:31
72    Kristof VANDEWALLE    BEL    TFR    +46:43
73    Hubert DUPONT    FRA    ALM    +46:51
74    Thomas DANIELSON    USA    TCG    +47:25
75    Enrico BATTAGLIN    ITA    BAR    +48:22
76    Gianfranco ZILIOLI    ITA    AND    +49:24
77    Tom Jelte SLAGTER    NED    TCG    +49:48
78    Ruben FERNANDEZ    ESP    MOV    +51:53
79    Davide VILLELLA    ITA    TCG    +52:02
80    Sander ARMEE    BEL    LTS    +54:27
81    Grega BOLE    SLO    CCC    +55:02
82    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +55:53
83    Luca PAOLINI    ITA    KAT    +56:16
84    Sonny COLBRELLI    ITA    BAR    +57:33
85    Manuele MORI    ITA    LAM    +57:51
86    Alessandro BISOLTI    ITA    NIP    +58:30
87    Nathan BROWN    USA    TCG    +58:43
88    Stefan KUENG    SUI    BMC    +58:57
89    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +59:02
90    Michael MATTHEWS    AUS    OGE    +59:31
91    Axel DOMONT    FRA    ALM    +1:00:37
92    Elia FAVILLI    ITA    STH    +1:02:21
93    Vasil KIRYIENKA    BLR    SKY    +1:02:40
94    Maciej PATERSKI    POL    CCC    +1:06:01
95    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    +1:06:33
96    Manuele BOARO    ITA    TCS    +1:06:38
97    Tobias LUDVIGSSON    SWE    TGA    +1:10:43
98    Rinaldo NOCENTINI    ITA    ALM    +1:10:45
99    Simon GESCHKE    GER    TGA    +1:13:56
100    Janier Alexis ACEVEDO COLLE    COL    TCG    +1:14:12
101    Pieter WEENING    NED    OGE    +1:14:28
102    Enrico BARBIN    ITA    BAR    +1:14:29
103    Hugo HOULE    CAN    ALM    +1:14:44
104    Anthony ROUX    FRA    FDJ    +1:14:56
105    Manuel BELLETTI    ITA    STH    +1:15:57
106    Marek RUTKIEWICZ    POL    CCC    +1:16:10
107    Chad HAGA    USA    TGA    +1:16:39
108    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    ESP    MOV    +1:17:06
109    Matteo TOSATTO    ITA    TCS    +1:17:19
110    Fabio SABATINI    ITA    EQS    +1:17:23
111    Julien BERARD    FRA    ALM    +1:17:47
112    Luke DURBRIDGE    AUS    OGE    +1:18:12
113    Petr VAKOC    CZE    EQS    +1:18:52
114    Alessandro PETACCHI    ITA    STH    +1:19:48
115    Cédric PINEAU    FRA    FDJ    +1:46:13
116    Marcus BURGHARDT    GER    BMC    +2:19:13
117    Ivan ROVNY    RUS    TCS    +1:21:09
118    Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO    POR    TCS    +1:21:09
119    Davide APPOLLONIO    ITA    AND    +1:21:40
120    Arnaud COURTEILLE    FRA    FDJ    +1:21:54
121    Marco FRAPPORTI    ITA    AND    +1:21:57
122    Lars Ytting BAK    DEN    LTS    +1:22:01
123    Luca CHIRICO    ITA    BAR    +1:22:12
124    Heinrich HAUSSLER    AUS    IAM    +1:23:37
125    Caleb FAIRLY    USA    TGA    +1:23:37
126    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +1:23:58
127    Fumiyuki BEPPU    JPN    TFR    +1:24:03
128    André GREIPEL    GER    LTS    +1:24:39
129    Maximiliano Ariel RICHEZE    ARG    LAM    +1:25:45
130    Kévin REZA    FRA    FDJ    +1:25:47
131    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +1:25:49
132    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +1:25:54
133    Matteo BUSATO    ITA    STH    +1:25:59
134    Pier Paolo DE NEGRI    ITA    NIP    +1:25:59
135    Sam BEWLEY    NZL    OGE    +1:26:34
136    Elia VIVIANI    ITA    SKY    +1:27:03
137    Davide MALACARNE    ITA    AST    +1:27:06
138    Gang XU    CHN    LAM    +1:27:37
139    Bertjan LINDEMAN    NED    TLJ    +1:27:42
140    Giacomo BERLATO    ITA    NIP    +1:29:06
141    Luka MEZGEC    SLO    TGA    +1:29:34
142    Murilo Antonio FISCHER    BRA    FDJ    +1:29:37
143    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +1:30:11
144    Tom BOONEN    BEL    EQS    +1:30:17
145    Moreno HOFLAND    NED    TLJ    +1:30:28
146    Greg HENDERSON    NZL    LTS    +1:30:34
147    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +1:31:11
148    Alexander PORSEV    RUS    KAT    +1:32:07
149    Nick VAN DER LIJKE    NED    TLJ    +1:32:07
150    Maarten TJALLINGII    NED    TLJ    +1:32:08
151    Eugenio ALAFACI    ITA    TFR    +1:32:50
152    Maxim BELKOV    RUS    KAT    +1:33:01
153    Brett LANCASTER    AUS    OGE    +1:33:17
154    Bartlomiej MATYSIAK    POL    CCC    +1:33:40
155    Alan MARANGONI    ITA    TCG    +1:35:25
156    Nikolay MIHAYLOV    BUL    CCC    +1:36:24
157    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFR    +1:37:00
158    Christopher JUUL JENSEN    DEN    TCS    +1:37:18
159    Nikias ARNDT    GER    TGA    +1:39:34
160    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +1:40:05
161    Rick FLENS    NED    TLJ    +1:40:11
162    Louis VERVAEKE    BEL    LTS    +1:40:22
163    Rick ZABEL    GER    BMC    +1:40:43
164    Iljo KEISSE    BEL    EQS    +1:41:35
165    Jérôme PINEAU    FRA    IAM    +1:41:56
166    Serghei TVETCOV    ROU    AND    +1:42:07
167    Calvin WATSON    AUS    TFR    +1:42:26
168    Boy VAN POPPEL    NED    TFR    +1:42:39
169    Sergei CHERNETSKI    RUS    KAT    +1:42:53
170    Bernhard EISEL    AUT    SKY    +1:44:56
171    Nicola RUFFONI    ITA    BAR    +1:45:13
172    Oscar GATTO    ITA    AND    +1:46:02
173    Marco BANDIERA    ITA    AND    +1:46:40
174    Jussi VEIKKANEN    FIN    FDJ    +1:47:53
175    Stig BROECKX    BEL    LTS    +1:48:28
176    Riccardo STACCHIOTTI    ITA    NIP    +1:48:48
177    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +1:53:05
178    Bert DE BACKER    BEL    TGA    +1:53:31
179    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +1:54:23
180    Michael HEPBURN    AUS    OGE    +1:57:25
181    Tom STAMSNIJDER    NED    TGA    +1:59:02
182    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +1:59:20
183    Nicola BOEM    ITA    BAR    +1:59:55
184    Roger KLUGE    GER    IAM    +2:02:15
185    Cheng JI    CHN    TGA    +2:04:51
186    Aleksejs SARAMOTINS    LAT    IAM    +2:05:26
187    Marco COLEDAN    ITA    TFR    +2:12:14
188    Matteo PELUCCHI    ITA    IAM    +2:15:39
189    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP    +2:17:00