Adam Długaś z KTK Kalisz utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Małego Wyścigu Pokoju. Stracił co prawda ze swojej przewagi dziś niewiele ponad minutę, ale strata rywali jest dość spora w perspektywie jutrzejszego, ostatniego etapu.

Organizatorzy Małego Wyścigu Pokoju zaplanowali na sobotę dwa etapy. Pierwszym była poranna jazda indywidualna na czas na dystansie 5 kilometrów w Rokietnicy, a po południu na młodych kolarzy czekało kryterium w Smochowicach pod Poznaniem.

Trasa czasówki nie była wymagająca technicznie, jednak pierwszą część dystansu zawodnicy musieli pokonać pod wiatr. Z tym problemów nie miał natomiast Filip Żarczyński z klubu Victoria Jarocin. Młody reprezentant rodzinnego miasta m. in. Macieja Paterskiego pokonał 5 kilometrów w czasie 6:57 i wyprzedził o 2 sekundy lidera wyścigu Adama Długasia (KTK Kalisz). Trzeci był Dawid Pluta z Koźminianki Koźminek, który do zwycięscy etapu stracił 8 sekund.

W Smochowicach od startu ruszyły pierwsze ataki. Wielu zawodników próbowało “urwać” lidera z KTK Kalisz. Sztuka ta udała się Dawidowi Plucie i Kacprowi Majewskiemu (KKS Gostyń), którzy wypracowali sobie sporą przewagę. Za czołowym duetem samotnie próbował gonić Dawid Szaliński (UKS Ratusz Maszewo), ale przez większość etapu jechał “zawieszony” pomiędzy liderami, a grupą lidera. Długaś kontrolował przebieg etapu i spokojnie jechał na ostatnim miejscu w grupie pościgowej.

Na finiszu sprint lepiej rozegrał Dawid Pluta i to on wygrał trzeci etap. 4 sekundy po nim kreskę minął Majewski. Podium uzupełnił Szaliński ze stratą 36 sekund. Lider, Adam Długaś, przyjechał na metę minutę i 11 sekund po zwycięscy. Przewaga reprezentanta KTK Kalisz spadła co prawda poniżej 2 minut,. jednak wydaje się, że podczas ostatniego etapu w Szamotułach jego pozycja jest niezagrożona.

Top 5 klasyfikacji generalnej:

1. Adam Długaś (KTK Kalisz)

2. Dawid Pluta (UKS Koźminianka Koźminek) +1:56

3. Kacper Majewski (KKS Gostyń) +2:25

4. Dawid Szaliński (UKS Ratusz Maszewo) +2:52

5. Norbert Zieliński (LKS Baszta Golczewo) +3:30.

Ze Smochowic – Kuba Szymański