Od 15 do 17 maja w Konarzewie, Rokietnicy, Smochowicach i Szamotułach odbędą się cztery etapy wchodzące w skład 56. Międzynarodowego Małego Wyścigu Pokoju. Na starcie stanie czołówka polskich zawodników w kategoriach młodziczka, młodzik i drugoroczny żak.

Następcy Kwiatkowskiego i Majki na start!

Pierwszy odcinek wyścigu to etap ze start wspólnego o długości 44,5 kilometra na trasie Konarzewo – Dopiewo – Konarzewo. Pętla ma blisko 9 km i będzie pokonana pięciokrotnie. Na trzecim i czwartym okrążeniu umiejscowiony zostanie lotny finisz, na którym będą do zdobycia bonifikaty czasowe.

Podczas drugiego dnia zmagań zawodnicy będą musieli się zmierzyć z dwoma etapami. Rywalizację otworzy pięciokilometrowa jazda indywidualna na czas w Rokietnicy. Kolarze zjadą z rampy startowej i ruszą w kierunku Mrowina, a następnie zawrócą do Rokietnicy. Czasówka będzie jednocześnie rozgrywką o mistrzostwo Wielkopolski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii młodzik i młodziczka.

Drugi sobotni etap odbędzie się w Smochowicach. Będzie to kryterium uliczne na dystansie 22 kilometrów, a na mecie, podobnie jak na pierwszym odcinku, będzie do zdobycia 5 sekund bonifikaty. Ten kto odniesie zwycięstwo na etapie i nie poniósł strat w czasówce będzie miał ogromne szanse, by wygrać cały wyścig.

Finałowa rozgrywka odbędzie się w Szamotułach. Niewiele ponad trzykilometrową rundę zawodnicy pokonają ośmiokrotnie, a łącznie da to dystans 24,8 km. Na trzecim i szóstym okrążeniu usytuowana będzie lotna premia, gdzie do zgarnięcia będą kolejne bonifikaty. Łącznie z pięcioma sekundami do zdobycia na mecie daje nam to możliwość zdobycia 9 sekund bonifikaty na trasie ostatniego etapu.

Zapisy do wyścigu wciąż trwają, ale wiele wskazuje na to, że na starcie stanie czołówka polskich młodzików.

Regulamin i pozostałe informacje dotyczące Międzynarodowego Małego Wyścigu Pokoju znajduje się do pobrania tutaj Regulamin 56. MMWP

Miło jest nam poinformować, że serwis naszosie.pl został patronem medialnym wyścigu.

Kibice na rowery!

Międzynarodowy Mały Wyścig Pokoju to nie tylko wyścig dla dzieci w wieku 12-14 lat. W trakcie rywalizacji w Smochowicach będzie odbywał się festyn rowerowy, a podczas finalnego dnia rywalizacji w Szamotułach odbędzie się kryterium uliczne dla amatorów na dystansie 12 kilometrów. Amatorzy będą się ścigać na takiej samej trasie, jak młodzicy. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody finansowe, a wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane dwa rowery. Oprócz wyścigu w kategorii Open, na krótszych dystansach odbędzie się rywalizacja dzieci w wieku 3-9 lat i 10-14 lat. W trakcie ścigania będzie odbywał się również festyn rodzinny.

Zgłoszenia do startu w wyścigu amatorów w Szamotułach można składać na adres mailowy b.weglewski@csszamotuly.pl lub pod numerem telefonu 505800854

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do kibicowania przyszłym gwiazdom peletonu i amatorom!