Edward Theuns (Topsport Vlaanderen – Baloise) wygrał ostatni etap wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM).

Piąty etap Jours de Dunkerque liczył 171 kilometrów i prowadził z Cappelle la Grande do Dunkierki. Pierwsza część rywalizacji była pofałdowana, ale dziś można się było spodziewać finiszu z peletonu.

dunkierka 5 etap

Szyki sprinterom postanowili zepsuć: Sébastien Turgot (AG2R La Mondiale), Thomas Voeckler (Europcar), Laurent Pichon (FDJ), Benoit Jarrier (Bretagne – Séché Environnement), Christian Mager (Cult Energy Pro Cycling) i Tim Kerkhof (Team Roompot Oranje Peloton). Peleton cały czas kontrolował sytuację i nie pozwolił ucieczce na wiele. Najdłużej na czele utrzymywał się Jarrier, którego duża grupa doścignęła na osiem kilometrów przed metą.

Sprinterski finisz to pojedynek Edwarda Theunsa (Topsport) i Bryana Coquarda (Europcar). Minimalnie lepszy okazał się Theuns. Trzeci był Danilo Napolitano (Wanty).

Klasyfikację generalną wygrał Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM).

Wyniki ostatniego etapu:

1    Edward THEUNS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    3:54:23
2    Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    0:00:00
3    Danilo NAPOLITANO    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:00
4    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
5    Timothy DUPONT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
6    Michael SCHWARZMANN    BORA-ARGON 18    0:00:00
7    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
8    André LOOIJ    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
9    Anthony MALDONADO    AUBER 93    0:00:00
10    Baptiste PLANCKAERT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
11    Raymond KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
12    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    0:00:00
13    Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
14    Alexis BODIOT    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:00
15    Gediminas BAGDONAS    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
16    David BOUCHER    FDJ    0:00:00
17    Benjamin GIRAUD    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
18    Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ    COLOMBIA    0:00:00
19    Oliver NAESEN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
20    Damien GAUDIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
21    Frederik BACKAERT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:00
22    Cesare BENEDETTI    BORA-ARGON 18    0:00:00
23    Sébastien MINARD    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
24    Evaldas SISKEVICIUS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
25    Arnaud GERARD    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
26    José GONÇALVES    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:00
27    Ignatas KONOVALOVAS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
28    Alo JAKIN    AUBER 93    0:00:00
29    Brice FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
30    Florian VACHON    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
31    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:00:00
32    Matthieu BOULO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
33    Omar FRAILE MATARRANZA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:00
34    Julien ANTOMARCHI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
35    Mads PEDERSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
36    Tim DECLERCQ    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
37    Michael REIHS    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
38    Anthony GESLIN    FDJ    0:00:00
39    Dieter BOUVRY    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
40    David MENUT    AUBER 93    0:00:00
41    Maurits LAMMERTINK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
42    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COLOMBIA    0:00:00
43    Yoann PAILLOT    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
44    Quentin PACHER    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:00
45    Julien EL FARES    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
46    Rudy MOLARD    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
47    Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:00:00
48    Michael VAN STAEYEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
49    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COLOMBIA    0:00:00
50    Troels Ronning VINTHER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
51    Olivier LE GAC    FDJ    0:00:00
52    Jimmy ENGOULVENT    TEAM EUROPCAR    0:00:09
53    Guillaume LEVARLET    AUBER 93    0:00:12
54    Stijn STEELS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:14
55    Alexandre BLAIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:16
56    Steven TRONET    AUBER 93    0:00:16
57    Alexis GOUGEARD    AG2R LA MONDIALE    0:00:19
58    Preben VAN HECKE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:19
59    Wesley KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:19
60    Jimmy TURGIS    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:22
61    Romain LE ROUX    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:22
62    Martin MORTENSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:26
63    Julien DUVAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:33
64    Fabien CANAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:33
65    Pieter VANSPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:37
66    Kenneth VAN BILSEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:39
67    Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:48
68    Alexandre PICHOT    TEAM EUROPCAR    0:00:48
69    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    COLOMBIA    0:00:48
70    Brayan Stiven RAMIREZ CHACON    COLOMBIA    0:00:48
71    Thomas DAMUSEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:48
72    Fabricio FERRARI BARCELO    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:48
73    César BIHEL    AUBER 93    0:00:59
74    Gert JOEAAR    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:15
75    Tim KERKHOF    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:01:16
76    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    COLOMBIA    0:01:16
77    Adrien PETIT    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:22
78    Rudy KOWALSKI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:01:23
79    Jeremy LEVEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:01:23
80    Tim DE TROYER    WANTY – GROUPE GOBERT    0:01:30
81    Phil BAUHAUS    BORA-ARGON 18    0:01:36
82    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    0:01:37
83    Maxime CAM    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:37
84    Sébastien TURGOT    AG2R LA MONDIALE    0:01:37
85    Ivar SLIK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:01:37
86    Théo VIMPERE    AUBER 93    0:01:37
87    Clement SAINT MARTIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:01:37
88    Benoit JARRIER    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:52
89    Laurent PICHON    FDJ    0:01:52
90    Julien MORICE    TEAM EUROPCAR    0:01:52
91    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    0:01:52
92    Daniel SCHORN    BORA-ARGON 18    0:01:52
93    Julien LOUBET    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:01:55
94    Blel KADRI    AG2R LA MONDIALE    0:02:38
95    Michel KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:03:03
96    Reinier HONIG    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:03:03
97    Christian MAGER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:03:09
98    Amaury CAPIOT    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:03:09
99    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:03:12
100    Steve CHAINEL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:04:01
Jan BARTA    BORA-ARGON 18    Abandon
Leonardo Fabio DUQUE    COLOMBIA    Abandon
Boris DRON    WANTY – GROUPE GOBERT    Abandon
Bjorn THURAU    BORA-ARGON 18    Abandon
Clément VENTURINI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    Abandon
Christoph PFINGSTEN    BORA-ARGON 18    Non Partant
Angel MADRAZO RUIZ    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    Non Partant
Quentin JAUREGUI    AG2R LA MONDIALE    Non Partant

Końcowa klasyfikacja generalna:          

1    Ignatas KONOVALOVAS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    21:25:03
2    Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    0:00:14
3    Alo JAKIN    AUBER 93    0:00:31
4    Frederik BACKAERT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:35
5    Damien GAUDIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:40
6    Mads PEDERSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:44
7    Edward THEUNS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:46
8    Florian VACHON    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:04
9    Brice FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:36
10    Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:01:37
11    Arnaud GERARD    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:51
12    Omar FRAILE MATARRANZA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:02:12
13    Baptiste PLANCKAERT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:02:15
14    Maurits LAMMERTINK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:02:19
15    Sébastien MINARD    AG2R LA MONDIALE    0:02:47
16    Tim DECLERCQ    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:02:50
17    José GONÇALVES    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:02:56
18    David MENUT    AUBER 93    0:03:22
19    Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ    COLOMBIA    0:03:37
20    Rudy MOLARD    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:04:05
21    Julien EL FARES    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:04:10
22    Cesare BENEDETTI    BORA-ARGON 18    0:04:15
23    Jimmy TURGIS    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:04:57
24    Raymond KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:07:37
25    Steven TRONET    AUBER 93    0:07:55
26    Alexandre BLAIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:08:25
27    Pieter VANSPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:09:02
28    Michel KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:09:04
29    Preben VAN HECKE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:09:44
30    Gediminas BAGDONAS    AG2R LA MONDIALE    0:10:46
31    Olivier LE GAC    FDJ    0:11:04
32    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COLOMBIA    0:11:18
33    Yoann PAILLOT    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:12:42
34    Anthony GESLIN    FDJ    0:14:15
35    Laurent PICHON    FDJ    0:14:18
36    Benoit JARRIER    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:14:37
37    Steve CHAINEL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:14:49
38    Wesley KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:15:24
39    Julien LOUBET    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:16:06
40    Clement SAINT MARTIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:16:17
41    Matthieu BOULO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:16:27
42    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:16:30
43    Oliver NAESEN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:16:35
44    Julien DUVAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:16:59
45    Fabien CANAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:17:00
46    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    0:17:58
47    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:18:29
48    Jimmy ENGOULVENT    TEAM EUROPCAR    0:19:11
49    Stijn STEELS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:19:56
50    Guillaume LEVARLET    AUBER 93    0:20:05
51    Benjamin GIRAUD    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:20:32
52    Michael VAN STAEYEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:20:38
53    David BOUCHER    FDJ    0:20:49
54    Tim KERKHOF    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:20:53
55    Evaldas SISKEVICIUS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:21:07
56    Quentin PACHER    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:22:17
57    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    0:22:28
58    Gert JOEAAR    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:23:18
59    Kenneth VAN BILSEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:23:40
60    Amaury CAPIOT    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:23:58
61    Troels Ronning VINTHER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:24:10
62    Adrien PETIT    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:24:46
63    Dieter BOUVRY    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:25:10
64    Sébastien TURGOT    AG2R LA MONDIALE    0:25:27
65    Michael REIHS    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:27:25
66    Julien ANTOMARCHI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:28:00
67    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:28:45
68    Alexis GOUGEARD    AG2R LA MONDIALE    0:29:18
69    Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:29:19
70    Timothy DUPONT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:29:29
71    Michael SCHWARZMANN    BORA-ARGON 18    0:29:38
72    Alexis BODIOT    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:29:44
73    Fabricio FERRARI BARCELO    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:30:24
74    André LOOIJ    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:30:52
75    Alexandre PICHOT    TEAM EUROPCAR    0:31:00
76    Martin MORTENSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:31:08
77    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    COLOMBIA    0:31:19
78    Rudy KOWALSKI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:32:10
79    Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:32:18
80    Brayan Stiven RAMIREZ CHACON    COLOMBIA    0:32:34
81    Ivar SLIK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:32:47
82    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    0:33:20
83    Danilo NAPOLITANO    WANTY – GROUPE GOBERT    0:33:24
84    Jeremy LEVEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:33:24
85    Théo VIMPERE    AUBER 93    0:33:44
86    César BIHEL    AUBER 93    0:33:48
87    Romain LE ROUX    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:33:52
88    Thomas DAMUSEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:35:18
89    Daniel SCHORN    BORA-ARGON 18    0:35:18
90    Reinier HONIG    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:36:11
91    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    COLOMBIA    0:36:19
92    Christian MAGER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:37:10
93    Anthony MALDONADO    AUBER 93    0:37:11
94    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:40:55
95    Phil BAUHAUS    BORA-ARGON 18    0:42:11
96    Blel KADRI    AG2R LA MONDIALE    0:44:06
97    Maxime CAM    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:44:51
98    Tim DE TROYER    WANTY – GROUPE GOBERT    0:45:53
99    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COLOMBIA    0:51:11
100    Julien MORICE    TEAM EUROPCAR    0:54:44