Pierwsza edycja Tour de Yorkshire zbliża się wielkimi krokami. Swoją gotowość na kolejny ważny wyścig w Wielkiej Brytanii wyraziła ekipa Sky, która odkryła karty.

W związku z niedawnym zakończeniem współpracy na linii „Niebiańscy” – Bradley Wiggins, liderem gospodarzy imprezy będzie szybki Ben Swift. Celem Anglika będzie zarówno walka o etapowe skalpy, jak i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu, który bez wątpienia odpowiada jego charakterystyce. Równie silne będzie też grono pomocników, których Dave Brailsford wytypował do jazdy w pierwszej edycji imprezy. Na finiszach największą pomocą powinien być Chris Sutton, a na krótkich podjazdach nieocenione może być wsparcie Davida Lopeza i Larsa Pettera Nordhauga.

Przypomnijmy, że w Yorkshire będzie można podziwiać jazdę m.in. Marcela Kittela (Giant – Alpecin), Matteo Pelucchiego (IAM), Gerald Cioleck (MTN – Qhubeka), Greg Van Avermaet (BMC) i Thomas Voeckler (Europcar).

Skład Team Sky na Tour de Yorkshire:

Ben Swift, Ian Boswell, Philip Deignan, Nathan Earle, David Lopez, Pars Petter Nordhaug, Salvatore Puccio, Chris Sutton.

Dawid Gruntkowski

Foto: Sky

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments