Drużyna Tinkoff – Saxo zabiera skład z większością zawodników, którzy startowali w ubiegłym tygodniu w ardeńskich klasykach. Szefostwo teamu liczy na dobry wynik Rafała Majki w klasyfikacji generalnej.

O celach drużyny w wyścigu i możliwych problemach z jego osiągnięciem opowiada Bruno Cenghialta, dyrektor sportowy teamu:

“Rafał to nasz lider i będziemy pracować dla niego, ale będziemy musieli też dostosować naszą strategię, gdy sytuacja będzie inna. Zobaczymy już po pierwszej drużynowej czasówce jak silne są inne drużyny i ustalimy plan do tego. Naszym celem na ten wyścig jest Top5 klasyfikacji generalnej dla Rafała i musimy obrać sprytną taktykę, żeby to osiągnąć. Brak długich podjazdów to nie jest najlepsze rozwiązanie dla Majki, ale coś wymyślimy.”

Cenghialta dostrzega jednak miejsce w którym będzie można powalczyć o uzyskanie dobrego rezultatu:

Oczywiście są też ciężkie etapy. Kluczowy będzie zapewne odcinek nr 5, gdzie kolarze będą mieć do pokonania trzy górskie premie pierwszej kategorii. Do tego na etapach 2,3 i 4 wszystkie górskie premie są drugiej lub trzeciej kategorii. Niestety etap piąty i tak nie jest bardzo trudny. Nie jest to miejsce w jakim Rafał mógłby zyskać dużą przewagę, więc musimy zrobić wszystko by tego dnia przyjechać na jak najlepszej pozycji.

Oprócz Rafała Majki w barwach Tinkoff – Saxo na starcie Tour de Romandie zobaczymy także Pawła Poljańskiego. Pełny skład ekipy Olega Tinkova prezentuje się następująco: Rafal Majka, Robert Kiserlovski, Chris Anker Sorensen, Bruno Pires, Christopher Juul-Jensen, Jesper Hansen, Ivan Rovny i Pawel Poljanski.

Źródło + foto: tinkoffsaxo.com