Po serii znakomitych wyników podczas kampanii brukowej, Norweg Aleksander Kristoff postanowił przedłużyć kontrakt z zespołem Katusha. Okres, na który umowa została przedłużona nie jest znany, jednak będzie to przynajmniej jeden sezon.

Gwiazdor rosyjskiego zespołu z pewnością może zaliczyć wiosnę 2015 do udanych. Ma on w swoim dorobku między innymi zwycięstwo w Ronde van Vlaanderen, Scheldeprijs i drugie miejsce w Mediolan – San Remo. Nie dziwi więc fakt, iż 27 latek czuje się znakomicie w ekipie, którą reprezentuje już czwarty sezon.

To niesamowite, co cała drużyna robiła przez ostatnie miesiące. Wszyscy ciężko pracowali na moje sukcesy. Moi koledzy mi ufają, a ja ufam im. Po raz pierwszy miałem możliwość skorzystania ze sprinterskiego pociągu. Wszystkie transfery zespołu okazały się strzałami w dziesiątkę. Mój kontrakt kończył się po obecnym sezonie i cieszę się, że będę mógł na dłużej zostać w zwycięskim zespole. Jestem bardzo szczęśliwy – powiedział Kristoff.

Szybki Norweg już niedługo powróci do ścigania. 1 maja będzie można zobaczyć go na trasie Rund um Frankfurt, a później m.in. podczas Tour des Fjords.

Dawid Gruntowski

Foto: Katusha