Cycling Academy przyjęła w swoje szeregi kolejnego utalentowanego polskiego zawodnika. Jedenastym kolarzem akademii jest Bartosz Warchoł (23.) z Krakowa, który w ciągu ostatnich dwóch lat sięgał po najwyższe laury zarówno na arenie krajowej, jak i europejskiej.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że menedżer Cycling Academy, Ran Margaliot, podsumował ten transfer jako „szansa, obok którego nie można było przejść obojętnie”. Według byłego zawodnika Tinkoff-Saxo, przyjęcie Warchoła do drużyny było „znakomitą możliwością szybkiego podniesienia naszych możliwości”.

W 2013 i 2014 roku Warchoł zdobywał mistrzostwo Polski w wyścigu indywidualnym na czas. Dodatkowo w ubiegłym roku zajął 12. miejsce w prologu Tour De l`Avenir, wyścigu znanego jako „Tour de France dla młodych zawodników”. Oprócz tego zwyciężył również na jednym z etapów Wyścigu Kurierów. „To mi się w nim najbardziej spodobało”, dodaje Margaliot. „Udowodnił, że radzi sobie świetnie w czasówkach, w górach i w sprincie. Jest dobry wszędzie”.

Warchołowi skończył się kontrakt w jego poprzednim, włoskim teamie, w 2014 roku. Był wówczas w trakcie negocjowania z jedną z najlepszych polskich drużyn kolarskich, ale nie zakończyły się one podpisaniem kontraktu. To wówczas pojawiła się propozycja Cycling Academy.
Bartosz chętnie skorzystał z oferty nowej drużyny, pierwszej zawodowej izraelskiej grupy kolarskiej. „Wierzę, że w tak młodym i żądnym sukcesu zespole będę mógł pokazać co potrafię i sprawdzić się jako lider. W drużynie starych wyjadaczy mógłbym okazać się kolarzem z drugiego garnituru i długo czekać na swoją okazję do zrobienia wyniku”.

Takiego właśnie podejścia oczekiwał menedżer drużyny: „Chcemy dać Bartoszowi szansę na bycie naszym liderem w trakcie nadchodzących startów – to będzie dla nas bardzo ważny okres”. Cycling Academy w przyszłym tygodniu weźmie udział w ciężkim wyścigu etapowym Dookoła Chorwacji. Po nim nastąpi start w zawodach Dookoła Azerbejdżanu. „Warchoł jest uniwersalnym zawodnikiem, w związku z czym może walczyć niemal w każdym rodzaju wyścigu. Tego właśnie oczekujemy od naszych zawodników, choć jesteśmy jeszcze młodą drużyną”.

Dla Warchoła był to główny powód, dla którego zdecydował się na skorzystanie z oferty Izraelczyków. Cycling Academy powstała ze współpracy izraelskiego biznesmena z Peterem Saganem. Jest misją jest zapewnienie rozwoju młodym zawodnikom z krajów ze słabo rozwiniętą strukturą kolarską. „Ufam, że jazda w Cycling Academy poprawi moje umiejętności i będę stawał się coraz mocniejszy, wraz z drużyną i pozostałymi zawodnikami” – podsumował Warchoł, który mógł przecież wybrać ofertę większego teamu, w którym zyskałby też lepsze warunki finansowe.

Margaliot zapowiedział, że to nie koniec wyszukiwania nowych talentów. „Ciągle poszukujemy mocnych zawodników, pasujących do koncepcji naszej drużyny.”

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments