Monika Brzeźna (TKK Pacyfic Toruń) wygrała kryterium w Dzierżoniowie. Do mety dojechała wraz z klubową koleżanką – Agnieszką Skalniak.

Najlepsze zawodniczki w Polsce, do pokonania miały 20 rund po centrum Dzierżoniowa. W sumie dało to 30 kilometrów.

Od pierwszych okrążeń mocno do pracy wzięły się ekipy 4F Racing Team oraz Pacific Nestle Toruń. W początkowej fazie finisze zdominowała Monika Brzeźna, która wyprzedzała Monikę Żur oraz Paulinę Gorycką. Po 9 okrążeniach piątka zawodniczek osiągnęła minutę przewagi na główną grupą, a do wspomnianej trójki dołączyły Agnieszka Skalniak oraz Paulina Brzeźna-Bentkowska. Kolejne finisze kończyły się sukcesami Moniki Brzeźnej, która pokazywała niesamowitą moc i nie dawała szans przeciwniczkom.

Na 13. okrążeniu na samotny atak zdecydowała się juniorka – Agnieszka Skalniak, a w pogoń rzuciła się prowadząca w wyścigu Monika Brzeźna. Młodsza z reprezentantek Pacific Nestle powoli zaczęła nadrabiać dystans do swojej koleżanki. 5 okrążeń przed końcem konto liderki zasiliło 31 punktów, a przewaga nad kolejną, Moniką Żur, wynosiła już 11 punktów. Trzecia była brązowa medalistka z Ponferrady – 13 punktów.

Zawodniczki toruńskiej drużyny połączyły się i bardzo dobrze współpracowały, dzięki czemu stopniowo powiększały przewagę nad goniącą trójką. 17. okrążenie przyniosło zmianę na pozycji wiceliderki – kolejne finisze w czołówce dały Agnieszce Skalniak drugie miejsce.

Do końca sytuacja się nie zmieniła. Zgodna praca Torunianek przyniosła efekt – wjechały razem na metę zdobywając dwie wygrane – Monika Brzeźna w elicie, a Agnieszka Skalniak wśród juniorek. Trzecia na metę wjechała Paulina Brzeźna-Bentkowska, ale w klasyfikacji ogólnej musiała uznać wyższość Moniki Żur, która uzupełniła podium.

Wyniki wkrótce!

 

Filmik z finiszu na naszym Facebook’u tutaj

Michał Kapusta

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments