Tomasz Marczyński (Torku Seker Spor) w dalszym ciągu zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour du Maroc.

Były mistrz Polski na szóstym odcinku afrykańskiego wyścigu, uplasował się na piątym miejscu. Finisz po etapowe zwycięstwo na ulicach miejscowości Nador, wygrał Soufiane Haddi (Skydive Dubai). Drugie miejsce zajął Francuz Pierre Moncorge, a trzeci był Essaid Abelouache z Maroka.

W klasyfikacji generalnej bez większych zmian. Prowadzi Marokańczyk Anass Ait El Abida z przewagą trzech sekund nad Marczyńskim i Vladimirem Gusevem (Skydive Dubai).

Wyniki:

1 HADDI Soufiane SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN MAR les 138,5 km en 2h51’50” (moy. 48.36 km/h) (b : 16”)
2 MONCORGÉ Pierre TEAM BLIZ-MERIDA FRA (b : 6”)
3 ABELOUACHE Essaïd MAROC NATIONALE MAR (b : 6”)
4 TORRES BARCELO Albert TEAM ECUADOR ESP
5 MARCZYNSKI Tomasz TORKU SEKERSPOR POL
6 CHINELLO Fabio UNIEURO WILIER ITA
7 STENUIT Robin VERANCLASSIC – EKOI BEL
8 JULES Justin VERANCLASSIC – EKOI FRA
9 EIDSHEIM Filip TEAM FIXIT.NO NOR
10 MAYER Yannick BIKE AID GER
11 LEMOS PINTO Edgar Miguel SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN POR
12 GUSEV Vladimir SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN RUS
13 * TEKESTE Yonas ERYTHREE NATIONALE ERI
14 * FRAPPORTI Mattia UNIEURO WILIER ITA
15 RULLIERE Melvin VERANCLASSIC – EKOI FRA
16 * AIT EL ABDIA Anass MAROC NATIONALE MAR
17 FERNANDEZ Higinio TEAM ECUADOR ESP
18 MIRZA Youssif Mohamed U A E NATIONALE UAE (b : 2”)
19 TESHOME Meron ERYTHREE NATIONALE ERI
20 * SHAWKY TALAT Islam EGYPTE NATIONALE EGY
21 HOLLER Nikodemus BIKE AID GER
22 SAADOUNE Abdelati MAROC NATIONALE MAR
23 CAMMAERTS Edwig VERANCLASSIC – EKOI BEL
24 AYOUNE Ismail MAROC OLYMPIQUE MAR
25 * ORKEN Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR
26 JANSSEN Yannick TEAM BLIZ-MERIDA NED
27 CHENAUX Adrien TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI
28 CHAOUFI Tarik MAROC OLYMPIQUE MAR (b : 1”)
29 * NOUISSRI Ali TUNISIE NATIONALE TUN
30 JELLOUL Adil SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN MAR
31 BAZ Nabil VELO CLUB SOVAC ALG
32 * MENGIS Amanuel ERYTHREE NATIONALE ERI
33 * STOKKENES Torstein TEAM FIXIT.NO NOR
34 AFEWERKI Elyas ERYTHREE NATIONALE ERI
35 EL GOURCH Abdennaim MAROC ESPOIR MAR
36 OKUBAMARIAM Tesfom ERYTHREE NATIONALE ERI
37 BAKIRCI Nazim TORKU SEKERSPOR TUR
38 FINDERS Dirk VERANCLASSIC – EKOI GER
39 RAGONESSI José TEAM ECUADOR ECU
40 DUENAS Moises RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP
41 CHAQRI Aziz MAROC OLYMPIQUE MAR
42 SEELDRAEYERS Kevin TORKU SEKERSPOR BEL
43 MRAOUNI Salah Eddine MAROC NATIONALE MAR 09”
44 GASPARRINI Rino UNIEURO WILIER ITA 11”
45 HADJBOUZIT Karim VELO CLUB SOVAC ALG 39”
46 NICK Stopler WILTON CYCLING TEAM NED 48”
47 HABTOM Micheal ERYTHREE NATIONALE ERI ‘
48 ROMSTAD LOVIK Asmund TEAM FIXIT.NO NOR (b : 1”)
49 * TRILLINI Sebastian Martin UNIEURO WILIER ARG ‘
50 AKDILEK Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR 03’02”
51 VAUBOURZEIX Thomas VERANCLASSIC – EKOI FRA 03’19”
52 HASNAOUI Meher SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN TUN 05’29”
53 BEN NASER Hassan TUNISIE NATIONALE TUN ‘
54 * AHMED MOHAMED Osama EGYPTE NATIONALE EGY 08’12”
55 * CHESI Francesco UNIEURO WILIER ITA ‘
56 SCHÄFER Timo BIKE AID GER ‘
57 HAMZA Abderrahmane Mehdi VELO CLUB SOVAC ALG ‘
58 * FRITZ Fabian BIKE AID GER 08’15”
59 SAADA Bilal VELO CLUB SOVAC ALG ‘
60 DUBOIS Marc TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI 08’17”
61 * KANERVA Hiski TEAM BLIZ-MERIDA FIN ‘
62 * PLEBANI Davide UNIEURO WILIER ITA ‘
63 IFERD Bader MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
64 MILLER Barry TEAM BLIZ-MERIDA USA ‘
65 ATALAY Muhammet TORKU SEKERSPOR TUR ‘
66 BDADOU Said MAROC ESPOIR MAR ‘
67 SVENSSON Johan TEAM BLIZ-MERIDA SWE ‘
68 BHOGAL Alex WILTON CYCLING TEAM GER ‘
69 HOMRANI Wadji TUNISIE NATIONALE TUN ‘
70 * MAKHCHOUNE Mounir MAROC ESPOIR MAR ‘
71 HIDA Abdallah MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
72 PÖLDER Robert TEAM BLIZ-MERIDA SWE ‘
73 SABER Lahcen MAROC NATIONALE MAR ‘
74 ER-RAFAI Mohamed Amine MAROC NATIONALE MAR ‘
75 MAJID Albalooshi U A E NATIONALE UAE ‘
76 SIDNEY Bley WILTON CYCLING TEAM NED 10’47”
77 * BOSSENS Julien TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
78 * FATNASSI Hamza TUNISIE NATIONALE TUN ‘
79 KONTE Bassirou CÔTE D`IVOIRE NATIONALE CIV ‘
80 * MOHAMMED MOHAMMED Mahmoud EGYPTE NATIONALE EGY ‘
81 EL AFI Othmane MAROC ESPOIR MAR ‘
82 HAMZA Faycal VELO CLUB SOVAC ALG ‘
83 * MOHAMED IDRISS Abdullah EGYPTE NATIONALE EGY ‘
84 * MOHAMED ELEWA Yusuf EGYPTE NATIONALE EGY ‘
85 MERCIER Yves TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
86 GATHERAT François TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
87 ALI ABDULLA Ahmed U A E NATIONALE UAE ‘
88 ALI SHAMBIH Mansoor SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN UAE ‘
89 * CARBONELL RABAT Isaac TEAM ECUADOR ESP ‘
90 HIDALGO VEGA Pablo Miguel TEAM ECUADOR ECU ‘
91 GJOLBERG Adrian TEAM FIXIT.NO NOR ‘
92 SILVA BREA Alejandro RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
93 BONE LEON Jose TEAM ECUADOR ECU ‘
94 * ALMANSOURY Mohamed U A E NATIONALE UAE ‘
95 YONDI Schmidt WILTON CYCLING TEAM NED ‘
96 GUUS Schoth WILTON CYCLING TEAM NED ‘
97 * RAHIL Zouhair MAROC ESPOIR MAR ‘
98 DONZE Marc TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
99 * JUSTO VILLANUEVA Oscar RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
100 ALMANSOORI Ahmed U A E NATIONALE UAE ‘
101 * AMMAR Abdulla U A E NATIONALE UAE ‘
102 * BUCKOSKY Kyle BIKE AID CAN ‘
103 RHAILI Mouhcine MAROC ESPOIR MAR 11’02”
104 AARIA Adnane MAROC OLYMPIQUE MAR 11’11”
105 * ENRIQUEZ Rodrigo RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP 11’18”
106 * ALMUSHAY KHIS Mohammed ARABIE SAOUDITE NATIONAL KSA 11’23”
107 ASIRI Sultan ARABIE SAOUDITE NATIONAL KSA ‘

Wycofani:

BOUZIDI Mohamed VELO CLUB SOVAC
BAMBA Karamoko CÔTE D`IVOIRE NATIONALE

Klasyfikacja generalna:       

1 * AIT EL ABDIA Anass MAROC NATIONALE MAR les 942,7 km en 21h49’47” (moy. 43.18 km/h)
2 MARCZYNSKI Tomasz TORKU SEKERSPOR POL 03”
3 GUSEV Vladimir SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T RUS ‘
4 HADDI Soufiane SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T MAR 01’16”
5 JULES Justin VERANCLASSIC – EKOI FRA 01’20”
6 ABELOUACHE Essaïd MAROC NATIONALE MAR 01’29”
7 LEMOS PINTO Edgar Miguel SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T POR 01’32”
8 HOLLER Nikodemus BIKE AID GER 01’48”
9 BAZ Nabil VELO CLUB SOVAC ALG ‘
10 * NOUISSRI Ali TUNISIE NATIONALE TUN ‘
11 SAADOUNE Abdelati MAROC NATIONALE MAR 01’54”
12 JELLOUL Adil SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T MAR ‘
13 SEELDRAEYERS Kevin TORKU SEKERSPOR BEL 02’02”
14 BAKIRCI Nazim TORKU SEKERSPOR TUR 02’40”
15 VAUBOURZEIX Thomas VERANCLASSIC – EKOI FRA 05’26”
16 * MENGIS Amanuel ERYTHREE NATIONALE ERI 08’52”
17 EIDSHEIM Filip TEAM FIXIT.NO NOR 11’26”
18 MAYER Yannick BIKE AID GER 11’36”
19 FERNANDEZ Higinio TEAM ECUADOR ESP ‘
20 RAGONESSI José TEAM ECUADOR ECU ‘
21 CHENAUX Adrien TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI ‘
22 EL GOURCH Abdennaim MAROC ESPOIR MAR ‘
23 OKUBAMARIAM Tesfom ERYTHREE NATIONALE ERI 11’54”
24 MONCORGÉ Pierre TEAM BLIZ-MERIDA FRA 11’55”
25 MRAOUNI Salah Eddine MAROC NATIONALE MAR 12’00”
26 FINDERS Dirk VERANCLASSIC – EKOI GER ‘
27 * ORKEN Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR 13’37”
28 AYOUNE Ismail MAROC OLYMPIQUE MAR 14’49”
29 * TEKESTE Yonas ERYTHREE NATIONALE ERI 15’17”
30 * FRAPPORTI Mattia UNIEURO WILIER ITA 19’34”
31 ER-RAFAI Mohamed Amine MAROC NATIONALE MAR 20’19”
32 HADJBOUZIT Karim VELO CLUB SOVAC ALG 20’42”
33 DUENAS Moises RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 20’51”
34 CHAQRI Aziz MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
35 CHAOUFI Tarik MAROC OLYMPIQUE MAR 21’27”
36 ROMSTAD LOVIK Asmund TEAM FIXIT.NO NOR 21’50”
37 * STOKKENES Torstein TEAM FIXIT.NO NOR 23’38”
38 * RAHIL Zouhair MAROC ESPOIR MAR 24’14”
39 HASNAOUI Meher SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T TUN 24’37”
40 HIDA Abdallah MAROC OLYMPIQUE MAR 30’28”
41 CAMMAERTS Edwig VERANCLASSIC – EKOI BEL 30’29”
42 GASPARRINI Rino UNIEURO WILIER ITA 30’30”
43 CHINELLO Fabio UNIEURO WILIER ITA 31’00”
44 MILLER Barry TEAM BLIZ-MERIDA USA 31’42”
45 AARIA Adnane MAROC OLYMPIQUE MAR 33’06”
46 IFERD Bader MAROC OLYMPIQUE MAR 33’13”
47 RULLIERE Melvin VERANCLASSIC – EKOI FRA 34’24”
48 PÖLDER Robert TEAM BLIZ-MERIDA SWE 34’57”
49 AFEWERKI Elyas ERYTHREE NATIONALE ERI 35’59”
50 * TRILLINI Sebastian Martin UNIEURO WILIER ARG 36’33”
51 JANSSEN Yannick TEAM BLIZ-MERIDA NED 36’56”
52 BHOGAL Alex WILTON CYCLING TEAM GER 37’05”
53 BDADOU Said MAROC ESPOIR MAR 38’03”
54 AKDILEK Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR 38’28”
55 SVENSSON Johan TEAM BLIZ-MERIDA SWE 39’06”
56 SCHÄFER Timo BIKE AID GER 39’10”
57 DUBOIS Marc TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 39’14”
58 MIRZA Youssif Mohamed U A E NATIONALE UAE 39’26”
59 * KANERVA Hiski TEAM BLIZ-MERIDA FIN 39’47”
60 * FRITZ Fabian BIKE AID GER 39’49”
61 * ALMANSOURY Mohamed U A E NATIONALE UAE 40’40”
62 ATALAY Muhammet TORKU SEKERSPOR TUR 41’07”
63 TORRES BARCELO Albert TEAM ECUADOR ESP 41’08”
64 * SHAWKY TALAT Islam EGYPTE NATIONALE EGY 41’18”
65 HAMZA Faycal VELO CLUB SOVAC ALG 41’43”
66 * CARBONELL RABAT Isaac TEAM ECUADOR ESP 41’45”
67 HIDALGO VEGA Pablo Miguel TEAM ECUADOR ECU ‘
68 MERCIER Yves TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI ‘
69 * MAKHCHOUNE Mounir MAROC ESPOIR MAR 42’55”
70 SABER Lahcen MAROC NATIONALE MAR 43’52”
71 HAMZA Abderrahmane Mehdi VELO CLUB SOVAC ALG 45’42”
72 TESHOME Meron ERYTHREE NATIONALE ERI 48’32”
73 STENUIT Robin VERANCLASSIC – EKOI BEL 49’08”
74 * BUCKOSKY Kyle BIKE AID CAN 50’57”
75 MAJID Albalooshi U A E NATIONALE UAE 51’37”
76 * BOSSENS Julien TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 52’54”
77 SAADA Bilal VELO CLUB SOVAC ALG 53’13”
78 DONZE Marc TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 54’51”
79 * PLEBANI Davide UNIEURO WILIER ITA 55’39”
80 GJOLBERG Adrian TEAM FIXIT.NO NOR 56’12”
81 * CHESI Francesco UNIEURO WILIER ITA 56’59”
82 HOMRANI Wadji TUNISIE NATIONALE TUN 57’43”
83 HABTOM Micheal ERYTHREE NATIONALE ERI 57’58”
84 BEN NASER Hassan TUNISIE NATIONALE TUN 58’01”
85 ALMANSOORI Ahmed U A E NATIONALE UAE 58’35”
86 SILVA BREA Alejandro RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 01h00’19”
87 * AHMED MOHAMED Osama EGYPTE NATIONALE EGY 01h01’56”
88 NICK Stopler WILTON CYCLING TEAM NED 01h01’57”
89 EL AFI Othmane MAROC ESPOIR MAR 01h03’13”
90 GUUS Schoth WILTON CYCLING TEAM NED 01h05’16”
91 RHAILI Mouhcine MAROC ESPOIR MAR 01h08’18”
92 BONE LEON Jose TEAM ECUADOR ECU 01h12’01”
93 SIDNEY Bley WILTON CYCLING TEAM NED 01h12’47”
94 * MOHAMED ELEWA Yusuf EGYPTE NATIONALE EGY 01h12’54”
95 * JUSTO VILLANUEVA Oscar RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 01h13’14”
96 * AMMAR Abdulla U A E NATIONALE UAE 01h13’26”
97 * MOHAMED IDRISS Abdullah EGYPTE NATIONALE EGY 01h13’45”
98 * FATNASSI Hamza TUNISIE NATIONALE TUN 01h14’59”
99 * ENRIQUEZ Rodrigo RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 01h15’46”
100 ALI ABDULLA Ahmed U A E NATIONALE UAE 01h16’13”
101 GATHERAT François TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h16’26”
102 YONDI Schmidt WILTON CYCLING TEAM NED 01h19’33”
103 ALI SHAMBIH Mansoor SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T UAE 01h26’09”
104 ASIRI Sultan ARABIE SAOUDITE NATIONALE KSA 01h28’40”
105 * MOHAMMED MOHAMMED Mahmoud EGYPTE NATIONALE EGY 01h31’52”
106 KONTE Bassirou CÔTE D`IVOIRE NATIONALE CIV 01h32’16”
107 * ALMUSHAY KHIS Mohammed ARABIE SAOUDITE NATIONALE KSA 01h37’13”

Lire la suite sur DirectVelo.com : http://www.directvelo.com/actualite/41279-tour-du-maroc-et-6-classements.html#.VSWYjfmsWjY#ixzz3Wkp9bAmz