Nairo Quintana przygotowuje się obecnie do startu w wyścigu Dookoła Kraju Basków. Kolumbijczyk w nadchodzącej imprezie obawia się zwłaszcza Michała Kwiatkowskiego.

Na trasie sześciodniowego, ciężkiego wyścigu z kalendarza WorldTour zabraknie Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo), Vincenzo Nibaliego (Astana) czy też Chrisa Froome’a (Sky Team). Pomimo tego zawodnik Movistaru będzie musiał zmierzyć się z takimi kolarzami jak: Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), Thibaut Pinot (FDJ.fr), Tejay van Garderen (BMC Racing), Andrew Talansky (Garmin-Cannondale) oraz Michałem Kwiatkowskim (Etixx – Quick Step). Dodajmy, że nasz rodak przed rokiem w tej imprezie uległ jedynie Contadorowi.

On jest mistrzem świata, a więc to mówi wszystko. Jest bardzo silnym i kompletnym zawodnikiem. Bardzo dobrze jeździ na czas, a w Kraju Basków podjazdy nie są długie. Trasa z pewnością mu odpowiada. Musimy wybrać taką strategię, by go pokonać – powiedział zwycięzca ubiegłorocznego Giro d’Italia o Polaku.

W składzie Movistaru na ten wyścig, znajdą się także: Igor Antón, Jonathan Castroviejo, José Herrada, Beñat Intxausti, Gorka Izagirre, Ion Izagirre oraz Giovanni Visconti.

Mam dobre wspomnienia z tego wyścigu, bo wygrałem go dwa lata temu. Nie ukrywam, że podoba mi się jego charakterystyka. Moi koledzy z ekipy bardzo dobrze znają trasy, więc to daje mi wielki spokój. Dodatkowo jedziemy tam w bardzo silnym składzie, a podjazdy pasują pod moje umiejętności. Oczywiście, nie możemy zapominać o bardzo groźnych rywalach – zakończył filigranowy kolarz.

Vuelta al Pais Vasco rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek.