Swoje Mistrzostwa Polski na szosie mają także lekarze. Z tego co wiemy, jest to całkiem spora grupa. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do Bychawy od 5 do 7 czerwca, oto szczegóły:

Witamy wszystkich i po rocznej przerwie zapraszamy na 12 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym. Zatęskniliśmy, przede wszystkim, za Wami a w mniejszym stopniu za tym całym zamieszaniem, za szukaniem sponsorów, za walką o każdy grosz z LIL i NIL… Tak więc PRZYBYWAJCIE!!! 🙂

Podobnie jak w ubiegłych latach w trakcie naszych, lekarskich zmagań, zostanie wyłoniony mistrz Pracowników Firm Farmaceutycznych i Farmaceutów oraz mistrz w kategorii student-przyszły lekarz. Być może także w oddzielnej klasyfikacji wystartują nasi koledzy – lekarze weterynarze. Do startu w kategorii open zapraszamy także wszystkich innych pracowników służby zdrowia.

Jak zwykle zachęcamy do przyjazdu z całymi rodzinami. Tak jak w ubiegłych latach zostaną rozegrane zawody dla dzieci.

Naszą rywalizację rozpoczniemy w piątek od jazdy indywidualnej na czas – Szóstej Czasówki Roberta. Trasa identyczna jak w poprzednich latach: 10 kilometrów, prawie płasko; według IMiGW i ICM w obie strony z wiatrem.

W sobotę odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Będziemy ścigać się po 33,9 km pętli (mapka poniżej). Trasa taka sama a dziur ciut mniej.

Czeka więc nas: 850 m ostry podjazd na drugim kilometrze, potem kilka zmarszczek, po 14 km skręt w prawo i kolejno: 2,2 km dość płaskiego podjazdu, ponad kilometr ostro w dół, długi 1500 m podjazd (nasze Mont Ventoux :)), potem 3 km w dół, następnie dwie hopki (550 i 350 m), znowu odcinek 2 km w dół, płasko i na 2 km przed końcem okrążenia 500 m mocno pod górę. Meta umieszczona będzie w tym samym miejscu co start.

Kategorie A, B, C3, S, APFF pokonają pętlę 3 razy; C, Kobiety A, KS, BPFF, KAPFF – 2 razy a D, E, Kobiety B i Kobiety C – 1 raz. Najpierw na trasę wyruszą zawodnicy jadący trzy, pięć minut później dwa okrążenia a po kolejnych pięciu – pozostali zawodnicy.
Godząc mężczyzn z kategorii C, kategorię tą podzieliliśmy na dwie: C3 – będą mieli do pokonania dystans trzech, C – dwóch kółek.

Dokładny regulamin do pobrania.

Ponieważ zapisy zlecamy firmie mierzącej czas prosimy dokładnie zapoznać się podziałem na kategorie, nazwami kategorii, liczbą okrążeń do przejechania 🙂 i wypelnienie formularza zgłoszeniowego do 25 maja: (link do formularza) lub w razie problemów i pytań o kontakt: kmatras@mp.pl, tel: 605084016, 697111238, fb: szosa lekarze.

Link do trasy.

Zapewniamy noclegi i wyżywienie (4-7 czerwca) w internacie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli (około 15 km od startu) (link do Pszczelej Woli)

Przewidywane opłaty to: nocleg – 20 zł, śniadanie i kolacja po 20 zł.

Opłata startowa: lekarze – 150, studenci – 70, farmaceuci i pk – 180, osoby towarzyszące – 35 zł za udział w sobotnim, wieczornym poczęstunku.

Tutaj niestety widać nasze kłopoty finansowe…

Mistrzostwa Polski lekarzy

PROGRAM ZAWODÓW:

5 czerwca – piątek

14:00-16:50 – zapisy w biurze zawodów na terenie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli
17:30 – Szósta Czasówka Roberta, (zbiórka o 17:00) przy biurze zawodów)
20:00-21:30 – tradycyjna kolacja: makaron kolarski + zwyczajowy, nagradzany w świecie napój z Lublina :); połączona z odprawą techniczną

6 czerwca – sobota

8:00-9:00 – śniadanie „kolarskie”
10:15-11:30 – zapisy, dla tych, którzy nie zdążą w piątek w miejscu startu (Bychawa, ul. Piłsudskiego)
12:00, 12:05, 12:10 – start odpowiednich kategorii (12:00 – A, B, C3, S, MAPFF, 3PK; 12:05 – C, KA, KS, MBPFF, KAPFF 2PK; 12:10 – D, E, KB, KC i 3PK)
16:00 – zawody krossowe dla dzieci na terenie technikum; dla głodnych, najlepsze w okolicy – pierogi (w internacie; 0 zł)
17:45 – wyjazd autobusem do Prawiednik (4 km od Pszczelej Woli)
18:45 – ogłoszenie wyników w poszczególnych kategoriach i wręczenie nagród w Łowisku Pstrąg w Prawiednikach
19:00 – podsumowanie zawodów, losowanie nagród wśród obecnych, skromny poczęstunek (zioła, korzonki, szarańcza itp. i PWE…) oraz żywa dyskusja z przebiegu wyścigu, koniecznie z kaskami na głowach!!! A potem… tańce i zabawy do samego rana – OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

7 czerwca – niedziela

jak wstaniemy (czyli 8-10) – śniadanie, jak zwykle z jajecznicą i mocną kawą

Szczegóły na www.szosa.eu

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Yanev
Yanev

Dlaczego nie ma kategorii lekarze – znachorzy? Albo dla tych, co się lubią bawić w doktora?