Polska, a dokładniej Sobótka – może stać się gospodarzem Szosowych Mistrzostw Europy w 2018 roku.

Lang Team i KKS Ślęża Sobótka, czyli organizatorzy Ślężańskiego Mnicha oraz Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym starają się o to, by w 2018 roku na szosy Dolnego Śląska zagościli najlepsi kolarze i kolarki w Europie.

Przypomnijmy, że według ubiegłorocznych doniesień Europejskiej Unii Kolarskiej (UEC) do programu mistrzostw starego kontynentu od sezonu 2016, mają dołączyć wyścigi elity. Do tej pory o medale ścigały się tylko kategorie juniorskie oraz zawodniczki i zawodnicy do 23 lat. „Dla europejskiego kolarstwa, to wielkie zwycięstwo. Dzięki temu, zawodnicy i zawodniczki będą mogli zdobyć 100 % medali we wszystkich imprezach mistrzowskich. Myślę tu o mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich, a już wkrótce także w europejskim czempionacie”, powiedział w lutym ubiegłego roku David Lappartient – Prezydent UEC.

Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, to jest szansa, że zobaczymy gwiazdy wielkiego formatu na trasach wokół Ślęży! “Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przesłane. Wraz z Polskim Związkiem Kolarskim bardzo się staramy i liczymy na to, że się uda. Jeśli nasz wniosek będzie pozytywnie rozpatrzony, to Mistrzostwa Europy 2018 odbędą się w Sobótce“, skomentował dla naszosie.pl Czesław Lang.

Przypomnijmy, że w 2010 roku po tytuł młodzieżowego Mistrza Europy sięgnął Piotr Gawroński. Polak dzięki fantastycznej jeździe na ostatnich kilometrach wyścigu w Ankarze, pokonał Nelsona Oliveirę (obecnie Lampre-Merida) oraz Arnaud Demare’a (obecnie FDJ.fr).