Mistrz Niemiec, Andre Greipel, był bardzo blisko przerwania serii zwycięstw Alexandra Kristoffa na etapie 3a wyścigu Driedaagse de Panne. Norwego z Katushy zachował koszulkę lidera, której będzie bronił na popołudniowej czasówce.

Przed popołudniową czasówką, która powinna rozstrzygnąć losy zwycięstwa w wyścigu, czekał na nas poranny etap o długości 111 kilometrów ze startem i metą w de Panne. Trasa była bardzo podobna do wczorajszego odcinka, kiedy po starcie w pobliżu morza kolarze ruszali w głąb kraju, a następnie drogą prowadzącą wzdłuż morza zmierzali do mety.

Nad kolarzami zlitowała się trochę aura, którzy w czwartkowy poranek mogli się ścigać w słońcu i po suchych szosach. Nadal jednak mocno wiało i faworyci musieli być czujni, żeby nie stracić przez boczne podmuchy. Najwięcej energii przed południem miała grupa trzynastu zawodników. Po przejechaniu trzydziestu kilometrów ich przewaga wynosiła minutę i 20 sekund i to była granica, której peleton nie pozwolił przekroczyć. Grupa zasadnicza trzymała ucieczkę “na smyczy” i różnica przez dłuższy czas wahała się w okolicach minuty.

Boczny wiatr zaczął dawać o sobie znać około 20 kilometrów przed meta. Peleton się rozciągnął, a rządy na czele objęła drużyna Sky i przewaga ucieczki szybko zaczęła spadać. Kiedy na 10 km przed metą peleton zbliżył się na 20 sekund wydawało się, że ucieczka lada moment zostanie wchłonięta.

Przed wjazdem na finałowe rundy praca w ucieczce przestała się układać i co chwile były próby odskoku. To na kilka kilometrów pozwoliło jeszcze zwiększyć przewagę, jednak kiedy na czoło grupy zasadniczej wyszła drużyna lidera, Katusha, strata znów bardzo szybko zaczęła spadać.

2000 metrów przed meta na czele pozostał już tylko jeden zawodnik z ucieczki. Kevin van Melsen został po chwili doścignięty i rozpoczęło się ustawianie sprinterskich pociągów. Na ostatni kilometr najlepiej ustawiona wjchechała drużyna FDJ. Znów długiego finiszu próbował lider, Alexander Kristoff i zanosiło się, że znów ten plan się powiedzie. Z koła Norwegowi wyskoczył Andre Greipel i wydawało się, że wyprzedził zawodnika Katushy o przysłowiowy błysk szprychy. Różnica była tak niewielka, że decydował fotofinisz z którego okazało się, że zwycięzcą został jednak Norweg. Trzecie miejsce zajął Sacha Modolo.

Wyniki:

1    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    2:28:26
2    André GREIPEL    LOTTO SOUDAL    0:00:00
3    Sacha MODOLO    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
4    Andrea GUARDINI    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
5    Jakub MARECZKO    SOUTHEAST    0:00:00
6    Raymond KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
7    Dylan GROENEWEGEN    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
8    Marc SARREAU    FDJ    0:00:00
9    Enrique SANZ    MOVISTAR TEAM    0:00:00
10    Antoine DEMOITIE    WALLONIE – BRUXELLES    0:00:00
11    Elia VIVIANI    TEAM SKY    0:00:00
12    Nicola RUFFONI    BARDIANI CSF    0:00:00
13    Magnus Cort NIELSEN    ORICA GreenEDGE    0:00:00
14    Shane ARCHBOLD    BORA-ARGON 18    0:00:00
15    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
16    Bert VAN LERBERGHE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
17    Kevin PEETERS    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:00:00
18    Matthieu LADAGNOUS    FDJ    0:00:00
19    Yves LAMPAERT    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
20    Fabrice MELS    TEAM 3M    0:00:00
21    Jaap DE MAN    TEAM 3M    0:00:00
22    Frederik BACKAERT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:00
23    Stijn DEVOLDER    TREK FACTORY RACING    0:00:00
24    Jarl SALOMEIN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
25    Nicolas MARINI    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:00
26    Frederique ROBERT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:00
27    Gerry DRUYTS    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:00:00
28    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
29    Laurens DE VREESE    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
30    Michael SCHWARZMANN    BORA-ARGON 18    0:00:00
31    Francesco CHICCHI    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:00
32    Dennis COENEN    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:00:00
33    Luke DURBRIDGE    ORICA GreenEDGE    0:00:00
34    David BOUCHER    FDJ    0:00:00
35    Dimitri PEYSKENS    TEAM 3M    0:00:00
36    Stefan KUENG    BMC RACING TEAM    0:00:00
37    Lars Ytting BAK    LOTTO SOUDAL    0:00:00
38    Rafael ANDRIATO    SOUTHEAST    0:00:00
39    Wesley KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
40    Jasha SÜTTERLIN    MOVISTAR TEAM    0:00:00
41    Julien VERMOTE    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
42    Alexander PORSEV    TEAM KATUSHA    0:00:00
43    Guillaume VAN KEIRSBULCK    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
44    Sean DE BIE    LOTTO SOUDAL    0:00:00
45    Youcef REGUIGUI    MTN – QHUBEKA    0:00:00
46    Manuel QUINZIATO    BMC RACING TEAM    0:00:00
47    Sven Erik BYSTRØM    TEAM KATUSHA    0:00:00
48    Kristian SBARAGLI    MTN – QHUBEKA    0:00:00
49    Riccardo STACCHIOTTI    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:00
50    Berden DE VRIES    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
51    Dmitriy GRUZDEV    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
52    Alexey LUTSENKO    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
53    Christian KNEES    TEAM SKY    0:00:00
54    Andreas STAUFF    MTN – QHUBEKA    0:00:00
55    Joseph ROSSKOPF    BMC RACING TEAM    0:00:00
56    Alessandro MALAGUTI    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:00
57    Klaas LODEWYCK    BMC RACING TEAM    0:00:00
58    Bradley WIGGINS    TEAM SKY    0:00:00
59    Jonas RICKAERT    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
60    Sonny COLBRELLI    BARDIANI CSF    0:00:00
61    James VANLANDSCHOOT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:00
62    Sander CORDEEL    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:00:00
63    Enrico BATTAGLIN    BARDIANI CSF    0:00:00
64    Fabio SABATINI    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
65    Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:00:00
66    Danilo WYSS    BMC RACING TEAM    0:00:00
67    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    0:00:00
68    Yannick MARTINEZ    TEAM EUROPCAR    0:00:00
69    Francisco José VENTOSO ALBERDI    MOVISTAR TEAM    0:00:00
70    Pieter VANSPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
71    Stijn STEELS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
72    Grégory RAST    TREK FACTORY RACING    0:00:00
73    Jesse SERGENT    TREK FACTORY RACING    0:00:00
74    Giovanni BERNAUDEAU    TEAM EUROPCAR    0:00:00
75    Rick ZABEL    BMC RACING TEAM    0:00:00
76    Francesco GAVAZZI    SOUTHEAST    0:00:00
77    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:00:00
78    Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
79    Brian VAN GOETHEM    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
80    Jay Robert THOMSON    MTN – QHUBEKA    0:00:00
81    Boris VALLEE    LOTTO SOUDAL    0:00:00
82    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    MOVISTAR TEAM    0:00:00
83    Jan GHYSELINCK    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:00
84    Christoph PFINGSTEN    BORA-ARGON 18    0:00:00
85    Johnny HOOGERLAND    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
86    Alphonse VERMOTE    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:00:00
87    Serge PAUWELS    MTN – QHUBEKA    0:00:00
88    Ivar SLIK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
89    Tim DECLERCQ    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
90    Eugert ZHUPA    SOUTHEAST    0:00:00
91    Gaëtan PONS    WALLONIE – BRUXELLES    0:00:00
92    Michael REIHS    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
93    Martin MORTENSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
94    Maxat AYAZBAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
95    Mickael DELAGE    FDJ    0:00:00
96    Maximiliano Ariel RICHEZE    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
97    Danny VAN POPPEL    TREK FACTORY RACING    0:00:00
98    Andrew FENN    TEAM SKY    0:00:00
99    Mads PEDERSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
100    Timothy STEVENS    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:00:00
101    Hayden ROULSTON    TREK FACTORY RACING    0:00:00
102    Andreas SCHILLINGER    BORA-ARGON 18    0:00:00
103    Michael VINGERLING    TEAM 3M    0:00:00
104    Jens MOURIS    ORICA GreenEDGE    0:00:00
105    Luka PIBERNIK    LAMPRE – MERIDA    0:00:22
106    Adam BLYTHE    ORICA GreenEDGE    0:00:22
107    Ludwig DE WINTER    WALLONIE – BRUXELLES    0:00:24
108    Antoine WARNIER    WALLONIE – BRUXELLES    0:00:24
109    Leigh HOWARD    ORICA GreenEDGE    0:00:24
110    Tim KERKHOF    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:24
111    Julien STASSEN    WALLONIE – BRUXELLES    0:00:29
112    William BONNET    FDJ    0:00:29
113    Marco BANDIERA    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:31
114    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    0:00:39
115    Roberto FERRARI    LAMPRE – MERIDA    0:00:42
116    Kevin VAN MELSEN    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:58
117    Troels Ronning VINTHER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:01:00
118    Nick DOUGALL    MTN – QHUBEKA    0:01:31
119    Frantisek PADOUR    ANDRONI GIOCATTOLI    0:01:31
120    Giuseppe FONZI    SOUTHEAST    0:01:44
121    Pim LIGTHART    LOTTO SOUDAL    0:01:54
122    Christopher SUTTON    TEAM SKY    0:01:54
123    Jimmy ENGOULVENT    TEAM EUROPCAR    0:01:54
124    Tony HUREL    TEAM EUROPCAR    0:01:54
125    Iljo KEISSE    ETIXX – QUICK STEP    0:01:54
126    Kenny DE KETELE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:01:54
127    Lander SEYNAEVE    WANTY – GROUPE GOBERT    0:01:54
128    Vincent JEROME    TEAM EUROPCAR    0:01:54
129    Melvin VAN ZIJL    TEAM 3M    0:02:15
130    Jonathan DUFRASNE    WALLONIE – BRUXELLES    0:02:15
131    Marco HALLER    TEAM KATUSHA    0:02:18
132    Tim DE TROYER    WANTY – GROUPE GOBERT    0:02:20
133    Emiel VERMEULEN    TEAM 3M    0:02:20
134    Mirko TEDESCHI    SOUTHEAST    0:02:23
135    Mattia POZZO    NIPPO – VINI FANTINI    0:02:23
136    Paolo SIMION    BARDIANI CSF    0:02:49
137    Bernhard EISEL    TEAM SKY    0:02:49
138    Loic PESTIAUX    WALLONIE – BRUXELLES    0:02:58
139    Morgan LAMOISSON    TEAM EUROPCAR    0:02:58
140    Enrico BARBIN    BARDIANI CSF    0:03:39
141    Shiki KUROEDA    NIPPO – VINI FANTINI    0:03:39
142    Daniil FOMINYKH    ASTANA PRO TEAM    0:03:43
143    Arman KAMYSHEV    ASTANA PRO TEAM    0:03:43
144    Nathan EARLE    TEAM SKY    0:03:43
145    Damien HOWSON    ORICA GreenEDGE    0:03:53
146    Campbell FLAKEMORE    BMC RACING TEAM    0:03:53
147    Amaury CAPIOT    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:03:53
148    Kevin HULSMANS    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:04:17
149    Andrea PIECHELE    BARDIANI CSF    0:08:42
150    Geert VAN DER WEIJST    TEAM 3M    0:15:07
Michael HEPBURN    ORICA GreenEDGE    Abandon
Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    Abandon
Theo BOS    MTN – QHUBEKA    Abandon
Mauro FINETTO    SOUTHEAST    Abandon
Genki YAMAMOTO    NIPPO – VINI FANTINI    Abandon
Antonio VIOLA    NIPPO – VINI FANTINI    Abandon
Lars BOOM    ASTANA PRO TEAM    Abandon
Arnaud DEMARE    FDJ    Non Partant
Jasper STUYVEN    TREK FACTORY RACING    Non Partant
Luca PAOLINI    TEAM KATUSHA    Non Partant
Matt BRAMMEIER    MTN – QHUBEKA    Non Partant
Olivier CHEVALIER    WALLONIE – BRUXELLES    Non Partant
Jens KEUKELEIRE    ORICA GreenEDGE    Non Partant
Filippo POZZATO    LAMPRE – MERIDA    Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    12:01:03
2    Stijn DEVOLDER    TREK FACTORY RACING    0:00:22
3    Lars Ytting BAK    LOTTO SOUDAL    0:00:23
4    Sean DE BIE    LOTTO SOUDAL    0:00:26
5    Sven Erik BYSTRØM    TEAM KATUSHA    0:00:32
6    Elia VIVIANI    TEAM SKY    0:00:54
7    André GREIPEL    LOTTO SOUDAL    0:00:56
8    Gerry DRUYTS    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:00:56
9    Sacha MODOLO    LAMPRE – MERIDA    0:00:58
10    Stefan KUENG    BMC RACING TEAM    0:00:58
11    Raymond KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:01:00
12    Magnus Cort NIELSEN    ORICA GreenEDGE    0:01:00
13    Rafael ANDRIATO    SOUTHEAST    0:01:00
14    Kristian SBARAGLI    MTN – QHUBEKA    0:01:00
15    Frederik BACKAERT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:01:00
16    Matthieu LADAGNOUS    FDJ    0:01:00
17    Yves LAMPAERT    ETIXX – QUICK STEP    0:01:00
18    Riccardo STACCHIOTTI    NIPPO – VINI FANTINI    0:01:00
19    Youcef REGUIGUI    MTN – QHUBEKA    0:01:00
20    Luke DURBRIDGE    ORICA GreenEDGE    0:01:00
21    Dmitriy GRUZDEV    ASTANA PRO TEAM    0:01:00
22    Alexey LUTSENKO    ASTANA PRO TEAM    0:01:00
23    Klaas LODEWYCK    BMC RACING TEAM    0:01:00
24    Manuel QUINZIATO    BMC RACING TEAM    0:01:00
25    Sonny COLBRELLI    BARDIANI CSF    0:01:00
26    Bradley WIGGINS    TEAM SKY    0:01:00
27    Julien VERMOTE    ETIXX – QUICK STEP    0:01:00
28    Fabio SABATINI    ETIXX – QUICK STEP    0:01:00
29    Dennis COENEN    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:01:00
30    Yannick MARTINEZ    TEAM EUROPCAR    0:01:00
31    Francesco GAVAZZI    SOUTHEAST    0:01:00
32    Christian KNEES    TEAM SKY    0:01:00
33    Boris VALLEE    LOTTO SOUDAL    0:01:00
34    Rick ZABEL    BMC RACING TEAM    0:01:00
35    Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:01:00
36    Grégory RAST    TREK FACTORY RACING    0:01:00
37    Danilo WYSS    BMC RACING TEAM    0:01:00
38    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    0:01:39
39    Roberto FERRARI    LAMPRE – MERIDA    0:02:18
40    Vincent JEROME    TEAM EUROPCAR    0:02:54
41    Marco HALLER    TEAM KATUSHA    0:03:18
42    Guillaume VAN KEIRSBULCK    ETIXX – QUICK STEP    0:03:27
43    Christoph PFINGSTEN    BORA-ARGON 18    0:03:53
44    Bert VAN LERBERGHE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:03:55
45    Johnny HOOGERLAND    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:03:57
46    Pim LIGTHART    LOTTO SOUDAL    0:05:21
47    Shane ARCHBOLD    BORA-ARGON 18    0:05:38
48    Michael REIHS    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:05:41
49    Antoine DEMOITIE    WALLONIE – BRUXELLES    0:05:42
50    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    0:05:42
51    Laurens DE VREESE    ASTANA PRO TEAM    0:05:42
52    Andrew FENN    TEAM SKY    0:05:42
53    Alessandro MALAGUTI    NIPPO – VINI FANTINI    0:05:42
54    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    0:05:42
55    Pieter VANSPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:05:42
56    Stijn STEELS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:05:42
57    Brian VAN GOETHEM    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:05:42
58    Tim DECLERCQ    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:05:42
59    Wesley KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:05:56
60    Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA    LAMPRE – MERIDA    0:06:04
61    Adam BLYTHE    ORICA GreenEDGE    0:06:04
62    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:06:04
63    Maximiliano Ariel RICHEZE    LAMPRE – MERIDA    0:06:06
64    Jasha SÜTTERLIN    MOVISTAR TEAM    0:06:08
65    Sander CORDEEL    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:06:08
66    Alexander PORSEV    TEAM KATUSHA    0:06:12
67    Andreas SCHILLINGER    BORA-ARGON 18    0:06:12
68    Troels Ronning VINTHER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:06:42
69    Giuseppe FONZI    SOUTHEAST    0:07:26
70    Tony HUREL    TEAM EUROPCAR    0:07:36
71    Iljo KEISSE    ETIXX – QUICK STEP    0:07:36
72    William BONNET    FDJ    0:07:54
73    Jarl SALOMEIN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:09:33
74    Jonas RICKAERT    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:09:33
75    Andrea GUARDINI    ASTANA PRO TEAM    0:09:36
76    Enrique SANZ    MOVISTAR TEAM    0:09:36
77    Michael SCHWARZMANN    BORA-ARGON 18    0:09:36
78    James VANLANDSCHOOT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:09:36
79    Mads PEDERSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:09:36
80    Eugert ZHUPA    SOUTHEAST    0:09:36
81    Francisco José VENTOSO ALBERDI    MOVISTAR TEAM    0:09:36
82    Alphonse VERMOTE    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:09:36
83    Bernhard EISEL    TEAM SKY    0:09:41
84    Michael VINGERLING    TEAM 3M    0:09:57
85    Tim KERKHOF    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:09:59
86    Hayden ROULSTON    TREK FACTORY RACING    0:10:26
87    Enrico BARBIN    BARDIANI CSF    0:13:14
88    Tim DE TROYER    WANTY – GROUPE GOBERT    0:15:26
89    Mickael DELAGE    FDJ    0:16:14
90    Marc SARREAU    FDJ    0:16:44
91    David BOUCHER    FDJ    0:18:40
92    Andreas STAUFF    MTN – QHUBEKA    0:18:44
93    Martin MORTENSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:18:44
94    Jimmy ENGOULVENT    TEAM EUROPCAR    0:19:16
95    Marco BANDIERA    ANDRONI GIOCATTOLI    0:20:07
96    Jonathan DUFRASNE    WALLONIE – BRUXELLES    0:21:16
97    Jens MOURIS    ORICA GreenEDGE    0:21:45
98    Kevin HULSMANS    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:22:35
99    Dimitri PEYSKENS    TEAM 3M    0:23:39
100    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:23:39
101    Giovanni BERNAUDEAU    TEAM EUROPCAR    0:23:39
102    Frederique ROBERT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:23:39
103    Joseph ROSSKOPF    BMC RACING TEAM    0:23:39
104    Jesse SERGENT    TREK FACTORY RACING    0:23:39
105    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    MOVISTAR TEAM    0:23:39
106    Jan GHYSELINCK    WANTY – GROUPE GOBERT    0:23:39
107    Leigh HOWARD    ORICA GreenEDGE    0:24:03
108    Dylan GROENEWEGEN    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:24:41
109    Nicolas MARINI    NIPPO – VINI FANTINI    0:24:41
110    Danny VAN POPPEL    TREK FACTORY RACING    0:24:41
111    Nick DOUGALL    MTN – QHUBEKA    0:24:42
112    Emiel VERMEULEN    TEAM 3M    0:27:01
113    Timothy STEVENS    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:27:30
114    Serge PAUWELS    MTN – QHUBEKA    0:27:31
115    Jay Robert THOMSON    MTN – QHUBEKA    0:27:33
116    Berden DE VRIES    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:27:33
117    Enrico BATTAGLIN    BARDIANI CSF    0:27:33
118    Luka PIBERNIK    LAMPRE – MERIDA    0:27:55
119    Julien STASSEN    WALLONIE – BRUXELLES    0:28:02
120    Mirko TEDESCHI    SOUTHEAST    0:28:21
121    Christopher SUTTON    TEAM SKY    0:29:27
122    Amaury CAPIOT    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:30:17
123    Paolo SIMION    BARDIANI CSF    0:30:22
124    Loic PESTIAUX    WALLONIE – BRUXELLES    0:30:31
125    Damien HOWSON    ORICA GreenEDGE    0:31:26
126    Mattia POZZO    NIPPO – VINI FANTINI    0:32:04
127    Jaap DE MAN    TEAM 3M    0:34:11
128    Francesco CHICCHI    ANDRONI GIOCATTOLI    0:36:15
129    Ivar SLIK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:36:15
130    Antoine WARNIER    WALLONIE – BRUXELLES    0:36:39
131    Kenny DE KETELE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:38:09
132    Lander SEYNAEVE    WANTY – GROUPE GOBERT    0:38:09
133    Campbell FLAKEMORE    BMC RACING TEAM    0:40:08
134    Nicola RUFFONI    BARDIANI CSF    0:42:38
135    Fabrice MELS    TEAM 3M    0:42:38
136    Jakub MARECZKO    SOUTHEAST    0:42:38
137    Gaëtan PONS    WALLONIE – BRUXELLES    0:42:38
138    Maxat AYAZBAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:42:38
139    Ludwig DE WINTER    WALLONIE – BRUXELLES    0:43:02
140    Kevin PEETERS    VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    0:43:09
141    Kevin VAN MELSEN    WANTY – GROUPE GOBERT    0:43:34
142    Frantisek PADOUR    ANDRONI GIOCATTOLI    0:44:09
143    Melvin VAN ZIJL    TEAM 3M    0:44:53
144    Andrea PIECHELE    BARDIANI CSF    0:44:57
145    Morgan LAMOISSON    TEAM EUROPCAR    0:45:36
146    Shiki KUROEDA    NIPPO – VINI FANTINI    0:46:17
147    Daniil FOMINYKH    ASTANA PRO TEAM    0:46:21
148    Arman KAMYSHEV    ASTANA PRO TEAM    0:46:21
149    Nathan EARLE    TEAM SKY    0:46:21
150    Geert VAN DER WEIJST    TEAM 3M    0:57:45