Alexander Kristoff (Katusha) wygrał sprint w ucieczce i został pierwszym liderem Driedaagse De Panne-Koksijde! 

Najbardziej prestiżowa etapówka z brukowymi odcinkami rozpoczęła się dziś w De Panne. Belgijska prowincja przez trzy dni będzie gospodarzem czterech odcinków w tym końcowej jazdy indywidualnej na czas. Pierwszy dzień ścigania to 201 kilometrów z krótkimi, lecz bardzo stromymi podjazdami.

De Panne 1

 

Przez większość dystansu kolarze ścigali się z wiatrem w plecy. Dzięki temu w pierwszą godzinę pokonali aż 56,2 km, czyli więcej niż wynosi aktualny rekord świata w jeździe godzinnej… Zasadnicza grupa szybko porwała się na mniejsze części. Nie obyło się również bez kraks.

W decydującej akcji znaleźli się: Lars Bak, Sean De Bie, Jens Debusschere (wszyscy Lotto-Soudal), Sven Bystrom, Alexander Kristoff (obaj Katusha) oraz Stijn Devoloder (Trek Factory Racing). Szósta zgodnie współpracowała, choć bez zmian jechał Debusschere. Mistrz Belgii wcześniej znajdował się w innej uczieczce.

Czołówka na 18 km przed kreską miała niecałe 40 sekund przewagi. Za ich plecami pracowała głównie ekipa Sky, ale na wiele się to nie zdało.

O losach pierwszego etapu zadecydował finisz z ucieczki. Najszybszy okazał się Alexander Kristoff. Norweg wyraźnie pokonał Jensa Debusschera oraz Stijna Devoldera i dzięki temu jutro pojedzie w koszulce lidera.

Peleton stracił ponad 30 sekund.

Wyniki:

1    Alexander KRISTOFF         TEAM KATUSHA    03:59:31
2    Jens DEBUSSCHERE         LOTTO SOUDAL    00:00:00
3    Stijn DEVOLDER         TREK FACTORY RACING    00:00:00
4    Sean DE BIE         LOTTO SOUDAL    00:00:00
5    Lars Ytting BAK         LOTTO SOUDAL    00:00:00
6    Sven Erik BYSTRØM         TEAM KATUSHA    00:00:06
7    Stefan KUENG         BMC RACING TEAM    00:00:32
8    Arnaud DEMARE         FDJ    00:00:34
9    Sacha MODOLO         LAMPRE – MERIDA    00:00:34
10    Kristian SBARAGLI         MTN – QHUBEKA    00:00:34
11    Raymond KREDER         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:34
12    Youcef REGUIGUI         MTN – QHUBEKA    00:00:34
13    Rafael ANDRIATO         SOUTHEAST    00:00:34
14    Jasper STUYVEN         TREK FACTORY RACING    00:00:34
15    Yannick MARTINEZ         TEAM EUROPCAR    00:00:34
16    Rick ZABEL         BMC RACING TEAM    00:00:34
17    Frederik BACKAERT         WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:34
18    Jacopo GUARNIERI         TEAM KATUSHA    00:00:34
19    André GREIPEL         LOTTO SOUDAL    00:00:34
20    Elia VIVIANI         TEAM SKY    00:00:34
21    Riccardo STACCHIOTTI         NIPPO – VINI FANTINI    00:00:34
22    Davide CIMOLAI         LAMPRE – MERIDA    00:00:34
23    Fabio SABATINI         ETIXX – QUICK STEP    00:00:34
24    Francesco GAVAZZI         SOUTHEAST    00:00:34
25    Yves LAMPAERT         ETIXX – QUICK STEP    00:00:34
26    Magnus Cort NIELSEN         ORICA GreenEDGE    00:00:34
27    Dennis COENEN         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:00:34
28    Matthieu LADAGNOUS         FDJ    00:00:34
29    Dmitriy GRUZDEV         ASTANA PRO TEAM    00:00:34
30    Boris VALLEE         LOTTO SOUDAL    00:00:34
31    Manuel QUINZIATO         BMC RACING TEAM    00:00:34
32    Danilo WYSS         BMC RACING TEAM    00:00:34
33    Gerry DRUYTS         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:00:34
34    Luke DURBRIDGE         ORICA GreenEDGE    00:00:34
35    Klaas LODEWYCK         BMC RACING TEAM    00:00:34
36    Sonny COLBRELLI         BARDIANI CSF    00:00:34
37    Vincent JEROME         TEAM EUROPCAR    00:00:34
38    Marco HALLER         TEAM KATUSHA    00:00:34
39    Antoine DUCHESNE         TEAM EUROPCAR    00:00:34
40    Bradley WIGGINS         TEAM SKY    00:00:34
41    Christian KNEES         TEAM SKY    00:00:34
42    Alexey LUTSENKO         ASTANA PRO TEAM    00:00:34
43    Julien VERMOTE         ETIXX – QUICK STEP    00:00:34
44    Lars BOOM         ASTANA PRO TEAM    00:00:34
45    Grégory RAST         TREK FACTORY RACING    00:00:34
46    Filippo POZZATO         LAMPRE – MERIDA    00:00:34
47    Roberto FERRARI         LAMPRE – MERIDA    00:00:34
48    Guillaume VAN KEIRSBULCK         ETIXX – QUICK STEP    00:03:01
49    Pim LIGTHART         LOTTO SOUDAL    00:03:01
50    Bert VAN LERBERGHE         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:03:29
51    Christoph PFINGSTEN         BORA-ARGON 18    00:03:29
52    Johnny HOOGERLAND         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:03:31
53    Mauro FINETTO         SOUTHEAST    00:03:31
54    Jens KEUKELEIRE         ORICA GreenEDGE    00:03:37
55    Dimitri PEYSKENS         TEAM 3M    00:05:16
56    Brian VAN GOETHEM         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:05:16
57    Tony HUREL         TEAM EUROPCAR    00:05:16
58    Giovanni BERNAUDEAU         TEAM EUROPCAR    00:05:16
59    Iljo KEISSE         ETIXX – QUICK STEP    00:05:16
60    Russell DOWNING         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:05:16
61    Bernhard EISEL         TEAM SKY    00:05:16
62    Leigh HOWARD         ORICA GreenEDGE    00:05:16
63    Giuseppe FONZI         SOUTHEAST    00:05:16
64    Alessandro MALAGUTI         NIPPO – VINI FANTINI    00:05:16
65    Andrew FENN         TEAM SKY    00:05:16
66    Laurens DE VREESE         ASTANA PRO TEAM    00:05:16
67    Andreas SCHILLINGER         BORA-ARGON 18    00:05:16
68    Frederique ROBERT         WANTY – GROUPE GOBERT    00:05:16
69    Ralf MATZKA         BORA-ARGON 18    00:05:16
70    Sander CORDEEL         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:05:16
71    Michael REIHS         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:05:16
72    Jan GHYSELINCK         WANTY – GROUPE GOBERT    00:05:16
73    Tim DE TROYER         WANTY – GROUPE GOBERT    00:05:16
74    Troels Ronning VINTHER         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:05:16
75    Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA         LAMPRE – MERIDA    00:05:16
76    Wesley KREDER         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:05:16
77    Tim DECLERCQ         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:05:16
78    Stijn STEELS         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:05:16
79    Joseph ROSSKOPF         BMC RACING TEAM    00:05:16
80    Pieter VANSPEYBROUCK         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:05:16
81    Maximiliano Ariel RICHEZE         LAMPRE – MERIDA    00:05:16
82    Tiziano DALL’ANTONIA         ANDRONI GIOCATTOLI    00:05:16
83    Jesse SERGENT         TREK FACTORY RACING    00:05:16
84    Shane ARCHBOLD         BORA-ARGON 18    00:05:16
85    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS         MOVISTAR TEAM    00:05:16
86    Rudiger SELIG         TEAM KATUSHA    00:05:16
87    Jasha SÜTTERLIN         MOVISTAR TEAM    00:05:16
88    Antoine DEMOITIE         WALLONIE – BRUXELLES    00:05:16
89    Sébastien CHAVANEL         FDJ    00:05:16
90    Alexander PORSEV         TEAM KATUSHA    00:05:16
91    Scott THWAITES         BORA-ARGON 18    00:05:16
92    Adam BLYTHE         ORICA GreenEDGE    00:05:16
93    Mark RENSHAW         ETIXX – QUICK STEP    00:05:16
94    William BONNET         FDJ    00:05:16
95    Yohann GENE         TEAM EUROPCAR    00:05:16
96    Matt BRAMMEIER         MTN – QHUBEKA    00:06:39
97    Jay Robert THOMSON         MTN – QHUBEKA    00:09:10
98    Andrea GUARDINI         ASTANA PRO TEAM    00:09:10
99    Paolo SIMION         BARDIANI CSF    00:09:10
100    Jarl SALOMEIN         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:09:10
101    Alphonse VERMOTE         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:09:10
102    Michael VINGERLING         TEAM 3M    00:09:10
103    Timothy STEVENS         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:09:10
104    Mads PEDERSEN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:09:10
105    Michael HEPBURN         ORICA GreenEDGE    00:09:10
106    Eugert ZHUPA         SOUTHEAST    00:09:10
107    Jonas RICKAERT         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:09:10
108    Berden DE VRIES         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:09:10
109    Tim KERKHOF         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:09:10
110    Nick DOUGALL         MTN – QHUBEKA    00:09:10
111    Hayden ROULSTON         TREK FACTORY RACING    00:09:10
112    Luka PIBERNIK         LAMPRE – MERIDA    00:09:10
113    Julien STASSEN         WALLONIE – BRUXELLES    00:09:10
114    Serge PAUWELS         MTN – QHUBEKA    00:09:10
115    Christopher SUTTON         TEAM SKY    00:09:10
116    Jens MOURIS         ORICA GreenEDGE    00:09:10
117    James VANLANDSCHOOT         WANTY – GROUPE GOBERT    00:09:10
118    Francisco José VENTOSO ALBERDI         MOVISTAR TEAM    00:09:10
119    Gatis SMUKULIS         TEAM KATUSHA    00:09:10
120    Enrique SANZ         MOVISTAR TEAM    00:09:10
121    Olivier CHEVALIER         WALLONIE – BRUXELLES    00:09:10
122    Enrico BARBIN         BARDIANI CSF    00:09:10
123    Enrico BATTAGLIN         BARDIANI CSF    00:09:10
124    Loic PESTIAUX         WALLONIE – BRUXELLES    00:09:10
125    Damien HOWSON         ORICA GreenEDGE    00:09:10
126    Michael SCHWARZMANN         BORA-ARGON 18    00:09:10
127    Bjorn THURAU         BORA-ARGON 18    00:09:10
128    Luca PAOLINI         TEAM KATUSHA    00:09:10
129    Boy VAN POPPEL         TREK FACTORY RACING    00:15:26
130    Kris BOECKMANS         LOTTO SOUDAL    00:15:31
131    Marc SARREAU         FDJ    00:15:48
132    Theo BOS         MTN – QHUBEKA    00:15:48
133    Mickael DELAGE         FDJ    00:15:48
134    Jimmy ENGOULVENT         TEAM EUROPCAR    00:15:48
135    Jaap DE MAN         TEAM 3M    00:15:48
136    Martin MORTENSEN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:17:52
137    David BOUCHER         FDJ    00:17:52
138    Kenny DE KETELE         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:17:52
139    Marco BANDIERA         ANDRONI GIOCATTOLI    00:17:52
140    Andreas STAUFF         MTN – QHUBEKA    00:17:52
141    Jonathan DUFRASNE         WALLONIE – BRUXELLES    00:17:52
142    Antoine WARNIER         WALLONIE – BRUXELLES    00:17:52
143    Ivar SLIK         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:17:52
144    Andrea PIECHELE         BARDIANI CSF    00:17:52
145    Campbell FLAKEMORE         BMC RACING TEAM    00:17:52
146    Oscar GATTO         ANDRONI GIOCATTOLI    00:17:52
147    Francesco CHICCHI         ANDRONI GIOCATTOLI    00:17:52
148    Lander SEYNAEVE         WANTY – GROUPE GOBERT    00:17:52
149    Kevin HULSMANS         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:17:52
150    Dylan GROENEWEGEN         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:24:15
151    Kevin VAN MELSEN         WANTY – GROUPE GOBERT    00:24:15
152    Melvin VAN ZIJL         TEAM 3M    00:24:15
153    Antonio VIOLA         NIPPO – VINI FANTINI    00:24:15
154    Gaëtan PONS         WALLONIE – BRUXELLES    00:24:15
155    Daniil FOMINYKH         ASTANA PRO TEAM    00:24:15
156    Nicolas MARINI         NIPPO – VINI FANTINI    00:24:15
157    Mattia POZZO         NIPPO – VINI FANTINI    00:24:15
158    Amaury CAPIOT         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:24:15
159    Mirko TEDESCHI         SOUTHEAST    00:24:15
160    Maxat AYAZBAYEV         ASTANA PRO TEAM    00:24:15
161    Nathan EARLE         TEAM SKY    00:24:15
162    Alessandro TONELLI         BARDIANI CSF    00:24:15
163    Ludwig DE WINTER         WALLONIE – BRUXELLES    00:24:15
164    Genki YAMAMOTO         NIPPO – VINI FANTINI    00:24:15
165    Geert VAN DER WEIJST         TEAM 3M    00:24:15
166    Danny VAN POPPEL         TREK FACTORY RACING    00:24:15
167    Karel HNIK         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:24:15
168    Marco FRAPPORTI         ANDRONI GIOCATTOLI    00:24:15
169    Shiki KUROEDA         NIPPO – VINI FANTINI    00:24:15
170    Frantisek PADOUR         ANDRONI GIOCATTOLI    00:24:15
171    Arman KAMYSHEV         ASTANA PRO TEAM    00:24:15
172    Johan LE BON         FDJ    00:24:15
173    Morgan LAMOISSON         TEAM EUROPCAR    00:24:15
174    Andrea DAL COL         SOUTHEAST    00:24:15
175    Jakub MARECZKO         SOUTHEAST    00:24:15
176    Danny PATE         TEAM SKY    00:24:15
177    Emiel VERMEULEN         TEAM 3M    00:24:15
178    Fabrice MELS         TEAM 3M    00:24:15
179    Kevin PEETERS         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:24:46
Christophe SLEURS         TEAM 3M    Abandon
Rob RUIJGH         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    Abandon
Fabio TABORRE         ANDRONI GIOCATTOLI    Abandon
Nicola RUFFONI         BARDIANI CSF    Abandon
Roy JANS         WANTY – GROUPE GOBERT    Abandon
Juan Jose LOBATO DEL VALLE         MOVISTAR TEAM    Abandon
John GADRET         MOVISTAR TEAM    Abandon
Gert STEEGMANS         TREK FACTORY RACING    Abandon
Eduard Michael GROSU         NIPPO – VINI FANTINI    Abandon
Sam BENNETT         BORA-ARGON 18    Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1    Alexander KRISTOFF         TEAM KATUSHA    03:59:21
2    Jens DEBUSSCHERE         LOTTO SOUDAL    00:00:02
3    Stijn DEVOLDER         TREK FACTORY RACING    00:00:06
4    Lars Ytting BAK         LOTTO SOUDAL    00:00:07
5    Sean DE BIE         LOTTO SOUDAL    00:00:10
6    Sven Erik BYSTRØM         TEAM KATUSHA    00:00:16
7    Stefan KUENG         BMC RACING TEAM    00:00:42
8    Arnaud DEMARE         FDJ    00:00:44
9    Sacha MODOLO         LAMPRE – MERIDA    00:00:44
10    Kristian SBARAGLI         MTN – QHUBEKA    00:00:44
11    Raymond KREDER         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:44
12    Youcef REGUIGUI         MTN – QHUBEKA    00:00:44
13    Rafael ANDRIATO         SOUTHEAST    00:00:44
14    Jasper STUYVEN         TREK FACTORY RACING    00:00:44
15    Yannick MARTINEZ         TEAM EUROPCAR    00:00:44
16    Rick ZABEL         BMC RACING TEAM    00:00:44
17    Frederik BACKAERT         WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:44
18    Jacopo GUARNIERI         TEAM KATUSHA    00:00:44
19    André GREIPEL         LOTTO SOUDAL    00:00:44
20    Elia VIVIANI         TEAM SKY    00:00:44
21    Riccardo STACCHIOTTI         NIPPO – VINI FANTINI    00:00:44
22    Davide CIMOLAI         LAMPRE – MERIDA    00:00:44
23    Fabio SABATINI         ETIXX – QUICK STEP    00:00:44
24    Francesco GAVAZZI         SOUTHEAST    00:00:44
25    Yves LAMPAERT         ETIXX – QUICK STEP    00:00:44
26    Magnus Cort NIELSEN         ORICA GreenEDGE    00:00:44
27    Dennis COENEN         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:00:44
28    Matthieu LADAGNOUS         FDJ    00:00:44
29    Dmitriy GRUZDEV         ASTANA PRO TEAM    00:00:44
30    Boris VALLEE         LOTTO SOUDAL    00:00:44
31    Manuel QUINZIATO         BMC RACING TEAM    00:00:44
32    Danilo WYSS         BMC RACING TEAM    00:00:44
33    Gerry DRUYTS         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:00:44
34    Luke DURBRIDGE         ORICA GreenEDGE    00:00:44
35    Klaas LODEWYCK         BMC RACING TEAM    00:00:44
36    Sonny COLBRELLI         BARDIANI CSF    00:00:44
37    Vincent JEROME         TEAM EUROPCAR    00:00:44
38    Marco HALLER         TEAM KATUSHA    00:00:44
39    Antoine DUCHESNE         TEAM EUROPCAR    00:00:44
40    Bradley WIGGINS         TEAM SKY    00:00:44
41    Christian KNEES         TEAM SKY    00:00:44
42    Alexey LUTSENKO         ASTANA PRO TEAM    00:00:44
43    Julien VERMOTE         ETIXX – QUICK STEP    00:00:44
44    Lars BOOM         ASTANA PRO TEAM    00:00:44
45    Grégory RAST         TREK FACTORY RACING    00:00:44
46    Filippo POZZATO         LAMPRE – MERIDA    00:00:44
47    Roberto FERRARI         LAMPRE – MERIDA    00:00:44
48    Guillaume VAN KEIRSBULCK         ETIXX – QUICK STEP    00:03:11
49    Pim LIGTHART         LOTTO SOUDAL    00:03:11
50    Bert VAN LERBERGHE         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:03:39
51    Christoph PFINGSTEN         BORA-ARGON 18    00:03:39
52    Johnny HOOGERLAND         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:03:41
53    Mauro FINETTO         SOUTHEAST    00:03:41
54    Jens KEUKELEIRE         ORICA GreenEDGE    00:03:47
55    Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA         LAMPRE – MERIDA    00:05:24
56    Michael REIHS         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:05:25
57    Dimitri PEYSKENS         TEAM 3M    00:05:26
58    Brian VAN GOETHEM         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:05:26
59    Tony HUREL         TEAM EUROPCAR    00:05:26
60    Giovanni BERNAUDEAU         TEAM EUROPCAR    00:05:26
61    Iljo KEISSE         ETIXX – QUICK STEP    00:05:26
62    Russell DOWNING         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:05:26
63    Bernhard EISEL         TEAM SKY    00:05:26
64    Leigh HOWARD         ORICA GreenEDGE    00:05:26
65    Giuseppe FONZI         SOUTHEAST    00:05:26
66    Alessandro MALAGUTI         NIPPO – VINI FANTINI    00:05:26
67    Andrew FENN         TEAM SKY    00:05:26
68    Laurens DE VREESE         ASTANA PRO TEAM    00:05:26
69    Andreas SCHILLINGER         BORA-ARGON 18    00:05:26
70    Frederique ROBERT         WANTY – GROUPE GOBERT    00:05:26
71    Ralf MATZKA         BORA-ARGON 18    00:05:26
72    Sander CORDEEL         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:05:26
73    Jan GHYSELINCK         WANTY – GROUPE GOBERT    00:05:26
74    Tim DE TROYER         WANTY – GROUPE GOBERT    00:05:26
75    Troels Ronning VINTHER         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:05:26
76    Wesley KREDER         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:05:26
77    Tim DECLERCQ         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:05:26
78    Stijn STEELS         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:05:26
79    Joseph ROSSKOPF         BMC RACING TEAM    00:05:26
80    Pieter VANSPEYBROUCK         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:05:26
81    Maximiliano Ariel RICHEZE         LAMPRE – MERIDA    00:05:26
82    Tiziano DALL’ANTONIA         ANDRONI GIOCATTOLI    00:05:26
83    Jesse SERGENT         TREK FACTORY RACING    00:05:26
84    Shane ARCHBOLD         BORA-ARGON 18    00:05:26
85    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS         MOVISTAR TEAM    00:05:26
86    Rudiger SELIG         TEAM KATUSHA    00:05:26
87    Jasha SÜTTERLIN         MOVISTAR TEAM    00:05:26
88    Antoine DEMOITIE         WALLONIE – BRUXELLES    00:05:26
89    Sébastien CHAVANEL         FDJ    00:05:26
90    Alexander PORSEV         TEAM KATUSHA    00:05:26
91    Scott THWAITES         BORA-ARGON 18    00:05:26
92    Adam BLYTHE         ORICA GreenEDGE    00:05:26
93    Mark RENSHAW         ETIXX – QUICK STEP    00:05:26
94    William BONNET         FDJ    00:05:26
95    Yohann GENE         TEAM EUROPCAR    00:05:26
96    Matt BRAMMEIER         MTN – QHUBEKA    00:06:49
97    Jarl SALOMEIN         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:09:17
98    Jonas RICKAERT         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:09:17
99    Serge PAUWELS         MTN – QHUBEKA    00:09:18
100    Enrico BARBIN         BARDIANI CSF    00:09:19
101    Bjorn THURAU         BORA-ARGON 18    00:09:19
102    Jay Robert THOMSON         MTN – QHUBEKA    00:09:20
103    Andrea GUARDINI         ASTANA PRO TEAM    00:09:20
104    Paolo SIMION         BARDIANI CSF    00:09:20
105    Alphonse VERMOTE         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:09:20
106    Michael VINGERLING         TEAM 3M    00:09:20
107    Timothy STEVENS         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:09:20
108    Mads PEDERSEN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:09:20
109    Michael HEPBURN         ORICA GreenEDGE    00:09:20
110    Eugert ZHUPA         SOUTHEAST    00:09:20
111    Berden DE VRIES         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:09:20
112    Tim KERKHOF         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:09:20
113    Nick DOUGALL         MTN – QHUBEKA    00:09:20
114    Hayden ROULSTON         TREK FACTORY RACING    00:09:20
115    Luka PIBERNIK         LAMPRE – MERIDA    00:09:20
116    Julien STASSEN         WALLONIE – BRUXELLES    00:09:20
117    Christopher SUTTON         TEAM SKY    00:09:20
118    Jens MOURIS         ORICA GreenEDGE    00:09:20
119    James VANLANDSCHOOT         WANTY – GROUPE GOBERT    00:09:20
120    Francisco José VENTOSO ALBERDI         MOVISTAR TEAM    00:09:20
121    Gatis SMUKULIS         TEAM KATUSHA    00:09:20
122    Enrique SANZ         MOVISTAR TEAM    00:09:20
123    Olivier CHEVALIER         WALLONIE – BRUXELLES    00:09:20
124    Enrico BATTAGLIN         BARDIANI CSF    00:09:20
125    Loic PESTIAUX         WALLONIE – BRUXELLES    00:09:20
126    Damien HOWSON         ORICA GreenEDGE    00:09:20
127    Michael SCHWARZMANN         BORA-ARGON 18    00:09:20
128    Luca PAOLINI         TEAM KATUSHA    00:09:20
129    Kris BOECKMANS         LOTTO SOUDAL    00:15:41
130    Boy VAN POPPEL         TREK FACTORY RACING    00:15:46
131    Marc SARREAU         FDJ    00:15:58
132    Theo BOS         MTN – QHUBEKA    00:15:58
133    Mickael DELAGE         FDJ    00:15:58
134    Jimmy ENGOULVENT         TEAM EUROPCAR    00:15:58
135    Jaap DE MAN         TEAM 3M    00:15:58
136    Martin MORTENSEN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:18:02
137    David BOUCHER         FDJ    00:18:02
138    Kenny DE KETELE         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:18:02
139    Marco BANDIERA         ANDRONI GIOCATTOLI    00:18:02
140    Andreas STAUFF         MTN – QHUBEKA    00:18:02
141    Jonathan DUFRASNE         WALLONIE – BRUXELLES    00:18:02
142    Antoine WARNIER         WALLONIE – BRUXELLES    00:18:02
143    Ivar SLIK         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:18:02
144    Andrea PIECHELE         BARDIANI CSF    00:18:02
145    Campbell FLAKEMORE         BMC RACING TEAM    00:18:02
146    Oscar GATTO         ANDRONI GIOCATTOLI    00:18:02
147    Francesco CHICCHI         ANDRONI GIOCATTOLI    00:18:02
148    Lander SEYNAEVE         WANTY – GROUPE GOBERT    00:18:02
149    Kevin HULSMANS         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:18:02
150    Dylan GROENEWEGEN         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:24:25
151    Kevin VAN MELSEN         WANTY – GROUPE GOBERT    00:24:25
152    Melvin VAN ZIJL         TEAM 3M    00:24:25
153    Antonio VIOLA         NIPPO – VINI FANTINI    00:24:25
154    Gaëtan PONS         WALLONIE – BRUXELLES    00:24:25
155    Daniil FOMINYKH         ASTANA PRO TEAM    00:24:25
156    Nicolas MARINI         NIPPO – VINI FANTINI    00:24:25
157    Mattia POZZO         NIPPO – VINI FANTINI    00:24:25
158    Amaury CAPIOT         TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:24:25
159    Mirko TEDESCHI         SOUTHEAST    00:24:25
160    Maxat AYAZBAYEV         ASTANA PRO TEAM    00:24:25
161    Nathan EARLE         TEAM SKY    00:24:25
162    Alessandro TONELLI         BARDIANI CSF    00:24:25
163    Ludwig DE WINTER         WALLONIE – BRUXELLES    00:24:25
164    Genki YAMAMOTO         NIPPO – VINI FANTINI    00:24:25
165    Geert VAN DER WEIJST         TEAM 3M    00:24:25
166    Danny VAN POPPEL         TREK FACTORY RACING    00:24:25
167    Karel HNIK         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:24:25
168    Marco FRAPPORTI         ANDRONI GIOCATTOLI    00:24:25
169    Shiki KUROEDA         NIPPO – VINI FANTINI    00:24:25
170    Frantisek PADOUR         ANDRONI GIOCATTOLI    00:24:25
171    Arman KAMYSHEV         ASTANA PRO TEAM    00:24:25
172    Johan LE BON         FDJ    00:24:25
173    Morgan LAMOISSON         TEAM EUROPCAR    00:24:25
174    Andrea DAL COL         SOUTHEAST    00:24:25
175    Jakub MARECZKO         SOUTHEAST    00:24:25
176    Danny PATE         TEAM SKY    00:24:25
177    Emiel VERMEULEN         TEAM 3M    00:24:25
178    Fabrice MELS         TEAM 3M    00:24:25
179    Kevin PEETERS         VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM    00:24:56