Sergei Chernetski (Katusha) został zwycięzcą przedostatniego etapu Volta a Catalunya. Trzeci z ucieczki finiszował Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). W klasyfikacji generalnej prowadzi Richie Porte (Sky).

Szósty etap katalońskiej batalii prowadził z Cervera do Port Aventura i liczył ponad 194 kilometry. Na trasie były dwa lotne finisze i dwie górskie premie. W połowie dystansu kolarze musieli zmagać się z Alt de Prades (1. kategoria; 11,0 km długości; średnie nachylenie 4,0%; max. 6,0%). Około 30 kilometrów przed metą kończył się podjazd Alt del Coll Roig (3. kategoria; 3,7 km długości; średnie nachylenie 5,0%; max. 6,0%).

catalunya 6 etapPo 15. kilometrach ścigania wykrystalizowała się bardzo mocna ucieczka, w którą zabrał się także Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Oprócz Polaka na przodzie jechali:
Eduard Vorganov, Egor Silin i Sergei Chernetski (wszyscy Katusha), Dani Navarro i Loic Chetout (obaj Cofidis), Jerome Cousin i Fabrice Jeandesboz (obaj Europcar), Carlos Verona i Julian Alaphilippe (obaj Etixx-Quick Step), Jonathan Hivert i Florian Vachon (obaj Bretagne), Georg Preidler (Giant Alpecin), Alex R. Cano (Colombia), Tejay Van Garderen (BMC), Marc Soler (Movistar), Thomas Danielson (Cannondale-Garmin), Pierre-Henri Lecusinier (FDJ), Kristijan Durasek (Lampre-Merida), Steven Kruijswijk (Lotto NL), Marco Minnaard (Wanty).

Na szczycie Alt de Prades pierwszy zameldował się Danielson, a przewaga grupki wynosiła ponad trzy minuty. Współpraca w ucieczce była bardzo dobra i peleton nie bardzo odrabiał dystans. Na podjeździe Alt del Coll Roig z czołowej grupy zaatakował van Garderen i ucieczka nieco się rozbiła. Kolejne pociągnięcie Amerykanina spowodowało, że na 20 kilometrów przed metą na czele jechało już tylko trzynastu kolarzy. Był wśród nich kapitalnie jadący w Katalonii Maciej Paterski. Peleton jechał dość pasywnie i w tym momencie tracił prawie trzy minuty. Zwycięstwo któregoś z harcowników było już pewne.

Na ostatnich kilometrach mieliśmy kilka prób ataków, a bardzo czujnie jechał Paterski. Najwięcej sił zachował Sergei Chernetski (Katusha), który na kresce pokonał Juliana Alaphilippe (Etixx-Quick Step). Świetne, trzecie miejsce wywalczył “Patera”!

Pełne wyniki 6 etapu:

1º   4  CHERNETSKI, Sergei      RUS  TEAM KATUSHA          4:42:47   10″
2º  88  ALAPHILIPPE, Julian     FRA  ETIXX – QUICK STEP       mt.     6″
3º 193  PATERSKI, Maciej        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC     mt.     4″
4º  32  SOLER, Marc             ESP  MOVISTAR TEAM            mt.
5º 181  HIVERT, Jonathan        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE     mt.
6º  21  VAN GARDEREN, Tejay     USA  BMC RACING TEAM          mt.
7º 146  PREIDLER, Georg         AUT  TEAM GIANT – ALPECIN     mt.
8º 205  MOLARD, Rudy            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C     mt.
9º  55  DANIELSON, Thomas       USA  CANNONDALE – GARMIN  a     03
10º  83  VERONA, Carlos          ESP  ETIXX – QUICK STEP   a     03
11º  96  LECUISINIER, Pierre-h.  FRA  FDJ                  a     03
12º 156  KRUIJSWIJK, Steven      NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a     08
13º 208  CHETOUT, Loic           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a     11
14º 236  MINNAARD, Marinus C.    NED  WANTY – GROUPE GOBER a  01:23
15º   3  VORGANOV, Eduard        RUS  TEAM KATUSHA         a  01:23
16º 188  VACHON, Florian         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  01:23
17º 211  CANO, Alex R.           COL  COLOMBIA             a  01:23
18º 226  COUSIN, Jerome          FRA  TEAM EUROPCAR        a  01:26
19º   6  SILIN, Egor             RUS  TEAM KATUSHA         a  01:26
20º 141  MEZGEC, Luka            SLO  TEAM GIANT – ALPECIN a  01:50
21º 207  CHAINEL, Steve          FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  01:50
22º 105  PANTANO, Jarlinson      COL  IAM CYCLING          a  01:50
23º 134  CHAVES, Jhoan E.        COL  ORICA GreenEDGE      a  01:50
24º 127  VAN DER SANDE, Tosh     BEL  LOTTO SOUDAL         a  01:50
25º  25  HERMANS, Ben            BEL  BMC RACING TEAM      a  01:50
26º 111  VALLS, Rafael           ESP  LAMPRE – MERIDA      a  01:50
27º 131  MEIER, Christian        CAN  ORICA GreenEDGE      a  01:50
28º  71  ARU, Fabio              ITA  ASTANA PRO TEAM      a  01:50
29º  44  PORTE, Richie           AUS  TEAM SKY             a  01:50
30º  78  ROSA, Diego             ITA  ASTANA PRO TEAM      a  01:50
31º  81  URAN, Rigoberto         COL  ETIXX – QUICK STEP   a  01:50
32º  68  POZZOVIVO, Domenico     ITA  AG2R LA MONDIALE     a  01:50
33º 155  KELDERMAN, Wilco        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  01:50
34º  24  ATAPUMA, Darwin         COL  BMC RACING TEAM      a  01:50
35º 171  ARROYO, David           ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  01:50
36º  35  ROJAS, Jose J.          ESP  MOVISTAR TEAM        a  01:50
37º  31  VALVERDE, Alejandro     ESP  MOVISTAR TEAM        a  01:50
38º  63  MINARD, Sébastien       FRA  AG2R LA MONDIALE     a  01:50
39º 122  DE CLERCQ, Bart         BEL  LOTTO SOUDAL         a  01:50
40º 202  MATE, Luis A.           ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C a  01:50
41º  27  TEUNS, Dylan            BEL  BMC RACING TEAM      a  01:50
42º  74  TIRALONGO, Paolo        ITA  ASTANA PRO TEAM      a  01:50
43º 103  ELMIGER, Martin         SUI  IAM CYCLING          a  01:50
44º  26  MOINARD, Amaël          FRA  BMC RACING TEAM      a  01:50
45º  85  VAKOC, Petr             CZE  ETIXX – QUICK STEP   a  01:50
46º  43  KIRYIENKA, Vasil        BLR  TEAM SKY             a  01:50
47º 173  PARDILLA, Sergio        ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  01:50
48º   5  KOCHETKOV, Pavel        RUS  TEAM KATUSHA         a  01:50
49º  76  MALACARNE, Davide       ITA  ASTANA PRO TEAM      a  01:50
50º   2  CARUSO, Giampaolo       ITA  TEAM KATUSHA         a  01:50
51º 204  HARDY, Romain           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  01:50
52º  51  MARTIN, Daniel          IRL  CANNONDALE – GARMIN  a  01:50
53º  54  CARDOSO, Andre          POR  CANNONDALE – GARMIN  a  01:50
54º   7  TROFIMOV, Yury          RUS  TEAM KATUSHA         a  01:50
55º  91  ELISSONDE, Kenny        FRA  FDJ                  a  01:50
56º 142  BARGUIL, Warren         FRA  TEAM GIANT – ALPECIN a  01:50
57º  58  TALANSKY, Andrew        USA  CANNONDALE – GARMIN  a  01:50
58º  23  STETINA, Peter          USA  BMC RACING TEAM      a  01:50
59º  28  SENNI, Manuel           ITA  BMC RACING TEAM      a  01:50
60º  45  ROCHE, Nicolas          IRL  TEAM SKY             a  01:50
61º  75  CATALDO, Dario          ITA  ASTANA PRO TEAM      a  01:50
62º 161  ZUBELDIA, Haimar        ESP  TREK FACTORY RACING  a  01:50
63º 167  ZOIDL, Riccardo         AUT  TREK FACTORY RACING  a  01:50
64º 165  SILVESTRE, Fabio        POR  TREK FACTORY RACING  a  01:50
65º  36  HERRADA, José           ESP  MOVISTAR TEAM        a  01:50
66º 126  VAN DEN BROECK, Jurgen  BEL  LOTTO SOUDAL         a  01:50
67º 233  DE GREEF, Francis       BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  01:50
68º 206  SIMON, Julien           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  01:50
69º 214  DUQUE, Leonardo         COL  COLOMBIA             a  01:50
70º 227  GAUTIER, Cyril          FRA  TEAM EUROPCAR        a  01:50
71º  22  SANCHEZ, Samuel         ESP  BMC RACING TEAM      a  01:50
72º  86  BRAMBILLA, Gianluca     ITA  ETIXX – QUICK STEP   a  01:50
73º  66  DUPONT, Hubert          FRA  AG2R LA MONDIALE     a  01:50
74º  87  BOUET, Maxime           FRA  ETIXX – QUICK STEP   a  01:50
75º 174  TXURRUKA, Amets         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  01:50
76º 225  COQUARD, Bryan          FRA  TEAM EUROPCAR        a  01:50
77º  77  KANGERT, Tanel          EST  ASTANA PRO TEAM      a  01:50
78º 201  NAVARRO, Daniel         ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C a  01:50
79º 231  GASPAROTTO, Enrico      ITA  WANTY – GROUPE GOBER a  01:50
80º 222  SICARD, Romain          FRA  TEAM EUROPCAR        a  01:50
81º  97  REZA, Kévin             FRA  FDJ                  a  01:50
82º 182  SEPULVEDA, Eduardo      ARG  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  01:58
83º 108  WYSS, Marcel            SUI  IAM CYCLING          a  01:58
84º 145  JONES, Carter           USA  TEAM GIANT – ALPECIN a  01:58
85º  73  LANDA, Mikel            ESP  ASTANA PRO TEAM      a  01:58
86º 101  COPPEL, Jerome          FRA  IAM CYCLING          a  01:58
87º  82  DE LA CRUZ, David       ESP  ETIXX – QUICK STEP   a  02:09
88º 116  DURASEK, Kristijan      CRO  LAMPRE – MERIDA      a  02:16
89º  34  FERNANDEZ, Ruben        ESP  MOVISTAR TEAM        a  02:35
90º  48  POELS, Wouter           NED  TEAM SKY             a  04:17
91º  11  CONTADOR, Alberto       ESP  TINKOFF – SAXO       a  01:50
92º  14  PAULINHO, Sergio M.     POR  TINKOFF – SAXO       a  04:29
93º  18  KISERLOVSKI, Robert     CRO  TINKOFF – SAXO       a  01:50
94º  41  FROOME, Christopher     GBR  TEAM SKY             a  04:29
95º 178  PARRA, Heiner R.        COL  CAJA RURAL-SEGUROS R a  04:29
96º 228  JEANDESBOZ, Fabrice     FRA  TEAM EUROPCAR        a  05:49
97º 196  SZMYD, Sylwester        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  08:19
98º 143  FRÖHLINGER, Johannes    GER  TEAM GIANT – ALPECIN a  08:19
99º 121  ARMEE, Sander           BEL  LOTTO SOUDAL         a  08:19
100º 184  BOULO, Matthieu         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  08:19
101º 195  RUTKIEWICZ, Marek       POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  08:19
102º   8  VOROBYEV, Anton         RUS  TEAM KATUSHA         a  08:19
103º 158  ROOSEN, Timo            NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  08:19
104º 198  SAMOILAU, Branislau     BLR  CCC SPRANDI POLKOWIC a  08:19
105º  37  SUTHERLAND, Rory        AUS  MOVISTAR TEAM        a  08:19
106º 154  KEIZER, Martijn         NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  08:19
107º 217  SARMIENTO, Cayetano     COL  COLOMBIA             a  08:19
108º 192  HONKISZ, Adrian         POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  08:19
109º 216  PEDRAZA, Walter         COL  COLOMBIA             a  08:19
110º 194  HIRT, Jan               CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC a  08:19
111º 212  MARTÍNEZ, Daniel        COL  COLOMBIA             a  08:19
112º 176  BARBERO, Carlos         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  08:19
113º 117  GRMAY, Tsgabu G.        ETH  LAMPRE – MERIDA      a  08:19
114º 186  LABORIE, Christophe     FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  08:19
115º 107  WARBASSE, Lawrence      USA  IAM CYCLING          a  08:19
116º  38  ANACONA, Winner         COL  MOVISTAR TEAM        a  08:19
117º 115  CATTANEO, Mattia        ITA  LAMPRE – MERIDA      a  08:19
118º  95  LE GAC, Olivier         FRA  FDJ                  a  08:19
119º  42  LOPEZ, David            ESP  TEAM SKY             a  08:19
120º  64  GASTAUER, Ben           LUX  AG2R LA MONDIALE     a  08:19
121º  67  LATOUR, Pierre-roger    FRA  AG2R LA MONDIALE     a  08:19
122º 162  BEPPU, Fumiyuki         JPN  TREK FACTORY RACING  a  08:19
123º 137  MEYER, Cameron          AUS  ORICA GreenEDGE      a  08:19
124º 221  ROLLAND, Pierre         FRA  TEAM EUROPCAR        a  08:19
125º  52  HESJEDAL, Ryder         CAN  CANNONDALE – GARMIN  a  08:19
126º  92  VEIKKANEN, Jussi        FIN  FDJ                  a  08:19
127º 203  BAGOT, Yohan            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  08:19
128º 183  FONSECA, Armindo        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  08:19
129º 191  SCHUMACHER, Stefan      GER  CCC SPRANDI POLKOWIC a  08:19
130º  16  VALGREN, Michael        DEN  TINKOFF – SAXO       a  08:19
131º 185  JARRIER, Benoit         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  08:19
132º  62  BETANCUR, Carlos A.     COL  AG2R LA MONDIALE     a  08:19
133º  53  ACEVEDO, Janier A.      COL  CANNONDALE – GARMIN  a  08:19
134º 118  KOSHEVOY, Ilia          BLR  LAMPRE – MERIDA      a  08:19
135º 237  EIJSSEN, Yannick        BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  08:19
136º  57  HOWES, Alex             USA  CANNONDALE – GARMIN  a  08:19
137º 113  FERRARI, Roberto        ITA  LAMPRE – MERIDA      a  08:19
138º  47  KONIG, Leopold          CZE  TEAM SKY             a  08:19
139º 166  WATSON, Calvin          AUS  TREK FACTORY RACING  a  10:44
140º 168  COLEDAN, Marco          ITA  TREK FACTORY RACING  a  10:44
141º 133  LANCASTER, Brett        AUS  ORICA GreenEDGE      a  10:44
142º 138  BEWLEY, Sam             NZL  ORICA GreenEDGE      a  10:44
143º 197  CERNY, Josef            CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC a  10:44
144º 175  MAS, Luis               ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  10:44
145º 112  NIEMIEC, Przemyslaw     POL  LAMPRE – MERIDA      a  10:44
146º  46  ZANDIO, Xabier          ESP  TEAM SKY             a  10:44
147º 114  POLANC, Jan             SLO  LAMPRE – MERIDA      a  10:44
148º  98  MANZIN, Lorrenzo        FRA  FDJ                  a  10:44
149º 144  CRADDOCK, Lawson        USA  TEAM GIANT – ALPECIN a  10:44

Klasyfikacja generalna po 6 etapie:

1º  44  PORTE, Richie           AUS  TEAM SKY                 27:42:57
2º  68  POZZOVIVO, Domenico     ITA  AG2R LA MONDIALE       a       05
3º  11  CONTADOR, Alberto       ESP  TINKOFF – SAXO         a       07
4º  31  VALVERDE, Alejandro     ESP  MOVISTAR TEAM          a       16
5º  81  URAN, Rigoberto         COL  ETIXX – QUICK STEP     a       18
6º  71  ARU, Fabio              ITA  ASTANA PRO TEAM        a       27
7º  24  ATAPUMA, Darwin         COL  BMC RACING TEAM        a       33
8º 111  VALLS, Rafael           ESP  LAMPRE – MERIDA        a       43
9º 155  KELDERMAN, Wilco        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    01:09
10º  51  MARTIN, Daniel          IRL  CANNONDALE – GARMIN    a    01:35
11º 105  PANTANO, Jarlinson      COL  IAM CYCLING            a    02:16
12º 122  DE CLERCQ, Bart         BEL  LOTTO SOUDAL           a    02:27
13º  43  KIRYIENKA, Vasil        BLR  TEAM SKY               a    02:29
14º 173  PARDILLA, Sergio        ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    02:33
15º 134  CHAVES, Jhoan E.        COL  ORICA GreenEDGE        a    02:35
16º   2  CARUSO, Giampaolo       ITA  TEAM KATUSHA           a    02:37
17º 156  KRUIJSWIJK, Steven      NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    02:42
18º 142  BARGUIL, Warren         FRA  TEAM GIANT – ALPECIN   a    03:38
19º 167  ZOIDL, Riccardo         AUT  TREK FACTORY RACING    a    03:59
20º  86  BRAMBILLA, Gianluca     ITA  ETIXX – QUICK STEP     a    04:00
21º  26  MOINARD, Amaël          FRA  BMC RACING TEAM        a    04:01
22º   7  TROFIMOV, Yury          RUS  TEAM KATUSHA           a    04:01
23º 201  NAVARRO, Daniel         ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    05:37
24º 171  ARROYO, David           ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    05:43
25º 126  VAN DEN BROECK, Jurgen  BEL  LOTTO SOUDAL           a    06:41
26º  48  POELS, Wouter           NED  TEAM SKY               a    06:49
27º  91  ELISSONDE, Kenny        FRA  FDJ                    a    07:05
28º 202  MATE, Luis A.           ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    07:49
29º  55  DANIELSON, Thomas       USA  CANNONDALE – GARMIN    a    07:52
30º 161  ZUBELDIA, Haimar        ESP  TREK FACTORY RACING    a    09:35
31º 211  CANO, Alex R.           COL  COLOMBIA               a    10:00
32º  74  TIRALONGO, Paolo        ITA  ASTANA PRO TEAM        a    12:20
33º  21  VAN GARDEREN, Tejay     USA  BMC RACING TEAM        a    13:48
34º  58  TALANSKY, Andrew        USA  CANNONDALE – GARMIN    a    14:28
35º  75  CATALDO, Dario          ITA  ASTANA PRO TEAM        a    15:36
36º  78  ROSA, Diego             ITA  ASTANA PRO TEAM        a    15:59
37º  66  DUPONT, Hubert          FRA  AG2R LA MONDIALE       a    17:58
38º  45  ROCHE, Nicolas          IRL  TEAM SKY               a    19:20
39º 222  SICARD, Romain          FRA  TEAM EUROPCAR          a    22:04
40º   5  KOCHETKOV, Pavel        RUS  TEAM KATUSHA           a    22:23
41º  54  CARDOSO, Andre          POR  CANNONDALE – GARMIN    a    22:43
42º 221  ROLLAND, Pierre         FRA  TEAM EUROPCAR          a    22:46
43º  36  HERRADA, José           ESP  MOVISTAR TEAM          a    23:17
44º   4  CHERNETSKI, Sergei      RUS  TEAM KATUSHA           a    25:09
45º 193  PATERSKI, Maciej        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    27:27
46º 205  MOLARD, Rudy            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    27:30
47º  87  BOUET, Maxime           FRA  ETIXX – QUICK STEP     a    27:36
48º 181  HIVERT, Jonathan        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    27:51
49º  83  VERONA, Carlos          ESP  ETIXX – QUICK STEP     a    27:56
50º  34  FERNANDEZ, Ruben        ESP  MOVISTAR TEAM          a    28:49
51º  42  LOPEZ, David            ESP  TEAM SKY               a    29:16
52º 101  COPPEL, Jerome          FRA  IAM CYCLING            a    29:31
53º  23  STETINA, Peter          USA  BMC RACING TEAM        a    29:53
54º 112  NIEMIEC, Przemyslaw     POL  LAMPRE – MERIDA        a    31:19
55º  73  LANDA, Mikel            ESP  ASTANA PRO TEAM        a    31:39
56º 231  GASPAROTTO, Enrico      ITA  WANTY – GROUPE GOBER   a    32:11
57º  18  KISERLOVSKI, Robert     CRO  TINKOFF – SAXO         a    32:11
58º 227  GAUTIER, Cyril          FRA  TEAM EUROPCAR          a    33:05
59º  96  LECUISINIER, Pierre-h.  FRA  FDJ                    a    33:55
60º  27  TEUNS, Dylan            BEL  BMC RACING TEAM        a    34:07
61º  14  PAULINHO, Sergio M.     POR  TINKOFF – SAXO         a    34:10
62º   3  VORGANOV, Eduard        RUS  TEAM KATUSHA           a    35:18
63º 236  MINNAARD, Marinus C.    NED  WANTY – GROUPE GOBER   a    35:18
64º 131  MEIER, Christian        CAN  ORICA GreenEDGE        a    35:40
65º 203  BAGOT, Yohan            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    36:26
66º  97  REZA, Kévin             FRA  FDJ                    a    36:34
67º 206  SIMON, Julien           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    36:36
68º  35  ROJAS, Jose J.          ESP  MOVISTAR TEAM          a    37:53
69º  25  HERMANS, Ben            BEL  BMC RACING TEAM        a    37:59
70º 116  DURASEK, Kristijan      CRO  LAMPRE – MERIDA        a    38:42
71º  77  KANGERT, Tanel          EST  ASTANA PRO TEAM        a    39:17
72º  41  FROOME, Christopher     GBR  TEAM SKY               a    39:25
73º 146  PREIDLER, Georg         AUT  TEAM GIANT – ALPECIN   a    40:30
74º 233  DE GREEF, Francis       BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    40:33
75º  47  KONIG, Leopold          CZE  TEAM SKY               a    40:50
76º  88  ALAPHILIPPE, Julian     FRA  ETIXX – QUICK STEP     a    40:55
77º  64  GASTAUER, Ben           LUX  AG2R LA MONDIALE       a    41:31
78º 182  SEPULVEDA, Eduardo      ARG  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    42:01
79º 178  PARRA, Heiner R.        COL  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    42:05
80º 103  ELMIGER, Martin         SUI  IAM CYCLING            a    42:10
81º  85  VAKOC, Petr             CZE  ETIXX – QUICK STEP     a    42:51
82º  22  SANCHEZ, Samuel         ESP  BMC RACING TEAM        a    43:23
83º 228  JEANDESBOZ, Fabrice     FRA  TEAM EUROPCAR          a    44:31
84º 107  WARBASSE, Lawrence      USA  IAM CYCLING            a    45:46
85º 127  VAN DER SANDE , Tosh    BEL  LOTTO SOUDAL           a    46:54
86º  76  MALACARNE, Davide       ITA  ASTANA PRO TEAM        a    47:16
87º 188  VACHON, Florian         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    48:24
88º   6  SILIN, Egor             RUS  TEAM KATUSHA           a    49:33
89º 204  HARDY, Romain           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    49:57
90º  53  ACEVEDO, Janier A.      COL  CANNONDALE – GARMIN    a    50:08
91º 214  DUQUE, Leonardo         COL  COLOMBIA               a    50:22
92º 144  CRADDOCK, Lawson        USA  TEAM GIANT – ALPECIN   a    52:20
93º 207  CHAINEL, Steve          FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    53:03
94º 174  TXURRUKA, Amets         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    54:41
95º 226  COUSIN, Jerome          FRA  TEAM EUROPCAR          a    55:22
96º 225  COQUARD, Bryan          FRA  TEAM EUROPCAR          a    55:31
97º  38  ANACONA, Winner         COL  MOVISTAR TEAM          a    56:05
98º  16  VALGREN, Michael        DEN  TINKOFF – SAXO         a    56:59
99º 121  ARMEE, Sander           BEL  LOTTO SOUDAL           a    57:35
100º 196  SZMYD, Sylwester        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    57:42
101º 165  SILVESTRE, Fabio        POR  TREK FACTORY RACING    a    57:47
102º 216  PEDRAZA, Walter         COL  COLOMBIA               a    57:54
103º  82  DE LA CRUZ, David       ESP  ETIXX – QUICK STEP     a    58:37
104º 237  EIJSSEN, Yannick        BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    59:32
105º 117  GRMAY, Tsgabu G.        ETH  LAMPRE – MERIDA        a 01:02:12
106º  67  LATOUR, Pierre-roger    FRA  AG2R LA MONDIALE       a 01:03:34
107º  28  SENNI, Manuel           ITA  BMC RACING TEAM        a 01:03:56
108º 195  RUTKIEWICZ, Marek       POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:05:33
109º 145  JONES, Carter           USA  TEAM GIANT – ALPECIN   a 01:05:54
110º 184  BOULO, Matthieu         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a 01:06:10
111º 176  BARBERO, Carlos         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a 01:06:53
112º 154  KEIZER, Martijn         NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a 01:06:56
113º  62  BETANCUR, Carlos A.     COL  AG2R LA MONDIALE       a 01:06:59
114º 198  SAMOILAU, Branislau     BLR  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:07:04
115º  92  VEIKKANEN, Jussi        FIN  FDJ                    a 01:07:04
116º  95  LE GAC, Olivier         FRA  FDJ                    a 01:07:06
117º 118  KOSHEVOY, Ilia          BLR  LAMPRE – MERIDA        a 01:07:39
118º 192  HONKISZ, Adrian         POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:07:51
119º  32  SOLER, Marc             ESP  MOVISTAR TEAM          a 01:09:27
120º 208  CHETOUT, Loic           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a 01:09:37
121º 175  MAS, Luis               ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a 01:11:31
122º 158  ROOSEN, Timo            NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a 01:11:59
123º 141  MEZGEC, Luka            SLO  TEAM GIANT – ALPECIN   a 01:12:38
124º 137  MEYER, Cameron          AUS  ORICA GreenEDGE        a 01:13:02
125º  46  ZANDIO, Xabier          ESP  TEAM SKY               a 01:13:24
126º  63  MINARD, Sébastien       FRA  AG2R LA MONDIALE       a 01:13:46
127º  52  HESJEDAL, Ryder         CAN  CANNONDALE – GARMIN    a 01:15:05
128º 194  HIRT, Jan               CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:15:59
129º 191  SCHUMACHER, Stefan      GER  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:17:49
130º   8  VOROBYEV, Anton         RUS  TEAM KATUSHA           a 01:18:31
131º 113  FERRARI, Roberto        ITA  LAMPRE – MERIDA        a 01:18:31
132º  57  HOWES, Alex             USA  CANNONDALE – GARMIN    a 01:19:28
133º 108  WYSS, Marcel            SUI  IAM CYCLING            a 01:20:21
134º 186  LABORIE, Christophe     FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a 01:21:06
135º 138  BEWLEY, Sam             NZL  ORICA GreenEDGE        a 01:23:13
136º  37  SUTHERLAND, Rory        AUS  MOVISTAR TEAM          a 01:24:18
137º 115  CATTANEO, Mattia        ITA  LAMPRE – MERIDA        a 01:25:07
138º 162  BEPPU, Fumiyuki         JPN  TREK FACTORY RACING    a 01:25:08
139º 114  POLANC, Jan             SLO  LAMPRE – MERIDA        a 01:25:27
140º 143  FRÖHLINGER, Johannes    GER  TEAM GIANT – ALPECIN   a 01:25:43
141º 217  SARMIENTO, Cayetano     COL  COLOMBIA               a 01:26:42
142º 183  FONSECA, Armindo        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a 01:26:42
143º  98  MANZIN, Lorrenzo        FRA  FDJ                    a 01:27:11
144º 185  JARRIER, Benoit         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a 01:28:01
145º 166  WATSON, Calvin          AUS  TREK FACTORY RACING    a 01:29:04
146º 212  MARTÍNEZ, Daniel        COL  COLOMBIA               a 01:31:32
147º 168  COLEDAN, Marco          ITA  TREK FACTORY RACING    a 01:33:44
148º 133  LANCASTER, Brett        AUS  ORICA GreenEDGE        a 01:33:44
149º 197  CERNY, Josef            CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:39:1