Sergei Chernetski (Katusha) został zwycięzcą przedostatniego etapu Volta a Catalunya. Trzeci z ucieczki finiszował Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). W klasyfikacji generalnej prowadzi Richie Porte (Sky).
Szósty etap katalońskiej batalii prowadził z Cervera do Port Aventura i liczył ponad 194 kilometry. Na trasie były dwa lotne finisze i dwie górskie premie. W połowie dystansu kolarze musieli zmagać się z Alt de Prades (1. kategoria; 11,0 km długości; średnie nachylenie 4,0%; max. 6,0%). Około 30 kilometrów przed metą kończył się podjazd Alt del Coll Roig (3. kategoria; 3,7 km długości; średnie nachylenie 5,0%; max. 6,0%).
Po 15. kilometrach ścigania wykrystalizowała się bardzo mocna ucieczka, w którą zabrał się także Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Oprócz Polaka na przodzie jechali:
Eduard Vorganov, Egor Silin i Sergei Chernetski (wszyscy Katusha), Dani Navarro i Loic Chetout (obaj Cofidis), Jerome Cousin i Fabrice Jeandesboz (obaj Europcar), Carlos Verona i Julian Alaphilippe (obaj Etixx-Quick Step), Jonathan Hivert i Florian Vachon (obaj Bretagne), Georg Preidler (Giant Alpecin), Alex R. Cano (Colombia), Tejay Van Garderen (BMC), Marc Soler (Movistar), Thomas Danielson (Cannondale-Garmin), Pierre-Henri Lecusinier (FDJ), Kristijan Durasek (Lampre-Merida), Steven Kruijswijk (Lotto NL), Marco Minnaard (Wanty).
Na szczycie Alt de Prades pierwszy zameldował się Danielson, a przewaga grupki wynosiła ponad trzy minuty. Współpraca w ucieczce była bardzo dobra i peleton nie bardzo odrabiał dystans. Na podjeździe Alt del Coll Roig z czołowej grupy zaatakował van Garderen i ucieczka nieco się rozbiła. Kolejne pociągnięcie Amerykanina spowodowało, że na 20 kilometrów przed metą na czele jechało już tylko trzynastu kolarzy. Był wśród nich kapitalnie jadący w Katalonii Maciej Paterski. Peleton jechał dość pasywnie i w tym momencie tracił prawie trzy minuty. Zwycięstwo któregoś z harcowników było już pewne.
Na ostatnich kilometrach mieliśmy kilka prób ataków, a bardzo czujnie jechał Paterski. Najwięcej sił zachował Sergei Chernetski (Katusha), który na kresce pokonał Juliana Alaphilippe (Etixx-Quick Step). Świetne, trzecie miejsce wywalczył „Patera”!
Pełne wyniki 6 etapu:
1º 4 CHERNETSKI, Sergei RUS TEAM KATUSHA 4:42:47 10″
2º 88 ALAPHILIPPE, Julian FRA ETIXX – QUICK STEP mt. 6″
3º 193 PATERSKI, Maciej POL CCC SPRANDI POLKOWIC mt. 4″
4º 32 SOLER, Marc ESP MOVISTAR TEAM mt.
5º 181 HIVERT, Jonathan FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE mt.
6º 21 VAN GARDEREN, Tejay USA BMC RACING TEAM mt.
7º 146 PREIDLER, Georg AUT TEAM GIANT – ALPECIN mt.
8º 205 MOLARD, Rudy FRA COFIDIS, SOLUTIONS C mt.
9º 55 DANIELSON, Thomas USA CANNONDALE – GARMIN a 03
10º 83 VERONA, Carlos ESP ETIXX – QUICK STEP a 03
11º 96 LECUISINIER, Pierre-h. FRA FDJ a 03
12º 156 KRUIJSWIJK, Steven NED TEAM LOTTO NL – JUMB a 08
13º 208 CHETOUT, Loic FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 11
14º 236 MINNAARD, Marinus C. NED WANTY – GROUPE GOBER a 01:23
15º 3 VORGANOV, Eduard RUS TEAM KATUSHA a 01:23
16º 188 VACHON, Florian FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 01:23
17º 211 CANO, Alex R. COL COLOMBIA a 01:23
18º 226 COUSIN, Jerome FRA TEAM EUROPCAR a 01:26
19º 6 SILIN, Egor RUS TEAM KATUSHA a 01:26
20º 141 MEZGEC, Luka SLO TEAM GIANT – ALPECIN a 01:50
21º 207 CHAINEL, Steve FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 01:50
22º 105 PANTANO, Jarlinson COL IAM CYCLING a 01:50
23º 134 CHAVES, Jhoan E. COL ORICA GreenEDGE a 01:50
24º 127 VAN DER SANDE, Tosh BEL LOTTO SOUDAL a 01:50
25º 25 HERMANS, Ben BEL BMC RACING TEAM a 01:50
26º 111 VALLS, Rafael ESP LAMPRE – MERIDA a 01:50
27º 131 MEIER, Christian CAN ORICA GreenEDGE a 01:50
28º 71 ARU, Fabio ITA ASTANA PRO TEAM a 01:50
29º 44 PORTE, Richie AUS TEAM SKY a 01:50
30º 78 ROSA, Diego ITA ASTANA PRO TEAM a 01:50
31º 81 URAN, Rigoberto COL ETIXX – QUICK STEP a 01:50
32º 68 POZZOVIVO, Domenico ITA AG2R LA MONDIALE a 01:50
33º 155 KELDERMAN, Wilco NED TEAM LOTTO NL – JUMB a 01:50
34º 24 ATAPUMA, Darwin COL BMC RACING TEAM a 01:50
35º 171 ARROYO, David ESP CAJA RURAL-SEGUROS R a 01:50
36º 35 ROJAS, Jose J. ESP MOVISTAR TEAM a 01:50
37º 31 VALVERDE, Alejandro ESP MOVISTAR TEAM a 01:50
38º 63 MINARD, Sébastien FRA AG2R LA MONDIALE a 01:50
39º 122 DE CLERCQ, Bart BEL LOTTO SOUDAL a 01:50
40º 202 MATE, Luis A. ESP COFIDIS, SOLUTIONS C a 01:50
41º 27 TEUNS, Dylan BEL BMC RACING TEAM a 01:50
42º 74 TIRALONGO, Paolo ITA ASTANA PRO TEAM a 01:50
43º 103 ELMIGER, Martin SUI IAM CYCLING a 01:50
44º 26 MOINARD, Amaël FRA BMC RACING TEAM a 01:50
45º 85 VAKOC, Petr CZE ETIXX – QUICK STEP a 01:50
46º 43 KIRYIENKA, Vasil BLR TEAM SKY a 01:50
47º 173 PARDILLA, Sergio ESP CAJA RURAL-SEGUROS R a 01:50
48º 5 KOCHETKOV, Pavel RUS TEAM KATUSHA a 01:50
49º 76 MALACARNE, Davide ITA ASTANA PRO TEAM a 01:50
50º 2 CARUSO, Giampaolo ITA TEAM KATUSHA a 01:50
51º 204 HARDY, Romain FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 01:50
52º 51 MARTIN, Daniel IRL CANNONDALE – GARMIN a 01:50
53º 54 CARDOSO, Andre POR CANNONDALE – GARMIN a 01:50
54º 7 TROFIMOV, Yury RUS TEAM KATUSHA a 01:50
55º 91 ELISSONDE, Kenny FRA FDJ a 01:50
56º 142 BARGUIL, Warren FRA TEAM GIANT – ALPECIN a 01:50
57º 58 TALANSKY, Andrew USA CANNONDALE – GARMIN a 01:50
58º 23 STETINA, Peter USA BMC RACING TEAM a 01:50
59º 28 SENNI, Manuel ITA BMC RACING TEAM a 01:50
60º 45 ROCHE, Nicolas IRL TEAM SKY a 01:50
61º 75 CATALDO, Dario ITA ASTANA PRO TEAM a 01:50
62º 161 ZUBELDIA, Haimar ESP TREK FACTORY RACING a 01:50
63º 167 ZOIDL, Riccardo AUT TREK FACTORY RACING a 01:50
64º 165 SILVESTRE, Fabio POR TREK FACTORY RACING a 01:50
65º 36 HERRADA, José ESP MOVISTAR TEAM a 01:50
66º 126 VAN DEN BROECK, Jurgen BEL LOTTO SOUDAL a 01:50
67º 233 DE GREEF, Francis BEL WANTY – GROUPE GOBER a 01:50
68º 206 SIMON, Julien FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 01:50
69º 214 DUQUE, Leonardo COL COLOMBIA a 01:50
70º 227 GAUTIER, Cyril FRA TEAM EUROPCAR a 01:50
71º 22 SANCHEZ, Samuel ESP BMC RACING TEAM a 01:50
72º 86 BRAMBILLA, Gianluca ITA ETIXX – QUICK STEP a 01:50
73º 66 DUPONT, Hubert FRA AG2R LA MONDIALE a 01:50
74º 87 BOUET, Maxime FRA ETIXX – QUICK STEP a 01:50
75º 174 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL-SEGUROS R a 01:50
76º 225 COQUARD, Bryan FRA TEAM EUROPCAR a 01:50
77º 77 KANGERT, Tanel EST ASTANA PRO TEAM a 01:50
78º 201 NAVARRO, Daniel ESP COFIDIS, SOLUTIONS C a 01:50
79º 231 GASPAROTTO, Enrico ITA WANTY – GROUPE GOBER a 01:50
80º 222 SICARD, Romain FRA TEAM EUROPCAR a 01:50
81º 97 REZA, Kévin FRA FDJ a 01:50
82º 182 SEPULVEDA, Eduardo ARG BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 01:58
83º 108 WYSS, Marcel SUI IAM CYCLING a 01:58
84º 145 JONES, Carter USA TEAM GIANT – ALPECIN a 01:58
85º 73 LANDA, Mikel ESP ASTANA PRO TEAM a 01:58
86º 101 COPPEL, Jerome FRA IAM CYCLING a 01:58
87º 82 DE LA CRUZ, David ESP ETIXX – QUICK STEP a 02:09
88º 116 DURASEK, Kristijan CRO LAMPRE – MERIDA a 02:16
89º 34 FERNANDEZ, Ruben ESP MOVISTAR TEAM a 02:35
90º 48 POELS, Wouter NED TEAM SKY a 04:17
91º 11 CONTADOR, Alberto ESP TINKOFF – SAXO a 01:50
92º 14 PAULINHO, Sergio M. POR TINKOFF – SAXO a 04:29
93º 18 KISERLOVSKI, Robert CRO TINKOFF – SAXO a 01:50
94º 41 FROOME, Christopher GBR TEAM SKY a 04:29
95º 178 PARRA, Heiner R. COL CAJA RURAL-SEGUROS R a 04:29
96º 228 JEANDESBOZ, Fabrice FRA TEAM EUROPCAR a 05:49
97º 196 SZMYD, Sylwester POL CCC SPRANDI POLKOWIC a 08:19
98º 143 FRÖHLINGER, Johannes GER TEAM GIANT – ALPECIN a 08:19
99º 121 ARMEE, Sander BEL LOTTO SOUDAL a 08:19
100º 184 BOULO, Matthieu FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 08:19
101º 195 RUTKIEWICZ, Marek POL CCC SPRANDI POLKOWIC a 08:19
102º 8 VOROBYEV, Anton RUS TEAM KATUSHA a 08:19
103º 158 ROOSEN, Timo NED TEAM LOTTO NL – JUMB a 08:19
104º 198 SAMOILAU, Branislau BLR CCC SPRANDI POLKOWIC a 08:19
105º 37 SUTHERLAND, Rory AUS MOVISTAR TEAM a 08:19
106º 154 KEIZER, Martijn NED TEAM LOTTO NL – JUMB a 08:19
107º 217 SARMIENTO, Cayetano COL COLOMBIA a 08:19
108º 192 HONKISZ, Adrian POL CCC SPRANDI POLKOWIC a 08:19
109º 216 PEDRAZA, Walter COL COLOMBIA a 08:19
110º 194 HIRT, Jan CZE CCC SPRANDI POLKOWIC a 08:19
111º 212 MARTÍNEZ, Daniel COL COLOMBIA a 08:19
112º 176 BARBERO, Carlos ESP CAJA RURAL-SEGUROS R a 08:19
113º 117 GRMAY, Tsgabu G. ETH LAMPRE – MERIDA a 08:19
114º 186 LABORIE, Christophe FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 08:19
115º 107 WARBASSE, Lawrence USA IAM CYCLING a 08:19
116º 38 ANACONA, Winner COL MOVISTAR TEAM a 08:19
117º 115 CATTANEO, Mattia ITA LAMPRE – MERIDA a 08:19
118º 95 LE GAC, Olivier FRA FDJ a 08:19
119º 42 LOPEZ, David ESP TEAM SKY a 08:19
120º 64 GASTAUER, Ben LUX AG2R LA MONDIALE a 08:19
121º 67 LATOUR, Pierre-roger FRA AG2R LA MONDIALE a 08:19
122º 162 BEPPU, Fumiyuki JPN TREK FACTORY RACING a 08:19
123º 137 MEYER, Cameron AUS ORICA GreenEDGE a 08:19
124º 221 ROLLAND, Pierre FRA TEAM EUROPCAR a 08:19
125º 52 HESJEDAL, Ryder CAN CANNONDALE – GARMIN a 08:19
126º 92 VEIKKANEN, Jussi FIN FDJ a 08:19
127º 203 BAGOT, Yohan FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 08:19
128º 183 FONSECA, Armindo FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 08:19
129º 191 SCHUMACHER, Stefan GER CCC SPRANDI POLKOWIC a 08:19
130º 16 VALGREN, Michael DEN TINKOFF – SAXO a 08:19
131º 185 JARRIER, Benoit FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 08:19
132º 62 BETANCUR, Carlos A. COL AG2R LA MONDIALE a 08:19
133º 53 ACEVEDO, Janier A. COL CANNONDALE – GARMIN a 08:19
134º 118 KOSHEVOY, Ilia BLR LAMPRE – MERIDA a 08:19
135º 237 EIJSSEN, Yannick BEL WANTY – GROUPE GOBER a 08:19
136º 57 HOWES, Alex USA CANNONDALE – GARMIN a 08:19
137º 113 FERRARI, Roberto ITA LAMPRE – MERIDA a 08:19
138º 47 KONIG, Leopold CZE TEAM SKY a 08:19
139º 166 WATSON, Calvin AUS TREK FACTORY RACING a 10:44
140º 168 COLEDAN, Marco ITA TREK FACTORY RACING a 10:44
141º 133 LANCASTER, Brett AUS ORICA GreenEDGE a 10:44
142º 138 BEWLEY, Sam NZL ORICA GreenEDGE a 10:44
143º 197 CERNY, Josef CZE CCC SPRANDI POLKOWIC a 10:44
144º 175 MAS, Luis ESP CAJA RURAL-SEGUROS R a 10:44
145º 112 NIEMIEC, Przemyslaw POL LAMPRE – MERIDA a 10:44
146º 46 ZANDIO, Xabier ESP TEAM SKY a 10:44
147º 114 POLANC, Jan SLO LAMPRE – MERIDA a 10:44
148º 98 MANZIN, Lorrenzo FRA FDJ a 10:44
149º 144 CRADDOCK, Lawson USA TEAM GIANT – ALPECIN a 10:44
Klasyfikacja generalna po 6 etapie:
1º 44 PORTE, Richie AUS TEAM SKY 27:42:57
2º 68 POZZOVIVO, Domenico ITA AG2R LA MONDIALE a 05
3º 11 CONTADOR, Alberto ESP TINKOFF – SAXO a 07
4º 31 VALVERDE, Alejandro ESP MOVISTAR TEAM a 16
5º 81 URAN, Rigoberto COL ETIXX – QUICK STEP a 18
6º 71 ARU, Fabio ITA ASTANA PRO TEAM a 27
7º 24 ATAPUMA, Darwin COL BMC RACING TEAM a 33
8º 111 VALLS, Rafael ESP LAMPRE – MERIDA a 43
9º 155 KELDERMAN, Wilco NED TEAM LOTTO NL – JUMB a 01:09
10º 51 MARTIN, Daniel IRL CANNONDALE – GARMIN a 01:35
11º 105 PANTANO, Jarlinson COL IAM CYCLING a 02:16
12º 122 DE CLERCQ, Bart BEL LOTTO SOUDAL a 02:27
13º 43 KIRYIENKA, Vasil BLR TEAM SKY a 02:29
14º 173 PARDILLA, Sergio ESP CAJA RURAL-SEGUROS R a 02:33
15º 134 CHAVES, Jhoan E. COL ORICA GreenEDGE a 02:35
16º 2 CARUSO, Giampaolo ITA TEAM KATUSHA a 02:37
17º 156 KRUIJSWIJK, Steven NED TEAM LOTTO NL – JUMB a 02:42
18º 142 BARGUIL, Warren FRA TEAM GIANT – ALPECIN a 03:38
19º 167 ZOIDL, Riccardo AUT TREK FACTORY RACING a 03:59
20º 86 BRAMBILLA, Gianluca ITA ETIXX – QUICK STEP a 04:00
21º 26 MOINARD, Amaël FRA BMC RACING TEAM a 04:01
22º 7 TROFIMOV, Yury RUS TEAM KATUSHA a 04:01
23º 201 NAVARRO, Daniel ESP COFIDIS, SOLUTIONS C a 05:37
24º 171 ARROYO, David ESP CAJA RURAL-SEGUROS R a 05:43
25º 126 VAN DEN BROECK, Jurgen BEL LOTTO SOUDAL a 06:41
26º 48 POELS, Wouter NED TEAM SKY a 06:49
27º 91 ELISSONDE, Kenny FRA FDJ a 07:05
28º 202 MATE, Luis A. ESP COFIDIS, SOLUTIONS C a 07:49
29º 55 DANIELSON, Thomas USA CANNONDALE – GARMIN a 07:52
30º 161 ZUBELDIA, Haimar ESP TREK FACTORY RACING a 09:35
31º 211 CANO, Alex R. COL COLOMBIA a 10:00
32º 74 TIRALONGO, Paolo ITA ASTANA PRO TEAM a 12:20
33º 21 VAN GARDEREN, Tejay USA BMC RACING TEAM a 13:48
34º 58 TALANSKY, Andrew USA CANNONDALE – GARMIN a 14:28
35º 75 CATALDO, Dario ITA ASTANA PRO TEAM a 15:36
36º 78 ROSA, Diego ITA ASTANA PRO TEAM a 15:59
37º 66 DUPONT, Hubert FRA AG2R LA MONDIALE a 17:58
38º 45 ROCHE, Nicolas IRL TEAM SKY a 19:20
39º 222 SICARD, Romain FRA TEAM EUROPCAR a 22:04
40º 5 KOCHETKOV, Pavel RUS TEAM KATUSHA a 22:23
41º 54 CARDOSO, Andre POR CANNONDALE – GARMIN a 22:43
42º 221 ROLLAND, Pierre FRA TEAM EUROPCAR a 22:46
43º 36 HERRADA, José ESP MOVISTAR TEAM a 23:17
44º 4 CHERNETSKI, Sergei RUS TEAM KATUSHA a 25:09
45º 193 PATERSKI, Maciej POL CCC SPRANDI POLKOWIC a 27:27
46º 205 MOLARD, Rudy FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 27:30
47º 87 BOUET, Maxime FRA ETIXX – QUICK STEP a 27:36
48º 181 HIVERT, Jonathan FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 27:51
49º 83 VERONA, Carlos ESP ETIXX – QUICK STEP a 27:56
50º 34 FERNANDEZ, Ruben ESP MOVISTAR TEAM a 28:49
51º 42 LOPEZ, David ESP TEAM SKY a 29:16
52º 101 COPPEL, Jerome FRA IAM CYCLING a 29:31
53º 23 STETINA, Peter USA BMC RACING TEAM a 29:53
54º 112 NIEMIEC, Przemyslaw POL LAMPRE – MERIDA a 31:19
55º 73 LANDA, Mikel ESP ASTANA PRO TEAM a 31:39
56º 231 GASPAROTTO, Enrico ITA WANTY – GROUPE GOBER a 32:11
57º 18 KISERLOVSKI, Robert CRO TINKOFF – SAXO a 32:11
58º 227 GAUTIER, Cyril FRA TEAM EUROPCAR a 33:05
59º 96 LECUISINIER, Pierre-h. FRA FDJ a 33:55
60º 27 TEUNS, Dylan BEL BMC RACING TEAM a 34:07
61º 14 PAULINHO, Sergio M. POR TINKOFF – SAXO a 34:10
62º 3 VORGANOV, Eduard RUS TEAM KATUSHA a 35:18
63º 236 MINNAARD, Marinus C. NED WANTY – GROUPE GOBER a 35:18
64º 131 MEIER, Christian CAN ORICA GreenEDGE a 35:40
65º 203 BAGOT, Yohan FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 36:26
66º 97 REZA, Kévin FRA FDJ a 36:34
67º 206 SIMON, Julien FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 36:36
68º 35 ROJAS, Jose J. ESP MOVISTAR TEAM a 37:53
69º 25 HERMANS, Ben BEL BMC RACING TEAM a 37:59
70º 116 DURASEK, Kristijan CRO LAMPRE – MERIDA a 38:42
71º 77 KANGERT, Tanel EST ASTANA PRO TEAM a 39:17
72º 41 FROOME, Christopher GBR TEAM SKY a 39:25
73º 146 PREIDLER, Georg AUT TEAM GIANT – ALPECIN a 40:30
74º 233 DE GREEF, Francis BEL WANTY – GROUPE GOBER a 40:33
75º 47 KONIG, Leopold CZE TEAM SKY a 40:50
76º 88 ALAPHILIPPE, Julian FRA ETIXX – QUICK STEP a 40:55
77º 64 GASTAUER, Ben LUX AG2R LA MONDIALE a 41:31
78º 182 SEPULVEDA, Eduardo ARG BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 42:01
79º 178 PARRA, Heiner R. COL CAJA RURAL-SEGUROS R a 42:05
80º 103 ELMIGER, Martin SUI IAM CYCLING a 42:10
81º 85 VAKOC, Petr CZE ETIXX – QUICK STEP a 42:51
82º 22 SANCHEZ, Samuel ESP BMC RACING TEAM a 43:23
83º 228 JEANDESBOZ, Fabrice FRA TEAM EUROPCAR a 44:31
84º 107 WARBASSE, Lawrence USA IAM CYCLING a 45:46
85º 127 VAN DER SANDE , Tosh BEL LOTTO SOUDAL a 46:54
86º 76 MALACARNE, Davide ITA ASTANA PRO TEAM a 47:16
87º 188 VACHON, Florian FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 48:24
88º 6 SILIN, Egor RUS TEAM KATUSHA a 49:33
89º 204 HARDY, Romain FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 49:57
90º 53 ACEVEDO, Janier A. COL CANNONDALE – GARMIN a 50:08
91º 214 DUQUE, Leonardo COL COLOMBIA a 50:22
92º 144 CRADDOCK, Lawson USA TEAM GIANT – ALPECIN a 52:20
93º 207 CHAINEL, Steve FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 53:03
94º 174 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL-SEGUROS R a 54:41
95º 226 COUSIN, Jerome FRA TEAM EUROPCAR a 55:22
96º 225 COQUARD, Bryan FRA TEAM EUROPCAR a 55:31
97º 38 ANACONA, Winner COL MOVISTAR TEAM a 56:05
98º 16 VALGREN, Michael DEN TINKOFF – SAXO a 56:59
99º 121 ARMEE, Sander BEL LOTTO SOUDAL a 57:35
100º 196 SZMYD, Sylwester POL CCC SPRANDI POLKOWIC a 57:42
101º 165 SILVESTRE, Fabio POR TREK FACTORY RACING a 57:47
102º 216 PEDRAZA, Walter COL COLOMBIA a 57:54
103º 82 DE LA CRUZ, David ESP ETIXX – QUICK STEP a 58:37
104º 237 EIJSSEN, Yannick BEL WANTY – GROUPE GOBER a 59:32
105º 117 GRMAY, Tsgabu G. ETH LAMPRE – MERIDA a 01:02:12
106º 67 LATOUR, Pierre-roger FRA AG2R LA MONDIALE a 01:03:34
107º 28 SENNI, Manuel ITA BMC RACING TEAM a 01:03:56
108º 195 RUTKIEWICZ, Marek POL CCC SPRANDI POLKOWIC a 01:05:33
109º 145 JONES, Carter USA TEAM GIANT – ALPECIN a 01:05:54
110º 184 BOULO, Matthieu FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 01:06:10
111º 176 BARBERO, Carlos ESP CAJA RURAL-SEGUROS R a 01:06:53
112º 154 KEIZER, Martijn NED TEAM LOTTO NL – JUMB a 01:06:56
113º 62 BETANCUR, Carlos A. COL AG2R LA MONDIALE a 01:06:59
114º 198 SAMOILAU, Branislau BLR CCC SPRANDI POLKOWIC a 01:07:04
115º 92 VEIKKANEN, Jussi FIN FDJ a 01:07:04
116º 95 LE GAC, Olivier FRA FDJ a 01:07:06
117º 118 KOSHEVOY, Ilia BLR LAMPRE – MERIDA a 01:07:39
118º 192 HONKISZ, Adrian POL CCC SPRANDI POLKOWIC a 01:07:51
119º 32 SOLER, Marc ESP MOVISTAR TEAM a 01:09:27
120º 208 CHETOUT, Loic FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 01:09:37
121º 175 MAS, Luis ESP CAJA RURAL-SEGUROS R a 01:11:31
122º 158 ROOSEN, Timo NED TEAM LOTTO NL – JUMB a 01:11:59
123º 141 MEZGEC, Luka SLO TEAM GIANT – ALPECIN a 01:12:38
124º 137 MEYER, Cameron AUS ORICA GreenEDGE a 01:13:02
125º 46 ZANDIO, Xabier ESP TEAM SKY a 01:13:24
126º 63 MINARD, Sébastien FRA AG2R LA MONDIALE a 01:13:46
127º 52 HESJEDAL, Ryder CAN CANNONDALE – GARMIN a 01:15:05
128º 194 HIRT, Jan CZE CCC SPRANDI POLKOWIC a 01:15:59
129º 191 SCHUMACHER, Stefan GER CCC SPRANDI POLKOWIC a 01:17:49
130º 8 VOROBYEV, Anton RUS TEAM KATUSHA a 01:18:31
131º 113 FERRARI, Roberto ITA LAMPRE – MERIDA a 01:18:31
132º 57 HOWES, Alex USA CANNONDALE – GARMIN a 01:19:28
133º 108 WYSS, Marcel SUI IAM CYCLING a 01:20:21
134º 186 LABORIE, Christophe FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 01:21:06
135º 138 BEWLEY, Sam NZL ORICA GreenEDGE a 01:23:13
136º 37 SUTHERLAND, Rory AUS MOVISTAR TEAM a 01:24:18
137º 115 CATTANEO, Mattia ITA LAMPRE – MERIDA a 01:25:07
138º 162 BEPPU, Fumiyuki JPN TREK FACTORY RACING a 01:25:08
139º 114 POLANC, Jan SLO LAMPRE – MERIDA a 01:25:27
140º 143 FRÖHLINGER, Johannes GER TEAM GIANT – ALPECIN a 01:25:43
141º 217 SARMIENTO, Cayetano COL COLOMBIA a 01:26:42
142º 183 FONSECA, Armindo FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 01:26:42
143º 98 MANZIN, Lorrenzo FRA FDJ a 01:27:11
144º 185 JARRIER, Benoit FRA BRETAGNE-S.ENVIRONNE a 01:28:01
145º 166 WATSON, Calvin AUS TREK FACTORY RACING a 01:29:04
146º 212 MARTÍNEZ, Daniel COL COLOMBIA a 01:31:32
147º 168 COLEDAN, Marco ITA TREK FACTORY RACING a 01:33:44
148º 133 LANCASTER, Brett AUS ORICA GreenEDGE a 01:33:44
149º 197 CERNY, Josef CZE CCC SPRANDI POLKOWIC a 01:39:1