Uczniowie SMS Świdnica rozpoczęli właśnie sezon w Belgii. W pierwszym wyścigu na najwyższym stopniu podium stanął Alan Banaszek, a drugi był Szymon Sajnok.

Jak informuje jeden z trenerów świdnickiego SMSu – Grzegorz Gieracki, polscy juniorzy ścigali się dziś w miejscowości Anvaing. Była to typowo belgijska rywalizacja po wąskich drogach oraz przy silnym wietrze. Od samego startu przebieg wydarzeń kontrolowali kolarze SMS Świdnica. Na 30 kilometrów przed metą na atak zdecydowało się dwóch z nich: Alan Banaszek i Szymon Sajnok. Peleton nie kwapił się do pogoni, w efekcie na metę wpadli oni jako pierwsi z przewagą aż trzech minut na grupą zasadniczą.

Pierwszy linię mety przekroczył wychowanek BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, a tuż za nim uplasował się kolarz Cartusii Kartuzy. Na 7. miejscu zmagania zakończył Adrian Mrówka, Damian Sławek był 13, Jakub Murias 27. Z kolei Mikołaj Sójka i Karol Kuklewicz przyjechali w peletonie.

Młodych zawodników jutro czeka kolejne ściganie. Tym razem będzie to Grand Prix Wevelgem, czyli impreza rozgrywana na kilka godzin przed metą wyścigu Gandawa-Wevelgem dla elity mężczyzn.

 

Fot: Grzegorz Gieracki/SMS Świdnica