Fabian Cancellara (Trek Factory Racing) wygrał ostatni etap Tirreno-Adriatico, czyli jazdę indywidualną na czas. Bardzo dobre piąte miejsce zajął Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo)! W klasyfikacji generalnej triumfował Nairo Quintana (Movistar).

Wyścig Tirreno-Adriatico zakończył się dziś tradycyjną 10 kilometrową czasówką po ulicach San Benedetto del Tronto.

Tirreno 7

Przez dłuższy czas, na czele klasyfikacji utrzymywał się Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo). Wicemistrz Polski w samotnej walce z czasem po raz kolejny w tym roku udowadnia, że jest w bardzo dobrej formie. “Bodi” na przejechanie trasy potrzebował 11 minut i 36 sekund. Ostatecznie dało mu to piąte miejsce.

Najlepiej dziś spisał się Fabian Cancellara. Kolarz Trek Factory Racing wykręcił dziś rezultat 11:23 i pokonał o 4 sekundy triumfatora prologu – Adriano Maloriego (Movistar) i o 9 sekund Vasiliya Kiryenkę (Sky Team). Jadący w koszulce lidera Nairo Quintana (Movistar), stracił do triumfatora 55 sekund. Dzięki temu dowiózł do mety prowadzenie w końcowej klasyfikacji Tirreno-Adriatico.

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął 55 miejsce. Cały wyścig ukończył w drugiej dziesiątce.

Wyniki:

1    Fabian CANCELLARA    SUI    TFR    11:23
2    Adriano MALORI    ITA    MOV    4
3    Vasil KIRYIENKA    BLR    SKY    9
4    Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS    ESP    MOV    12
5    Maciej BODNAR    POL    TCS    16
6    Michael HEPBURN    AUS    OGE    16
7    Ramunas NAVARDAUSKAS    LTU    TCG    17
8    Stephen CUMMINGS    GBR    MTN    23
9    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    CRC    MOV    25
10    Edvald BOASSON HAGEN    NOR    MTN    26
11    Greg VAN AVERMAET    BEL    BMC    27
12    Markel IRIZAR ARANBURU    ESP    TFR    27
13    Christopher JUUL JENSEN    DEN    TCS    30
14    Kanstantsin SIUTSOU    BLR    SKY    31
15    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TCS    31
16    Jesse SERGENT    NZL    TFR    32
17    Vincenzo NIBALI    ITA    AST    32
18    Daniel OSS    ITA    BMC    33
19    Thibaut PINOT    FRA    FDJ    33
20    Damiano CARUSO    ITA    BMC    34
21    Bauke MOLLEMA    NED    TFR    34
22    Leopold KONIG    CZE    SKY    36
23    Moreno MOSER    ITA    TCG    37
24    Wouter POELS    NED    SKY    38
25    Rigoberto URAN URAN    COL    EQS    38
26    Alexey LUTSENKO    KAZ    AST    40
27    Maxime MONFORT    BEL    LTS    40
28    Matthias BRANDLE    AUT    IAM    42
29    Luke DURBRIDGE    AUS    OGE    43
30    Nikias ARNDT    GER    TGA    43
31    Jérémy ROY    FRA    FDJ    45
32    Steve MORABITO    SUI    FDJ    45
33    Matthieu LADAGNOUS    FRA    FDJ    48
34    Rick FLENS    NED    TLJ    48
35    José Joao PIMENTA COSTA MENDES    POR    BOA    48
36    Domenico POZZOVIVO    ITA    ALM    48
37    Damien GAUDIN    FRA    ALM    49
38    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    49
39    Jurgen VAN DEN BROECK    BEL    LTS    49
40    Yaroslav POPOVYCH    UKR    TFR    50
41    Martijn KEIZER    NED    TLJ    50
42    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    RSA    MTN    51
43    Michele SCARPONI    ITA    AST    51
44    Roman KREUZIGER    CZE    TCS    51
45    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    52
46    Manuel QUINZIATO    ITA    BMC    53
47    Davide FORMOLO    ITA    TCG    53
48    Daniel MORENO FERNANDEZ    ESP    KAT    54
49    Jose Rodolfo SERPA PEREZ    COL    LAM    54
50    Przemyslaw NIEMIEC    POL    LAM    55
51    Nairo Alexander QUINTANA ROJAS    COL    MOV    55
52    Hayden ROULSTON    NZL    TFR    56
53    Filippo POZZATO    ITA    LAM    57
54    Chad HAGA    USA    TGA    57
55    Mathew HAYMAN    AUS    OGE    58
56    Julien VERMOTE    BEL    EQS    58
57    Andriy GRIVKO    UKR    AST    +1:00
58    Ivan BASSO    ITA    TCS    +1:00
59    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    +1:00
60    Adam YATES    GBR    OGE    +1:00
61    Sébastien REICHENBACH    SUI    IAM    +1:01
62    Kristijan KOREN    SLO    TCG    +1:02
63    Rinaldo NOCENTINI    ITA    ALM    +1:02
64    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +1:03
65    Alexander PORSEV    RUS    KAT    +1:04
66    Marcus BURGHARDT    GER    BMC    +1:04
67    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    ETH    LAM    +1:07
68    Gianluca BRAMBILLA    ITA    EQS    +1:07
69    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +1:08
70    Jesus HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +1:08
71    Louis MEINTJES    RSA    MTN    +1:09
72    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    COL    ALM    +1:11
73    Tom VEELERS    NED    TGA    +1:12
74    Ramirez chacon BRAYAN STIVEN    COL    COL    +1:12
75    Joaquin RODRIGUEZ OLIVER    ESP    KAT    +1:12
76    Jens MOURIS    NED    OGE    +1:14
77    Thierry HUPOND    FRA    TGA    +1:15
78    Matthew Harley GOSS    AUS    MTN    +1:16
79    Davide VILLELLA    ITA    TCG    +1:17
80    Maxime MEDEREL    FRA    EUC    +1:17
81    Manuele MORI    ITA    LAM    +1:18
82    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +1:19
83    Yukiya ARASHIRO    JPN    EUC    +1:19
84    Alex CANO ARDILA    COL    COL    +1:20
85    Matteo TOSATTO    ITA    TCS    +1:20
86    Albert TIMMER    NED    TGA    +1:21
87    Danilo WYSS    SUI    BMC    +1:23
88    Carlos Julian QUINTERO    COL    COL    +1:24
89    Cristiano SALERNO    ITA    BOA    +1:24
90    Ian STANNARD    GBR    SKY    +1:27
91    Julian David ARREDONDO MORENO    COL    TFR    +1:27
92    Perrig QUEMENEUR    FRA    EUC    +1:27
93    Matteo MONTAGUTI    ITA    ALM    +1:27
94    Alessandro VANOTTI    ITA    AST    +1:27
95    Bartosz HUZARSKI    POL    BOA    +1:28
96    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COL    COL    +1:28
97    Luca PAOLINI    ITA    KAT    +1:31
98    Daniel MARTIN    IRL    TCG    +1:31
99    Maximiliano Ariel RICHEZE    ARG    LAM    +1:32
100    Pim LIGTHART    NED    LTS    +1:33
101    Laurens TEN DAM    NED    TLJ    +1:33
102    Tony HUREL    FRA    EUC    +1:34
103    Alessandro DE MARCHI    ITA    BMC    +1:34
104    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    +1:36
105    Ivan SANTAROMITA    ITA    OGE    +1:36
106    Kevin DE WEERT    BEL    TLJ    +1:37
107    Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ    COL    COL    +1:38
108    Giovanni BERNAUDEAU    FRA    EUC    +1:40
109    Francisco José VENTOSO ALBERDI    ESP    MOV    +1:43
110    Zakkari DEMPSTER    AUS    BOA    +1:45
111    Kristian SBARAGLI    ITA    MTN    +1:46
112    Dennis VANENDERT    BEL    LTS    +1:50
113    Jens DEBUSSCHERE    BEL    LTS    +1:52
114    Vincent JEROME    FRA    EUC    +1:53
115    Enrico BARBIN    ITA    BAR    +1:58
116    Sam BENNETT    IRL    BOA    +1:58
117    Enrico BATTAGLIN    ITA    BAR    +2:02
118    Jelle VANENDERT    BEL    LTS    +2:05
119    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +2:13
120    Nicola BOEM    ITA    BAR    +2:14
121    Tyler FARRAR    USA    MTN    +2:15
122    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    COL    COL    +2:19
123    Thomas LEEZER    NED    TLJ    +2:21
124    Peter SAGAN    SVK    TCS    +2:59
DNS    Magnus Cort NIELSEN    DEN    OGE