Francuz z drużyny Lotto-Soudal odniósł piękne zwycięstwo po długiej i samotnej ucieczce. Odebrał także prowadzenie w wyścigu Michałowi Kwiatkowskiemu. 

Szósty etap z Vence do Nicei liczył 184,5 km. Na trasie znajdowało się sześć górskich premii  – trzy II i trzy I kategorii. Ostatnia z nich znajdowała się na 159. kilometrze. Ostatnie 5 kilometrów to zjazd z jedną małą “hopką”, ale ostatni kilometr to jazda w dół.

Od początku rywalizacji tworzyły się grupki, które odjeżdżały od peletonu, ale ostatecznie uformowała się ucieczka, który liczyła aż trzydziestu jeden kolarzy. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem był Tim Wellens (Lotto-Soudal), który był wirtualnym liderem wyścigu. Oprócz niego w grupie tej jechali m.in.: Sylvain Chavanel (IAM Cycling), Lars Boom (Astana), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Warren Barguil (Giant-Alpecin), Rohan Dennis (BMC), czy Robert Kiserlovski (Tinkoff-Saxo).

Wraz z upływającymi kilometrami ucieczka się rozpadała, a jej przewaga malała.

Lider wyścigu Michał Kwiatkowski wjechał w czubie peletonu na przedostatni szczyt, a na zjeździe (przy deszczowej pogodzie) zaatakował doprowadzając do rozerwania peletonu.

Później jednak sytuacja w peletonie uległa zmianie. Zaskoczona przez Etixx-Quick Step ekipa Sky, starała się odrobić straty i zdołała to zrobić. 20 kilometrów przed metą sytuacja wyglądała następująco: na czele z  przewagą 30 sekund jechał Tony Gallopin (Lotto-Suoudal), za nim grupa z Richiem Porte, a 20 sekund za nimi grupka Kwiatkowskiego.

16 km przed metą upadek zaliczył Richie Porte! Tasmańczyk szybko wsiadł na rower i gonił kolegów, a chwilę później okazało się, że na asfalcie leżał także Geraint Thomas, który jechał z Porte. Dzięki kłopotom kolarzy Sky, dogonił ich Michał Kwiatkowski.

Znakomicie jechał samotny Gallopin, który powiększał przewagę. Francuz odniósł piękne zwycięstwo etapowe i założył koszulkę lidera.

Kwiatkowski zajął dziś 14. pozycję i stracił do Gallopina 1’02”, w wyniku czego zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej ze stratą 37 sekund.

Wyniki etapu:

1. FRAGALLOPIN Tony 121 LOTTO-SOUDAL 04h 52′ 57”
2. SLOSPILAK Simon 167 TEAM KATUSHA 04h 53′ 29” + 00′ 32”
3. PORCOSTA Rui Alberto 11 LAMPRE – MERIDA 04h 53′ 29” + 00′ 32”
4. DENFUGLSANG Jakob 45 ASTANA PRO TEAM 04h 53′ 29” + 00′ 32”
5. ESPVALLS FERRI Rafael 18 LAMPRE – MERIDA 04h 53′ 32” + 00′ 35”
6. DENANDERSEN Michael Valgren 148 TINKOFF-SAXO 04h 53′ 57” + 01′ 00”
7. BELWELLENS Tim 128 LOTTO-SOUDAL 04h 53′ 57” + 01′ 00”
8. FRACHAVANEL Sylvain 101 IAM CYCLING 04h 53′ 57” + 01′ 00”
9. FRAVICHOT Arthur 28 FDJ 04h 53′ 57” + 01′ 00”
10. FRAEDET Nicolas 133 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 53′ 57” + 01′ 00”
11. ESPIZAGIRRE INSAUSTI Gorka 31 MOVISTAR TEAM 04h 53′ 57” + 01′ 00”
12. AUSPORTE Richie 64 TEAM SKY 04h 53′ 57” + 01′ 00”
13. GBRTHOMAS Geraint 68 TEAM SKY 04h 53′ 57” + 01′ 00”
14. POLKWIATKOWSKI Michal 151 ETIXX-QUICK STEP 04h 53′ 59” + 01′ 02”
15. FRABARDET Romain 3 AG2R LA MONDIALE 04h 55′ 14” + 02′ 17”
16. NEDKELDERMAN Wilco 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 55′ 14” + 02′ 17”
17. POLGOLAS Michal 155 ETIXX-QUICK STEP 04h 55′ 14” + 02′ 17”
18. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon 36 MOVISTAR TEAM 04h 55′ 14” + 02′ 17”
19. BELBAKELANTS Jan 2 AG2R LA MONDIALE 04h 55′ 14” + 02′ 17”
20. BELGILBERT Philippe 54 BMC RACING TEAM 04h 57′ 54” + 04′ 57”
21. USAVAN GARDEREN Tejay 51 BMC RACING TEAM 04h 57′ 54” + 04′ 57”
22. GBRSWIFT Ben 67 TEAM SKY 04h 57′ 54” + 04′ 57”
23. FRABOUET Maxime 154 ETIXX-QUICK STEP 04h 57′ 54” + 04′ 57”
24. ESPMATE MARDONES Luis Angel 135 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 58′ 42” + 05′ 45”
25. NEDKRUIJSWIJK Steven 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05h 00′ 26” + 07′ 29”
26. ESPERVITI OLLO Imanol 33 MOVISTAR TEAM 05h 00′ 26” + 07′ 29”
27. AUSCLARKE Simon 93 ORICA GREENEDGE 05h 00′ 26” + 07′ 29”
28. CROKISERLOVSKI Robert 143 TINKOFF-SAXO 05h 00′ 26” + 07′ 29”
29. NZLBAUER Jack 182 TEAM CANNONDALE-GARMIN 05h 02′ 38” + 09′ 41”
30. LUXJUNGELS Bob 171 TREK FACTORY RACING 05h 02′ 38” + 09′ 41”
31. NEDBOOM Lars 42 ASTANA PRO TEAM 05h 02′ 38” + 09′ 41”
32. FRACHEREL Mikael 4 AG2R LA MONDIALE 05h 02′ 38” + 09′ 41”
33. FRAALAPHILIPPE Julian 152 ETIXX-QUICK STEP 05h 02′ 38” + 09′ 41”
34. FRAGAUTIER Cyril 84 TEAM EUROPCAR 05h 02′ 38” + 09′ 41”
35. GERMARTIN Tony 157 ETIXX-QUICK STEP 05h 05′ 58” + 13′ 01”
36. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 145 TINKOFF-SAXO 05h 05′ 58” + 13′ 01”
37. AUSMATTHEWS Michael 91 ORICA GREENEDGE 05h 08′ 09” + 15′ 12”
38. RUSTROFIMOV Yury 168 TEAM KATUSHA 05h 08′ 09” + 15′ 12”
39. RUSCHERNETSKI Sergey 162 TEAM KATUSHA 05h 08′ 09” + 15′ 12”
40. NEDTANKINK Bram 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05h 08′ 09” + 15′ 12”
41. FRAFEDRIGO Pierrick 193 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 08′ 09” + 15′ 12”
42. IRLROCHE Nicolas 65 TEAM SKY 05h 08′ 12” + 15′ 15”
43. GBRYATES Simon 98 ORICA GREENEDGE 05h 08′ 12” + 15′ 15”
44. FRAVOECKLER Thomas 81 TEAM EUROPCAR 05h 09′ 11” + 16′ 14”
45. ITABONIFAZIO Niccolo 12 LAMPRE – MERIDA 05h 09′ 11” + 16′ 14”
46. SUIDILLIER Silvan 53 BMC RACING TEAM 05h 11′ 34” + 18′ 37”
47. NEDSLAGTER Tom Jelte 187 TEAM CANNONDALE-GARMIN 05h 11′ 34” + 18′ 37”
48. ESPROJAS GIL José Joaquin 38 MOVISTAR TEAM 05h 11′ 34” + 18′ 37”
49. NEDVAN EMDEN Jos 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05h 11′ 50” + 18′ 53”
50. SUIFRANK Mathias 103 IAM CYCLING 05h 11′ 50” + 18′ 53”
51. POROLIVEIRA Nelson 16 LAMPRE – MERIDA 05h 11′ 50” + 18′ 53”
52. AUTPREIDLER Georg 76 TEAM GIANT-ALPECIN 05h 11′ 50” + 18′ 53”
53. BELDE VREESE LAURENS 44 ASTANA PRO TEAM 05h 14′ 24” + 21′ 27”
54. FRAPINEAU Jérôme 105 IAM CYCLING 05h 14′ 24” + 21′ 27”
55. DENBAK Lars 122 LOTTO-SOUDAL 05h 14′ 50” + 21′ 53”
56. NEDVAN BAARLE Dylan 188 TEAM CANNONDALE-GARMIN 05h 14′ 50” + 21′ 53”
57. LUXGASTAUER Ben 6 AG2R LA MONDIALE 05h 14′ 50” + 21′ 53”
58. NZLBENNETT George 112 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05h 14′ 50” + 21′ 53”
59. SLOBOZIC Borut 43 ASTANA PRO TEAM 05h 15′ 58” + 23′ 01”
60. ESTTAARAMÄE Rein 47 ASTANA PRO TEAM 05h 15′ 58” + 23′ 01”
61. ITATIRALONGO Paolo 48 ASTANA PRO TEAM 05h 15′ 58” + 23′ 01”
62. ITAARU Fabio 41 ASTANA PRO TEAM 05h 15′ 58” + 23′ 01”
63. ARGSEPULVEDA Eduardo 191 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 15′ 58” + 23′ 01”
64. FRASICARD Romain 87 TEAM EUROPCAR 05h 15′ 58” + 23′ 01”
65. GERDEGENKOLB John 71 TEAM GIANT-ALPECIN 05h 19′ 56” + 26′ 59”
66. DENSORENSEN Chris Anker 147 TINKOFF-SAXO 05h 19′ 57” + 27′ 00”
67. FRADELAGE Mickaël 24 FDJ 05h 19′ 59” + 27′ 02”
68. FRAPICHON Laurent 26 FDJ 05h 19′ 59” + 27′ 02”
69. RSAIMPEY Daryl 95 ORICA GREENEDGE 05h 19′ 59” + 27′ 02”
70. FRALEMOINE Cyril 134 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 19′ 59” + 27′ 02”
71. SUIRAST Gregory 175 TREK FACTORY RACING 05h 19′ 59” + 27′ 02”
72. SUIALBASINI Michael 92 ORICA GREENEDGE 05h 19′ 59” + 27′ 02”
73. AUTZOIDL Ricardo 178 TREK FACTORY RACING 05h 19′ 59” + 27′ 02”
74. ITABONO Matteo 13 LAMPRE – MERIDA 05h 19′ 59” + 27′ 02”
75. BELDE GENDT Thomas 123 LOTTO-SOUDAL 05h 19′ 59” + 27′ 02”
76. FRAHIVERT Jonathan 195 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 19′ 59” + 27′ 02”
77. FRAVACHON Florian 198 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 19′ 59” + 27′ 02”
78. COLQUINTANA ROJAS Dayer Uberney 37 MOVISTAR TEAM 05h 19′ 59” + 27′ 02”
79. ITACAPECCHI Eros 32 MOVISTAR TEAM 05h 19′ 59” + 27′ 02”
80. POLMAJKA Rafal 141 TINKOFF-SAXO 05h 19′ 59” + 27′ 02”
81. CANMEIER Christian 97 ORICA GREENEDGE 05h 20′ 34” + 27′ 37”
82. ESPREYNES MIMO Vicente 106 IAM CYCLING 05h 20′ 34” + 27′ 37”
83. BELVANDENBERGH Stijn 158 ETIXX-QUICK STEP 05h 20′ 34” + 27′ 37”
84. BELVAN SUMMEREN Johan 8 AG2R LA MONDIALE 05h 20′ 34” + 27′ 37”
85. NZLHENDERSON Gregory 126 LOTTO-SOUDAL 05h 20′ 34” + 27′ 37”
86. FRASENECHAL Florian 137 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 20′ 34” + 27′ 37”
87. NEDCURVERS Roy 73 TEAM GIANT-ALPECIN 05h 20′ 34” + 27′ 37”
88. CANDUCHESNE Antoine 83 TEAM EUROPCAR 05h 20′ 34” + 27′ 37”
89. GERKNEES Christian 62 TEAM SKY 05h 20′ 34” + 27′ 37”
90. NEDTJALLINGII Maarten 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05h 20′ 34” + 27′ 37”
91. FRAROUX Anthony 27 FDJ 05h 20′ 34” + 27′ 37”
92. CANROLLIN Dominique 136 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 20′ 34” + 27′ 37”
93. ITANIZZOLO Giacomo 174 TREK FACTORY RACING 05h 20′ 34” + 27′ 37”
94. ITAALAFACI Eugenio 172 TREK FACTORY RACING 05h 20′ 34” + 27′ 37”
95. NORKRISTOFF Alexander 161 TEAM KATUSHA 05h 20′ 34” + 27′ 37”
96. GBRROWE Luke 66 TEAM SKY 05h 20′ 34” + 27′ 37”
97. USAKING Benjamin 184 TEAM CANNONDALE-GARMIN 05h 20′ 34” + 27′ 37”
98. POLPOLJANSKI Pawel 146 TINKOFF-SAXO 05h 20′ 34” + 27′ 37”
99. NORNORDHAUG Lars-Peter 63 TEAM SKY 05h 20′ 34” + 27′ 37”
100. FRADELAPLACE Anthony 192 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 20′ 34” + 27′ 37”
101. NEDLANGEVELD Sebastian 186 TEAM CANNONDALE-GARMIN 05h 20′ 34” + 27′ 37”
102. USATALANSKY Andrew 181 TEAM CANNONDALE-GARMIN 05h 20′ 34” + 27′ 37”
103. GBRWIGGINS Bradley 61 TEAM SKY 05h 20′ 34” + 27′ 37”
104. DENMORKOV Michael 144 TINKOFF-SAXO 05h 20′ 34” + 27′ 37”
105. FRAGERARD Arnaud 194 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 21′ 15” + 28′ 18”
106. BELHERMANS Ben 55 BMC RACING TEAM 05h 22′ 59” + 30′ 02”

Klasyfikacja generalna:

1. FRAGALLOPIN Tony 121 LOTTO-SOUDAL 28h 49′ 42”
2. AUSPORTE Richie 64 TEAM SKY 28h 50′ 18” + 00′ 36”
3. POLKWIATKOWSKI Michal 151 ETIXX-QUICK STEP 28h 50′ 19” + 00′ 37”
4. GBRTHOMAS Geraint 68 TEAM SKY 28h 50′ 20” + 00′ 38”
5. DENFUGLSANG Jakob 45 ASTANA PRO TEAM 28h 50′ 20” + 00′ 38”
6. PORCOSTA Rui Alberto 11 LAMPRE – MERIDA 28h 50′ 24” + 00′ 42”
7. SLOSPILAK Simon 167 TEAM KATUSHA 28h 50′ 35” + 00′ 53”
8. ESPVALLS FERRI Rafael 18 LAMPRE – MERIDA 28h 50′ 43” + 01′ 01”
9. ESPIZAGIRRE INSAUSTI Gorka 31 MOVISTAR TEAM 28h 51′ 01” + 01′ 19”
10. BELWELLENS Tim 128 LOTTO-SOUDAL 28h 51′ 42” + 02′ 00”
11. FRACHAVANEL Sylvain 101 IAM CYCLING 28h 51′ 47” + 02′ 05”
12. FRAVICHOT Arthur 28 FDJ 28h 51′ 59” + 02′ 17”
13. FRAEDET Nicolas 133 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 28h 52′ 04” + 02′ 22”
14. FRABARDET Romain 3 AG2R LA MONDIALE 28h 52′ 35” + 02′ 53”
15. NEDKELDERMAN Wilco 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 28h 53′ 10” + 03′ 28”
16. USAVAN GARDEREN Tejay 51 BMC RACING TEAM 28h 54′ 41” + 04′ 59”
17. BELBAKELANTS Jan 2 AG2R LA MONDIALE 28h 55′ 07” + 05′ 25”
18. FRABOUET Maxime 154 ETIXX-QUICK STEP 28h 56′ 21” + 06′ 39”
19. ESPMATE MARDONES Luis Angel 135 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 28h 57′ 44” + 08′ 02”
20. CROKISERLOVSKI Robert 143 TINKOFF-SAXO 28h 58′ 58” + 09′ 16”
21. NEDKRUIJSWIJK Steven 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 29h 00′ 18” + 10′ 36”
22. FRAGAUTIER Cyril 84 TEAM EUROPCAR 29h 00′ 50” + 11′ 08”
23. LUXJUNGELS Bob 171 TREK FACTORY RACING 29h 02′ 25” + 12′ 43”
24. BELGILBERT Philippe 54 BMC RACING TEAM 29h 02′ 57” + 13′ 15”
25. POLGOLAS Michal 155 ETIXX-QUICK STEP 29h 04′ 57” + 15′ 15”
26. GBRSWIFT Ben 67 TEAM SKY 29h 04′ 59” + 15′ 17”
27. RUSTROFIMOV Yury 168 TEAM KATUSHA 29h 06′ 20” + 16′ 38”
28. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon 36 MOVISTAR TEAM 29h 06′ 54” + 17′ 12”
29. IRLROCHE Nicolas 65 TEAM SKY 29h 07′ 17” + 17′ 35”
30. NEDBOOM Lars 42 ASTANA PRO TEAM 29h 07′ 57” + 18′ 15”
31. FRACHEREL Mikael 4 AG2R LA MONDIALE 29h 08′ 02” + 18′ 20”
32. GBRYATES Simon 98 ORICA GREENEDGE 29h 08′ 12” + 18′ 30”
33. ESPERVITI OLLO Imanol 33 MOVISTAR TEAM 29h 09′ 35” + 19′ 53”
34. FRAFEDRIGO Pierrick 193 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 29h 09′ 38” + 19′ 56”
35. SUIFRANK Mathias 103 IAM CYCLING 29h 09′ 41” + 19′ 59”
36. NEDSLAGTER Tom Jelte 187 TEAM CANNONDALE-GARMIN 29h 09′ 44” + 20′ 02”
37. RUSCHERNETSKI Sergey 162 TEAM KATUSHA 29h 11′ 42” + 22′ 00”
38. ITAARU Fabio 41 ASTANA PRO TEAM 29h 13′ 11” + 23′ 29”
39. ARGSEPULVEDA Eduardo 191 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 29h 13′ 53” + 24′ 11”
40. GERMARTIN Tony 157 ETIXX-QUICK STEP 29h 13′ 54” + 24′ 12”
41. AUTPREIDLER Georg 76 TEAM GIANT-ALPECIN 29h 14′ 04” + 24′ 22”
42. DENANDERSEN Michael Valgren 148 TINKOFF-SAXO 29h 14′ 07” + 24′ 25”
43. AUSCLARKE Simon 93 ORICA GREENEDGE 29h 14′ 18” + 24′ 36”
44. FRAALAPHILIPPE Julian 152 ETIXX-QUICK STEP 29h 14′ 59” + 25′ 17”
45. ITATIRALONGO Paolo 48 ASTANA PRO TEAM 29h 16′ 06” + 26′ 24”
46. SUIDILLIER Silvan 53 BMC RACING TEAM 29h 16′ 27” + 26′ 45”
47. NEDTANKINK Bram 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 29h 17′ 23” + 27′ 41”
48. FRASICARD Romain 87 TEAM EUROPCAR 29h 17′ 25” + 27′ 43”
49. AUTZOIDL Ricardo 178 TREK FACTORY RACING 29h 17′ 49” + 28′ 07”
50. AUSMATTHEWS Michael 91 ORICA GREENEDGE 29h 18′ 21” + 28′ 39”
51. ITACAPECCHI Eros 32 MOVISTAR TEAM 29h 19′ 04” + 29′ 22”
52. COLQUINTANA ROJAS Dayer Uberney 37 MOVISTAR TEAM 29h 19′ 25” + 29′ 43”
53. NZLBENNETT George 112 TEAM LOTTO NL – JUMBO 29h 20′ 03” + 30′ 21”
54. USATALANSKY Andrew 181 TEAM CANNONDALE-GARMIN 29h 20′ 03” + 30′ 21”
55. ESTTAARAMÄE Rein 47 ASTANA PRO TEAM 29h 20′ 13” + 30′ 31”
56. POROLIVEIRA Nelson 16 LAMPRE – MERIDA 29h 20′ 22” + 30′ 40”
57. FRAPINEAU Jérôme 105 IAM CYCLING 29h 20′ 41” + 30′ 59”
58. NZLBAUER Jack 182 TEAM CANNONDALE-GARMIN 29h 22′ 02” + 32′ 20”
59. LUXGASTAUER Ben 6 AG2R LA MONDIALE 29h 22′ 03” + 32′ 21”
60. BELHERMANS Ben 55 BMC RACING TEAM 29h 22′ 14” + 32′ 32”
61. NORNORDHAUG Lars-Peter 63 TEAM SKY 29h 23′ 31” + 33′ 49”
62. ITABONIFAZIO Niccolo 12 LAMPRE – MERIDA 29h 24′ 23” + 34′ 41”
63. FRAHIVERT Jonathan 195 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 29h 24′ 34” + 34′ 52”
64. FRAPICHON Laurent 26 FDJ 29h 24′ 53” + 35′ 11”
65. ESPREYNES MIMO Vicente 106 IAM CYCLING 29h 25′ 45” + 36′ 03”
66. FRADELAPLACE Anthony 192 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 29h 26′ 03” + 36′ 21”
67. NEDVAN BAARLE Dylan 188 TEAM CANNONDALE-GARMIN 29h 28′ 58” + 39′ 16”
68. POLMAJKA Rafal 141 TINKOFF-SAXO 29h 29′ 18” + 39′ 36”
69. ESPROJAS GIL José Joaquin 38 MOVISTAR TEAM 29h 30′ 14” + 40′ 32”
70. BELDE GENDT Thomas 123 LOTTO-SOUDAL 29h 30′ 22” + 40′ 40”
71. DENBAK Lars 122 LOTTO-SOUDAL 29h 31′ 07” + 41′ 25”
72. DENSORENSEN Chris Anker 147 TINKOFF-SAXO 29h 32′ 24” + 42′ 42”
73. NEDVAN EMDEN Jos 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 29h 32′ 34” + 42′ 52”
74. ITABONO Matteo 13 LAMPRE – MERIDA 29h 33′ 00” + 43′ 18”
75. GERDEGENKOLB John 71 TEAM GIANT-ALPECIN 29h 33′ 18” + 43′ 36”
76. FRAVOECKLER Thomas 81 TEAM EUROPCAR 29h 33′ 56” + 44′ 14”
77. POLPOLJANSKI Pawel 146 TINKOFF-SAXO 29h 34′ 28” + 44′ 46”
78. BELDE VREESE LAURENS 44 ASTANA PRO TEAM 29h 34′ 52” + 45′ 10”
79. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 145 TINKOFF-SAXO 29h 35′ 41” + 45′ 59”
80. RSAIMPEY Daryl 95 ORICA GREENEDGE 29h 36′ 02” + 46′ 20”
81. SLOBOZIC Borut 43 ASTANA PRO TEAM 29h 36′ 54” + 47′ 12”
82. GERKNEES Christian 62 TEAM SKY 29h 37′ 37” + 47′ 55”
83. BELVAN SUMMEREN Johan 8 AG2R LA MONDIALE 29h 39′ 34” + 49′ 52”
84. FRAVACHON Florian 198 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 29h 39′ 42” + 50′ 00”
85. NEDLANGEVELD Sebastian 186 TEAM CANNONDALE-GARMIN 29h 39′ 47” + 50′ 05”
86. FRAGERARD Arnaud 194 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 29h 39′ 51” + 50′ 09”
87. FRAROUX Anthony 27 FDJ 29h 39′ 56” + 50′ 14”
88. NEDCURVERS Roy 73 TEAM GIANT-ALPECIN 29h 40′ 20” + 50′ 38”
89. FRADELAGE Mickaël 24 FDJ 29h 40′ 23” + 50′ 41”
90. NORKRISTOFF Alexander 161 TEAM KATUSHA 29h 40′ 29” + 50′ 47”
91. ITANIZZOLO Giacomo 174 TREK FACTORY RACING 29h 40′ 33” + 50′ 51”
92. NZLHENDERSON Gregory 126 LOTTO-SOUDAL 29h 40′ 36” + 50′ 54”
93. USAKING Benjamin 184 TEAM CANNONDALE-GARMIN 29h 40′ 38” + 50′ 56”
94. FRASENECHAL Florian 137 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 29h 40′ 39” + 50′ 57”
95. SUIRAST Gregory 175 TREK FACTORY RACING 29h 40′ 49” + 51′ 07”
96. CANMEIER Christian 97 ORICA GREENEDGE 29h 41′ 21” + 51′ 39”
97. CANDUCHESNE Antoine 83 TEAM EUROPCAR 29h 41′ 46” + 52′ 04”
98. SUIALBASINI Michael 92 ORICA GREENEDGE 29h 42′ 40” + 52′ 58”
99. FRALEMOINE Cyril 134 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 29h 42′ 42” + 53′ 00”
100. ITAALAFACI Eugenio 172 TREK FACTORY RACING 29h 43′ 12” + 53′ 30”
101. GBRROWE Luke 66 TEAM SKY 29h 43′ 47” + 54′ 05”
102. CANROLLIN Dominique 136 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 29h 45′ 37” + 55′ 55”
103. GBRWIGGINS Bradley 61 TEAM SKY 29h 46′ 24” + 56′ 42”
104. DENMORKOV Michael 144 TINKOFF-SAXO 29h 48′ 20” + 58′ 38”
105. NEDTJALLINGII Maarten 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 29h 49′ 10” + 59′ 28”
106. BELVANDENBERGH Stijn 158 ETIXX-QUICK STEP 29h 55′ 08” + 01h 05′ 26”

Foto: ASO/G.Demouveaux