Patryk Stosz jechał aktywnie na 2.etapie Istria Spring Trophy, wygranym przez Austriaka Markusa Eibeggera (Synergy Baku Cycling Project)

Stosz załapał się do 4-osobowej ucieczki, która uformowała się w pierwszej fazie rywalizacji. Wypracowała sobie ona 3-minutową przewagę. Niestety akcja ta została skasowana ok. 40 kilometrów przed metą, na podjeździe pod Kovačići. – Tam też doszło do drobnej selekcji w peletonie. Z 200-osobowej grupy, pozostało niewiele ponad połowa – wyjaśnia dyrektor sportowy ekipy, Tomasz Brożyna. – Nasi kolarze starali się jechać na jej czele i próbować ataków, ale ostatecznie na finałowy podjazd wjechał cały peleton. Podobnie jak wczoraj, mocno się on rozciągnął, a na ostatnich metrach zawodnicy musieli się zmierzyć z dodatkowym utrudnieniem, jakim była kostka brukowa.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Markus Eibegger (Synergy Baku Cycling Project), wyprzedzając Silvio Herklotza (Team Stölting) i jadącego w koszulce lidera, Sergey’a Nikolaeva (Itera – Katusha). Zwycięzca etapowy przejął od Rosjanina prowadzenie w generalce.

Bartłomiej Matysiak był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem w ekipie prowadzonej przez Tomasza Brożynę i zajął 26. miejsce, z 35-sekundową stratą. W klasyfikacji generalnej jest 22. (1:05 za liderem).

W niedzielę ostatni dzień chorwackich zmagań. Trasa z Pazin do Umag jest mocno pagórkowata, a finałowe kilometry prowadzą po trzech, 27-kilometrowych rundach, z jednym wzniesieniem. Sam finisz prowadzi po płaskim.

Wyniki 2.etapu Istrian Spring Trophy, Vrsar – Motovun, 157km

1.Markus Eibegger (Synergy Baku Cycling Project)

2.Silvio Herklotz (Team Stölting)

3.Sergey Nikolaev (Itera – Katusha)

26. Bartłomiej Matysiak (Polska) 0:35

34. Eryk Latoń (Polska) 0:47

35. Jakub Kaczmarek (Polska)

73. Michał Paluta (Polska) 1:40

121. Piotr Brożyna (Polska) 3:44

183. Patryk Stosz (Polska) 18:37

 

Źródło: CCC Sprandi Polkowice