Największa premiera na rynku prasy rowerowej za nami. Pierwszy numer SZOSY pojawił się na półkach kiosków i salonów prasowych w piątek 13 marca.

– To dla nas bardzo emocjonujący dzień – mówi Borys Aleksy, redaktor naczelny. – W czasie poprzedzającym premierę mieliśmy wiele sygnałów potwierdzających duże zainteresowanie nowym tytułem, zarówno wśród czytelników, jak i reklamodawców. Mamy świadomość, że oczekiwania wobec SZOSY są bardzo wysokie i liczymy, że będziemy w stanie im sprostać.

Redakcja łączy powodzenie projektu przede wszystkim z utrzymaniem wysokiej jakości pisma.

– Drukujemy SZOSĘ na dobrym papierze, używamy zdjęć uznanych fotografów, piszą dla nas najlepsi autorzy. Kładziemy wielki nacisk na estetykę layoutu. To czyni pracę nad SZOSĄ bardzo czasochłonną, ale naszym zdaniem tylko w ten sposób możemy się wyróżnić wśród konkurencji – podkreśla Aleksy.

Zawartość pierwszego numeru SZOSY stanowią w dużej części artykuły związane z kolarstwem w wydaniu sportowym (m. in. Przewodnik po wiosennych klasykach) oraz te o charakterze poradnikowym. Głównym tematem wydania jest niewątpliwie obszerny wywiad z mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim.

Wśród autorów pojawiają się nazwiska autorów kojarzonych z kolarstwem wyczynowym (Wolfgang Brylla, Adam Probosz, Paweł i Łukasza Gadzała, Jakub Zimoch, Miłosz Sajnog, Małgorzata Pawlaczek), a także ekspertów od sprzętu, treningu i innych zagadnień związanych bezpośrednio z jazdą na rowerze (Michał Gołaś udziela Pro Tips, trener Arek Kogut daje wskazówki dotyczące budowania formy, Mikołaj Jurkowlaniec radzi w kwestiach sprzętowych). Ilustrację do artykułów stanowią w dużej mierze zdjęcia Łukasza Szrubkowskiego, Hanny Tomasiewicz-Aleksy i Kristofa Ramona.

„SZOSA” jest dwumiesięcznikiem o objętości 132 stron, wydawanym w nakładzie ok. 10 tys. egzemplarzy, dostępnym w salonach i kioskach największych sieci dystrybucji prasy w Polsce – Ruch, Kolporter, Empik, HDS. Cena pojedynczego egzemplarza została ustalona na 15 zł. Prowadzona jest również sprzedaż prenumeraty. Wydawca zapowiada udostępnienie niebawem wydania na tablety i smartfony.

Informacja prasowa