Andrea Guardini (Astana) wygrał inauguracyjny etap i został pierwszym liderem Tour de Langkawi. To już piętnasty triumf Włocha w karierze na drogach w Malezji!

22. ekipy stanęły dziś na starcie 20. edycji malezyjskiego wyścigu Tour de Langkawi. Wśród zawodników walczących o zwycięstwo mieliśmy jednego Polaka, Tomasza Marczyńskiego (Torku Şekerspor). Dla sympatycznego “Mańka” był to debiut w koszulce tureckiej drużyny.

Pierwszy etap prowadził wokół Pantai Cenang i liczył niespełna 100 kilometrów. Na kolarzy czekały trzy lotne finisze i trzy górskie premie, ale można się było raczej spodziewać finiszu z peletonu.

langkawi 1 etapW ucieczkę dnia zabrali się: Kiel Reijnen (UnitedHealthcare), Simone Andreetta (Bardiani – CSF Pro Team), Liam Bertazzo (Southeast), Muhamad Adiq Husaine Othman (Terengganu Cycling Team), Ma Guangtong (Hengxiang Cycling Team) i Meher Hasnaoui (Skydive Dubai Pro Cycling Team). Najwięcej na ucieczce “ugrał” Reijnen, który został liderem klasyfikacji górskiej.

Także Amerykanin najdłużej utrzymywał się na czele. Został złapany dopiero dwa kilometry przed metą. Finiszowy sprint to zgodnie z oczekiwaniami dominacja jednego zawodnika. Andrea Guardini (Astana) już po raz piętnasty wygrał etap na wyścigu w Malezji! Drugi był młody wilczek z Orica – GreenEDGE, Caleb Ewan. Podium uzupełnił zawodnik gospodarzy – Anuar Manan (Terengganu Cycling Team).

Tomasz Marczyński (Torku Şekerspor) przyjechał w peletonie na 31. pozycji.

Wyniki pierwszego etapu:

1    Guardini,Andrea    Astana Pro Team    2h19’06″
2    Ewan,Caleb    Orica Greenedge
3    Manan,Anuar    Terengganu Cycling Team
4    Dal Col,Andrea    Southeast
5    Feillu,Romain    Bretagne-Seche Environnement
6    Orken,Ahmet    Torku Sekerspor
7    Reguigui,Youcef    MTN – Qhubeka
8    Trusov,Nikolay    Tinkoff – Saxo
9    Chicchi,Francesco    Androni Giocattoli – Venezuela
10    Hanson,Kenneth    UnitedHealthCare Pro Cycling
11    Fukuda,Shimpei    Aisan Racing Team
12    Molano Benavides,Juan S    Colombia
13    Rastra,Patria    Pegasus Continental Cycling Team
14    Salleh,Harrif    Terengganu Cycling Team
15    Chirico,Luca    Bardiani CSF
16    Sutton,Christopher    Team Sky
17    Agnoli,Valerio    Astana Pro Team
18    Park,Sung Baek    KSPO
19    Henao Gomez,Sebastian    Team Sky
20    Blythe,Adam    Orica Greenedge
21    Suhardi,Hassan    Malaysia National Team
22    Gusev,Vladimir    Skydive Dubai Pro Cycling Team
23    Surutkovych,Oleksandr    Synergy Baku Cycling Project
24    Hayakawa,Tomohiro    Aisan Racing Team
25    Zhang,Wen Long    Giant-Champion System Pro
26    Ayazbayev,Maxat    Astana Pro Team
27    Duque,Leonardo Fabio    Colombia
28    Chtioui,Rafaa    Skydive Dubai Pro Cycling Team
29    Asadov,Elchin    Synergy Baku Cycling Project
30    M. Afiq Huznie,Othman    National Sports Council Of Malaysia
31    Marczynski,Tomasz   Torku Sekerspor  
32    Gao,Zhikang    Hengxiang Cycling Team
33    Novardianto,Jamalidin    Pegasus Continental Cycling Team
34    Grechyn,Sergiy    Torku Sekerspor
35    J. Van Rensburg,Jacques    MTN – Qhubeka
36    Kudus,Merhawi    MTN – Qhubeka
37    Zhang,Zheng    Hengxiang Cycling Team
38    Aristya,Chelly    Pegasus Continental Cycling Team
39    Hansen,Jesper    Tinkoff – Saxo
40    Ma,Guangtong    Hengxiang Cycling Team
41    Beltran Suarez,Edward A    Tinkoff – Saxo
42    Wang,Meiyin    Hengxiang Cycling Team
43    M. Faruq,Daud    Malaysia National Team
44    Teklehaimanot,Daniel    MTN – Qhubeka
45    Sofian Nabil Omar,M. Bakr    National Sports Council Of Malaysia
46    Boswell,Ian    Team Sky
47    Padour,Frantisek    Androni Giocattoli – Venezuela
48    Torres Agudelo,Rodolfo A    Colombia
49    Amir Mustafa,Rusli    National Sports Council Of Malaysia
50    Gu,Ying Chuan    Giant-Champion System Pro
51    Bideau,Jean-Marc    Bretagne-Seche Environnement
52    M. Fairet,Rusli    National Sports Council Of Malaysia
53    Deignan,Philip    Team Sky
54    M. Ameer,Ahmad Kamal    Malaysia National Team
55    Othman,M. Adiq Husaini    Terengganu Cycling Team
56    Zeits,Andrey    Astana Pro Team
57    Nakane,Hideto    Aisan Racing Team
58    Saleh,Mohd Zamri    Terengganu Cycling Team
59    Mohd Saiful Anuar,Aziz    Terengganu Cycling Team
60    Frapporti,Marco    Androni Giocattoli – Venezuela
61    M. Izzat Hilmi,Abdul Halil    Malaysia National Team
62    Andriato,Rafael    Southeast
63    Pate,Danny    Team Sky
64    Perichon,Pierre-Luc    Bretagne-Seche Environnement
65    Petacchi,Alessandro    Southeast
66    Ebsen,John Kronborg    Androni Giocattoli – Venezuela
67    Diaz Cardenas,Edward F    Colombia
68    Fominykh,Daniil    Astana Pro Team
69    Taliani,Alessio    Androni Giocattoli – Venezuela
70    Bolivar Hernandez,Isaac    UnitedHealthCare Pro Cycling
71    Euser,Lucas    UnitedHealthCare Pro Cycling
72    Nik M. Azwan,Zulkifle    National Sports Council Of Malaysia
73    Mancebo,Francisco    Skydive Dubai Pro Cycling Team
74    Galviz,Carlos    Androni Giocattoli – Venezuela
75    Brun,Frederic    Bretagne-Seche Environnement
76    Berhane,Natnael    MTN – Qhubeka
77    Reijnen,Kiel    UnitedHealthCare Pro Cycling
78    Weening,Pieter    Orica Greenedge
79    Martnez,Daniel    Colombia
80    Suryadi,Dadi    Pegasus Continental Cycling Team
81    Guillou,Florian    Bretagne-Seche Environnement
82    Liu,Jianpeng    Hengxiang Cycling Team
83    Kal,Mirac    Torku Sekerspor
84    Xue,Cheng    Giant-Champion System Pro
85    Seeldraeyers,Kevin    Torku Sekerspor
86    Goh,Choon Huat    Terengganu Cycling Team
87    Manullang,Robin    Pegasus Continental Cycling Team
88    M. Zawawi,Azman    National Sports Council Of Malaysia
89    Wang,Bo    Hengxiang Cycling Team
90    Loh,Sea Keong    Malaysia National Team
91    Kwon,Soon Yeong    KSPO
92    Bakirci,Nazim    Torku Sekerspor
93    Nakajima,Yasuharu    Aisan Racing Team
94    Yeon,Je Sung    KSPO
95    Cam,Maxime    Bretagne-Seche Environnement
96    Tonelli,Alessandro    Bardiani CSF
97    Pires,Bruno    Tinkoff – Saxo
98    Sterbini,Luca    Bardiani CSF
99    Iswana,Arin    Pegasus Continental Cycling Team
100    Asanov,Enver    Synergy Baku Cycling Project
101    Al Murawwi,Mohammed    Skydive Dubai Pro Cycling Team
102    Komori,Ryohei    Aisan Racing Team
103    Jabrayilov,Samir    Synergy Baku Cycling Project    a31″
104    Hasnaoui,Meher    Skydive Dubai Pro Cycling Team    m.t.
105    Ratto,Daniele    UnitedHealthCare Pro Cycling    m.t.
106    Sterbini,Simone    Bardiani CSF    m.t.
107    Dougall,Nicolas    MTN – Qhubeka    a38″
108    Bai,Li Jun    Giant-Champion System Pro
109    Ayabe,Takeaki    Aisan Racing Team    a01’06″
110    Sun,Xiaolong    Giant-Champion System Pro    a01’09″
111    Howard,Leigh    Orica Greenedge    a01’11″
112    Bewley,Sam    Orica Greenedge
113    Earle,Nathan    Team Sky
114    Liu,Xin Yang    Giant-Champion System Pro
115    Haddi,Soufiane    Skydive Dubai Pro Cycling Team    a01’31″
116    Alizada,Elgun    Synergy Baku Cycling Project    m.t.
117    M. Ameen,Ahmad Kamal    Malaysia National Team    a01’55″
118    Gong,Hyo Suk    KSPO    a02’02″
119    Pantoja Tobar,Darwin F    Colombia    a02’07″
120    Kozhatayev,Bakhtiyar    Astana Pro Team
121    Clarke,Jonathan    UnitedHealthCare Pro Cycling    a02’23″
122    Simion,Paolo    Bardiani CSF    m.t.
123    Mareczko,Jakub    Southeast    a02’50″
124    Bertazzo,Liam    Southeast    a02’54″
125    Brutt,Pavel    Tinkoff – Saxo
126    Kolar,Michael    Tinkoff – Saxo    a02’54″
127    Howson,Damien    Orica Greenedge    a04’17″
128    Andreetta,Simone    Bardiani CSF    m.t.
129    Seo,Joon Yong    KSPO    a04’55″
130    Kim,Hyeonseok    KSPO    m.t.
131    Carretero,Ramon    Southeast    a05’59

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1    Guardini,Andrea    Astana Pro Team    2h18’56″
2    Ewan,Caleb    Orica Greenedge    a 04″
3    Ma,Guangtong    Hengxiang Cycling Team    a 05″
4    Manan,Anuar    Terengganu Cycling Team    a 06″
5    Othman,M. Adiq Husaini    Terengganu Cycling Team    a 07″
6    Reijnen,Kiel    UnitedHealthCare Pro Cycling    a 09″
7    Dal Col,Andrea    Southeast    a 10″
8    Feillu,Romain    Bretagne-Seche Environnement    m.t.
9    Orken,Ahmet    Torku Sekerspor    m.t.
10    Reguigui,Youcef    MTN – Qhubeka    m.t.
11    Trusov,Nikolay    Tinkoff – Saxo    m.t.
12    Chicchi,Francesco    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
13    Hanson,Kenneth    UnitedHealthCare Pro Cycling    m.t.
14    Fukuda,Shimpei    Aisan Racing Team    m.t.
15    Molano Benavides,Juan S    Colombia    m.t.
16    Rastra,Patria    Pegasus Continental Cycling Team    m.t.
17    Salleh,Harrif    Terengganu Cycling Team    m.t.
18    Chirico,Luca    Bardiani CSF    m.t.
19    Sutton,Christopher    Team Sky    m.t.
20    Agnoli,Valerio    Astana Pro Team    m.t.
21    Park,Sung Baek    KSPO    m.t.
22    Henao Gomez,Sebastian    Team Sky    m.t.
23    Blythe,Adam    Orica Greenedge    m.t.
24    Suhardi,Hassan    Malaysia National Team    m.t.
25    Gusev,Vladimir    Skydive Dubai Pro Cycling Team    m.t.
26    Surutkovych,Oleksandr    Synergy Baku Cycling Project    m.t.
27    Hayakawa,Tomohiro    Aisan Racing Team    m.t.
28    Zhang,Wen Long    Giant-Champion System Pro    m.t.
29    Ayazbayev,Maxat    Astana Pro Team    m.t.
30    Duque,Leonardo Fabio    Colombia    m.t.
31    Chtioui,Rafaa    Skydive Dubai Pro Cycling Team    m.t.
32    Asadov,Elchin    Synergy Baku Cycling Project    m.t.
33    M. Afiq Huznie,Othman    National Sports Council Of Malaysia    m.t.
34    Marczynski,Tomasz    Torku Sekerspor    m.t.
35    Gao,Zhikang    Hengxiang Cycling Team    m.t.
36    Novardianto,Jamalidin    Pegasus Continental Cycling Team    m.t.
37    Grechyn,Sergiy    Torku Sekerspor    m.t.
38    J. Van Rensburg,Jacques    MTN – Qhubeka    m.t.
39    Kudus,Merhawi    MTN – Qhubeka    m.t.
40    Zhang,Zheng    Hengxiang Cycling Team    m.t.
41    Aristya,Chelly    Pegasus Continental Cycling Team    m.t.
42    Hansen,Jesper    Tinkoff – Saxo    m.t.
43    Beltran Suarez,Edward A    Tinkoff – Saxo    m.t.
44    Wang,Meiyin    Hengxiang Cycling Team    m.t.
45    M. Faruq,Daud    Malaysia National Team    m.t.
46    Teklehaimanot,Daniel    MTN – Qhubeka    m.t.
47    Sofian Nabil Omar,M. Bakr    National Sports Council Of Malaysia    m.t.
48    Boswell,Ian    Team Sky    m.t.
49    Padour,Frantisek    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
50    Torres Agudelo,Rodolfo A    Colombia    m.t.
51    Amir Mustafa,Rusli    National Sports Council Of Malaysia    m.t.
52    Gu,Ying Chuan    Giant-Champion System Pro    m.t.
53    Bideau,Jean-Marc    Bretagne-Seche Environnement    m.t.
54    M. Fairet,Rusli    National Sports Council Of Malaysia    m.t.
55    Deignan,Philip    Team Sky    m.t.
56    M. Ameer,Ahmad Kamal    Malaysia National Team    m.t.
57    Zeits,Andrey    Astana Pro Team    m.t.
58    Nakane,Hideto    Aisan Racing Team    m.t.
59    Saleh,Mohd Zamri    Terengganu Cycling Team    m.t.
60    Mohd Saiful Anuar,Aziz    Terengganu Cycling Team    m.t.
61    Frapporti,Marco    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
62    M. Izzat Hilmi,Abdul Halil    Malaysia National Team    m.t.
63    Andriato,Rafael    Southeast    m.t.
64    Pate,Danny    Team Sky    m.t.
65    Perichon,Pierre-Luc    Bretagne-Seche Environnement    m.t.
66    Petacchi,Alessandro    Southeast    m.t.
67    Ebsen,John Kronborg    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
68    Diaz Cardenas,Edward F    Colombia    m.t.
69    Fominykh,Daniil    Astana Pro Team    m.t.
70    Taliani,Alessio    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
71    Bolivar Hernandez,Isaac    UnitedHealthCare Pro Cycling    m.t.
72    Euser,Lucas    UnitedHealthCare Pro Cycling    m.t.
73    Nik M. Azwan,Zulkifle    National Sports Council Of Malaysia    m.t.
74    Mancebo,Francisco    Skydive Dubai Pro Cycling Team    m.t.
75    Galviz,Carlos    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
76    Brun,Frederic    Bretagne-Seche Environnement    m.t.
77    Berhane,Natnael    MTN – Qhubeka    m.t.
78    Weening,Pieter    Orica Greenedge    m.t.
79    Martnez,Daniel    Colombia    m.t.
80    Suryadi,Dadi    Pegasus Continental Cycling Team    m.t.
81    Guillou,Florian    Bretagne-Seche Environnement    m.t.
82    Liu,Jianpeng    Hengxiang Cycling Team    m.t.
83    Kal,Mirac    Torku Sekerspor    m.t.
84    Xue,Cheng    Giant-Champion System Pro    m.t.
85    Seeldraeyers,Kevin    Torku Sekerspor    m.t.
86    Goh,Choon Huat    Terengganu Cycling Team    m.t.
87    Manullang,Robin    Pegasus Continental Cycling Team    m.t.
88    M. Zawawi,Azman    National Sports Council Of Malaysia    m.t.
89    Wang,Bo    Hengxiang Cycling Team    m.t.
90    Loh,Sea Keong    Malaysia National Team    m.t.
91    Kwon,Soon Yeong    KSPO    m.t.
92    Bakirci,Nazim    Torku Sekerspor    m.t.
93    Nakajima,Yasuharu    Aisan Racing Team    m.t.
94    Yeon,Je Sung    KSPO    m.t.
95    Cam,Maxime    Bretagne-Seche Environnement    m.t.
96    Tonelli,Alessandro    Bardiani CSF    m.t.
97    Pires,Bruno    Tinkoff – Saxo    m.t.
98    Sterbini,Luca    Bardiani CSF    m.t.
99    Iswana,Arin    Pegasus Continental Cycling Team    m.t.
100    Asanov,Enver    Synergy Baku Cycling Project    m.t.
101    Al Murawwi,Mohammed    Skydive Dubai Pro Cycling Team    m.t.
102    Komori,Ryohei    Aisan Racing Team    m.t.
103    Bai,Li Jun    Giant-Champion System Pro    m.t.
104    Bewley,Sam    Orica Greenedge    m.t.
105    Earle,Nathan    Team Sky    m.t.
106    Liu,Xin Yang    Giant-Champion System Pro    m.t.
107    Kozhatayev,Bakhtiyar    Astana Pro Team    m.t.
108    Brutt,Pavel    Tinkoff – Saxo    m.t.
109    Jabrayilov,Samir    Synergy Baku Cycling Project    a 41″
110    Hasnaoui,Meher    Skydive Dubai Pro Cycling Team    m.t.
111    Ratto,Daniele    UnitedHealthCare Pro Cycling    m.t.
112    Sterbini,Simone    Bardiani CSF    m.t.
113    Dougall,Nicolas    MTN – Qhubeka    a 48″
114    Ayabe,Takeaki    Aisan Racing Team    a 01’16″
115    Sun,Xiaolong    Giant-Champion System Pro    a 01’19″
116    Howard,Leigh    Orica Greenedge    a 01’21″
117    Haddi,Soufiane    Skydive Dubai Pro Cycling Team    a 01’41″
118    Alizada,Elgun    Synergy Baku Cycling Project    m.t.
119    M. Ameen,Ahmad Kamal    Malaysia National Team    a 02’05″
120    Gong,Hyo Suk    KSPO    a 02’12″
121    Pantoja Tobar,Darwin F    Colombia    a 02’17″
122    Clarke,Jonathan    UnitedHealthCare Pro Cycling    a 02’33″
123    Simion,Paolo    Bardiani CSF    m.t.
124    Bertazzo,Liam    Southeast    a 02’55″
125    Mareczko,Jakub    Southeast    a 03’00″
126    Kolar,Michael    Tinkoff – Saxo    a 03’04″
127    Howson,Damien    Orica Greenedge    a 04’27″
128    Andreetta,Simone    Bardiani CSF    m.t.
129    Seo,Joon Yong    KSPO    a 05’05″
130    Kim,Hyeonseok    KSPO    m.t.
131    Carretero,Ramon    Southeast    a 06’09

 

Foto: Le Tour de Langkawi