Hiszpan Jesus Ezquerra był najlepszym z zawodników ActiveJet Team podczas pierwszego etapu portugalskiego wyścigu Trofeu Alpendre – Internacional do Guadiana. Zwycięzcą – po udanej ucieczce – został Hiszpan Jordi Simon z Team Ecuador. 

Już na początku etapu od peletonu oderwało się dwóch zawodników. Portugalczyk Hernani Broco z Louletano-Ray Just Energy i Hiszpan Jordi Simon z Team Ecuador. Ich współpraca układała się bardzo dobrze, przeciwnie do sytuacji w peletonie, gdzie nikt przez długi czas nie zdecydował się na pogoń.

Prowadzący duet w pewnym momencie miał już ponad 8 minut przewagi, a peleton przyspieszył dopiero, gdy teren zrobił się bardziej pagórkowaty. To spowodowało również, że wielu zawodników odpadło od peletonu. Pomimo mocnego tempa przewaga topniała niezbyt szybko. Handicap z pierwszej części etapu był na tyle duży, że uciekinierzy mogli realnie myśleć o dojechaniu do mety.

Na ostatnich kilometrach zaatakował samotnie Simon pozostawiając za swoimi plecami Broco. Obaj zdołali utrzymać niewielką przewagę nad peletonem, którzy przyjechał na metę ze stratą 16 sekund do Simona i 7 sekund do Broco. Grupę przyprowadził Kanadyjczyk Ryan Anderson z Optum p/b Kelly Benefit Strategies. Na piątym miejscu z peletonu finiszował Jesus Ezquerra, co dało mu siódme miejsce na etapie.

Drugi, a zarazem ostatni etap Trofeu Alpendre – Internacional do Guadiana liczy 163,6 kilometra i prowadzi ponownie pagórkowatym terenem.

 

Źródło: ActiveJet Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments