Rafał Majka będzie liderem Tinkoff-Saxo podczas wyścigu Paryż-Nicea! Polakowi będzie pomagał m.in. jego rodak – Paweł Poljański.

– Musimy przygotować się mentalnie i być gotowym na walkę. Może być wietrznie, deszczowo, a czasami o tej porze roku w tej części Francji pada śnieg. Dlatego ważne jest, aby jechać z przodu, kiedy ze względu na warunki atmosferyczne w peletonie jest nerwowo – zapowiada Rafał Majka.

Celem Tinkoff-Saxo jest dobre miejsce w klasyfikacji generalnej i to właśnie ma im zapewnić Rafał Majka.

– Chcemy zająć dobre miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrać etap, a także być w ucieczkach i myślę, że mamy do osiągnięcia tych celów odpowiedni skład. Podczas ośmiu etapów aż dwa to będą jazdy na czas, a w wyścigu startują dobrzy “czasowcy”, tacy jak Van Garderen, Thomas, Porte czy Kwiatkowski. Będzie zatem ciężko, ale myślę, że możemy osiągnąć przewagę na górskich etapach, gdzie mocny jest właśnie Rafał – uważa Sean Yates, dyrektor sportowy Tinkoff-Saxo.

Pełny skład Tinkoff-Saxo na Paryż-Nicea 2015: Rafał Majka, Robert Kiserlovski, Matti Breschel, Michael Mørkøv, Paweł Poljański, Chris Anker Sørensen, Ivan Rovny oraz Michael Valgren.

Foto: Tinkoff-Saxo