Szósty i zarazem ostatni etap wyścigu należał do uciekinierów, z których najlepszy był Matthias Brändle (IAM). Koszulki lidera nie dał sobie odebrać Rafael Valls (Lampre-Merida). 

Kolarze wystartowali w Oman Air, a po przejechaniu 133,5 km finiszowali w Muttrah Promenade. Profil etapu był płaski, ale po drodze znajdowały się dwa nieoznaczone podjazdy – na 89. i 106. kilometrze.

W ucieczce dnia jechali: Iljo Keisse (Etixx-Quick Step), Jef Van Meirhaeghe (Topsport Vlaanderen-Baloise), Danny Pate (Sky) oraz Matthias Brändle (IAM Cycling).

Na papierze skład ucieczki wyglądał mocno i tak też było w rzeczywistości. W ostatnie 50 kilometrów kwartet wjechał z przewagą około 10 minut. Gdy zaś pozostało 30 kilometrów przewaga nadal była bardzo duża, a w peletonie trwała mocna pogoń, która doprowadziła do jego rozerwania.

Oto jak wyglądała przewaga ucieczki w ostatniej fazie etapu: 25 km – 5’20”, 20 km – 4’40”, 14 km – 3’20”, 7 km – 2’15”.

Harcownicy dowieźli przewagę do mety i rozstrzygnęli między sobą etap. Po zwycięstwo zaatakował były rekordzista świata w jeździe godzinnej-  Matthias Brändle. Za nim finiszowali Iljo Keisse i Jef Van Meirhaeghe.

Sprint w peletonie wygrał Peter Sagan (Tinkoff-Saxo).

Wyniki etapu:

1    Matthias BRANDLE    IAM CYCLING    03:02:31
2    Iljo KEISSE    ETIXX-QUICK STEP    00:00:04
3    * Jef VAN MEIRHAEGHE    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:00:13
4    Danny PATE    TEAM SKY    00:00:16
5    * Peter SAGAN    TINKOFF-SAXO    00:01:16
6    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT-ALPECIN    00:01:16
7    * Nacer BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:16
8    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    00:01:16
9    * Alexey LUTSENKO    ASTANA PRO TEAM    00:01:16
10    * Sam BENNETT    BORA-ARGON 18    00:01:16
11    * Arnaud DEMARE    FDJ    00:01:16
12    Boy VAN POPPEL    TREK FACTORY RACING    00:01:16
13    Greg VAN AVERMAET    BMC RACING TEAM    00:01:16
14    Jose Joaquin ROJAS    MOVISTAR TEAM    00:01:16
15    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    MTN-QHUBEKA    00:01:16
16    Matteo PELUCCHI    IAM CYCLING    00:01:16
17    Alejandro VALVERDE    MOVISTAR TEAM    00:01:16
18    * Sonny COLBRELLI    BARDIANI CSF    00:01:16
19    Christian KNEES    TEAM SKY    00:01:16
20    Jonas VAN GENECHTEN    IAM CYCLING    00:01:16
21    Pieter VAN SPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:01:16
22    * Georg PREIDLER    TEAM GIANT-ALPECIN    00:01:16
23    * Gijs VAN HOECKE    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:01:16
24    Jakob FUGLSANG    ASTANA PRO TEAM    00:01:16
25    Borut BOZIC    ASTANA PRO TEAM    00:01:16
26    Wouter POELS    TEAM SKY    00:01:16
27    Matti BRESCHEL    TINKOFF-SAXO    00:01:16
28    Julian ARREDONDO    TREK FACTORY RACING    00:01:16
29    Rafael VALLS    LAMPRE – MERIDA    00:01:16
30    Damiano CARUSO    BMC RACING TEAM    00:01:16
31    Dominique ROLLIN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:16
32    Andriy GRIVKO    ASTANA PRO TEAM    00:01:16
33    Filippo POZZATO    LAMPRE – MERIDA    00:01:16
34    Yoann OFFREDO    FDJ    00:01:16
35    Pablo LASTRAS    MOVISTAR TEAM    00:01:16
36    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    00:01:16
37    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    00:01:16
38    Lieuwe WESTRA    ASTANA PRO TEAM    00:01:16
39    * Danny VAN POPPEL    TREK FACTORY RACING    00:01:16
40    * Louis MEINTJES    MTN-QHUBEKA    00:01:16
41    Jacques JANSE VAN RENSBURG    MTN-QHUBEKA    00:01:16
42    Zakkari DEMPSTER    BORA-ARGON 18    00:01:16
43    Philip DEIGNAN    TEAM SKY    00:01:16
44    Enrique SANZ UNZUE    MOVISTAR TEAM    00:01:16
45    Tejay VAN GARDEREN    BMC RACING TEAM    00:01:16
46    Roman KREUZIGER    TINKOFF-SAXO    00:01:16
47    Peter VELITS    BMC RACING TEAM    00:01:16
48    * Patrick KONRAD    BORA-ARGON 18    00:01:16
49    Rui COSTA    LAMPRE – MERIDA    00:01:16
50    * Pawel POLJANSKI    TINKOFF-SAXO    00:01:16
51    Rafal MAJKA    TINKOFF-SAXO    00:01:16
52    Andrey AMADOR    MOVISTAR TEAM    00:01:16
53    * Jasha SUTTERLIN    MOVISTAR TEAM    00:01:16
54    Francisco VENTOSO    MOVISTAR TEAM    00:01:16
55    Geoffrey SOUPE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:16
56    Reto HOLLENSTEIN    IAM CYCLING    00:01:16
57    Mickaël DELAGE    FDJ    00:01:16
58    Daniel MORENO FERNANDEZ    TEAM KATUSHA    00:01:16
59    Bartosz HUZARSKI    BORA-ARGON 18    00:01:16
60    Martin ELMIGER    IAM CYCLING    00:01:16
61    Tom BOONEN    ETIXX-QUICK STEP    00:01:16
62    Serge PAUWELS    MTN-QHUBEKA    00:01:16
63    Vincenzo NIBALI    ASTANA PRO TEAM    00:01:16
64    Dries DEVENYNS    IAM CYCLING    00:01:16
65    Jaco VENTER    MTN-QHUBEKA    00:01:16
66    * Dylan TEUNS    BMC RACING TEAM    00:01:16
67    Leopold KONIG    TEAM SKY    00:01:16
68    * Nikias ARNDT    TEAM GIANT-ALPECIN    00:01:16
69    Steve MORABITO    FDJ    00:01:16
70    * Thibaut PINOT    FDJ    00:01:16
71    Nikolas MAES    ETIXX-QUICK STEP    00:01:16
72    Ruben PLAZA MOLINA    LAMPRE – MERIDA    00:01:16
73    * Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:16
74    Pieter SERRY    ETIXX-QUICK STEP    00:01:16
75    Sébastien CHAVANEL    FDJ    00:01:16
76    * Victor CAMPENAERTS    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:01:16
77    Pieter WEENING    ORICA GREENEDGE    00:01:16
78    Cameron MEYER    ORICA GREENEDGE    00:01:16
79    Arnold JEANNESSON    FDJ    00:01:16
80    Mathias FRANK    IAM CYCLING    00:01:16
81    William BONNET    FDJ    00:01:16
82    * Florian SENECHAL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:32
83    Niki TERPSTRA    ETIXX-QUICK STEP    00:01:42
84    * Damien HOWSON    ORICA GREENEDGE    00:01:42
85    * Warren BARGUIL    TEAM GIANT-ALPECIN    00:01:47
86    David LOPEZ GARCIA    TEAM SKY    00:01:51
87    * Guillaume VAN KEIRSBULCK    ETIXX-QUICK STEP    00:01:52
88    Adam BLYTHE    ORICA GREENEDGE    00:01:54
89    Cristiano SALERNO    BORA-ARGON 18    00:01:54
90    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    00:01:54
91    Luca PAOLINI    TEAM KATUSHA    00:01:56
92    Nathan EARLE    TEAM SKY    00:02:02
93    Edvald BOASSON HAGEN    MTN-QHUBEKA    00:02:29
94    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    00:02:52
95    Dominik NERZ    BORA-ARGON 18    00:02:52
96    * Francesco Manuel BONGIORNO    BARDIANI CSF    00:03:13
97    Yaroslav POPOVYCH    TREK FACTORY RACING    00:03:16
98    Brett LANCASTER    ORICA GREENEDGE    00:03:16
99    * Marcel AREGGER    IAM CYCLING    00:03:16
100    Daniel SCHORN    BORA-ARGON 18    00:03:16
101    * Luca CHIRICO    BARDIANI CSF    00:03:16
102    Carter JONES    TEAM GIANT-ALPECIN    00:03:39
103    * Edward BELTRAN SUAREZ    TINKOFF-SAXO    00:03:55
104    Daniele BENNATI    TINKOFF-SAXO    00:03:57
105    Ivan ROVNY    TINKOFF-SAXO    00:03:58
106    Nelson OLIVEIRA    LAMPRE – MERIDA    00:04:02
107    * Simone ANDREETTA    BARDIANI CSF    00:04:02
108    Stijn VANDENBERGH    ETIXX-QUICK STEP    00:04:05
109    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    00:05:42
Steve CHAINEL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    Abandon
Cyril LEMOINE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    Abandon

Klasyfikacja generalna:

1    Rafael VALLS    LAMPRE – MERIDA    21:09:31
2    Tejay VAN GARDEREN    BMC RACING TEAM    00:00:09
3    Alejandro VALVERDE    MOVISTAR TEAM    00:00:19
4    Rafal MAJKA    TINKOFF-SAXO    00:00:32  
5    Jacques JANSE VAN RENSBURG    MTN-QHUBEKA    00:01:04
6    * Louis MEINTJES    MTN-QHUBEKA    00:01:08
7    Jakob FUGLSANG    ASTANA PRO TEAM    00:01:10
8    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    00:01:15
9    Julian ARREDONDO    TREK FACTORY RACING    00:01:25
10    * Patrick KONRAD    BORA-ARGON 18    00:01:36
11    Rui COSTA    LAMPRE – MERIDA    00:01:45
12    Roman KREUZIGER    TINKOFF-SAXO    00:01:56
13    Dries DEVENYNS    IAM CYCLING    00:02:03
14    Daniel MORENO FERNANDEZ    TEAM KATUSHA    00:02:06
15    Wouter POELS    TEAM SKY    00:02:23
16    Bartosz HUZARSKI    BORA-ARGON 18    00:02:27    
17    Lieuwe WESTRA    ASTANA PRO TEAM    00:02:35
18    Andriy GRIVKO    ASTANA PRO TEAM    00:02:37
19    Mathias FRANK    IAM CYCLING    00:02:57
20    Vincenzo NIBALI    ASTANA PRO TEAM    00:03:23
21    Damiano CARUSO    BMC RACING TEAM    00:03:31
22    * Georg PREIDLER    TEAM GIANT-ALPECIN    00:03:53
23    Philip DEIGNAN    TEAM SKY    00:04:02
24    Leopold KONIG    TEAM SKY    00:04:02
25    * Warren BARGUIL    TEAM GIANT-ALPECIN    00:04:10
26    Pieter SERRY    ETIXX-QUICK STEP    00:04:17
27    Steve MORABITO    FDJ    00:04:21
28    Cameron MEYER    ORICA GREENEDGE    00:04:55
29    Pieter WEENING    ORICA GREENEDGE    00:05:02
30    * Damien HOWSON    ORICA GREENEDGE    00:05:03
31    Mitchell DOCKER    ORICA GREENEDGE    00:05:08
32    Reto HOLLENSTEIN    IAM CYCLING    00:05:30
33    Filippo POZZATO    LAMPRE – MERIDA    00:05:31
34    Serge PAUWELS    MTN-QHUBEKA    00:05:38
35    * Thibaut PINOT    FDJ    00:05:44
36    Tom BOONEN    ETIXX-QUICK STEP    00:06:02
37    Greg VAN AVERMAET    BMC RACING TEAM    00:06:10
38    Edvald BOASSON HAGEN    MTN-QHUBEKA    00:06:25
39    Jose Joaquin ROJAS    MOVISTAR TEAM    00:07:00
40    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    00:07:01
41    Christian KNEES    TEAM SKY    00:07:07
42    Ruben PLAZA MOLINA    LAMPRE – MERIDA    00:07:14
43    Yoann OFFREDO    FDJ    00:07:19
44    Pieter VAN SPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:07:33
45    Andrey AMADOR    MOVISTAR TEAM    00:08:17
46    * Francesco Manuel BONGIORNO    BARDIANI CSF    00:08:18
47    * Sonny COLBRELLI    BARDIANI CSF    00:08:28
48    Cristiano SALERNO    BORA-ARGON 18    00:08:51
49    * Victor CAMPENAERTS    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:08:51
50    Dominique ROLLIN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:09:17
51    * Peter SAGAN    TINKOFF-SAXO    00:09:29
52    Matti BRESCHEL    TINKOFF-SAXO    00:09:57
53    * Nacer BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:10:05
54    * Florian SENECHAL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:10:12
55    * Dylan TEUNS    BMC RACING TEAM    00:10:14
56    Peter VELITS    BMC RACING TEAM    00:10:51
57    Pablo LASTRAS    MOVISTAR TEAM    00:11:13
58    Imanol ERVITI    MOVISTAR TEAM    00:11:13
59    Fabian CANCELLARA    TREK FACTORY RACING    00:11:16
60    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    MTN-QHUBEKA    00:11:19
61    Boy VAN POPPEL    TREK FACTORY RACING    00:11:20
62    Nikolas MAES    ETIXX-QUICK STEP    00:11:20
63    Martin ELMIGER    IAM CYCLING    00:11:44
64    Nathan EARLE    TEAM SKY    00:11:45
65    Jonas VAN GENECHTEN    IAM CYCLING    00:12:15
66    Joaquim RODRIGUEZ    TEAM KATUSHA    00:12:16
67    Brett LANCASTER    ORICA GREENEDGE    00:12:20
68    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT-ALPECIN    00:12:22
69    Jaco VENTER    MTN-QHUBEKA    00:12:52
70    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    00:12:59
71    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    00:13:15
72    * Gijs VAN HOECKE    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:13:18
73    Geoffrey SOUPE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:13:25
74    Markel IRIZAR    TREK FACTORY RACING    00:13:31
75    Francisco VENTOSO    MOVISTAR TEAM    00:13:55
76    * Luca CHIRICO    BARDIANI CSF    00:13:58
77    Jelle WALLAYS    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:14:04
78    Carter JONES    TEAM GIANT-ALPECIN    00:14:04
79    * Pawel POLJANSKI    TINKOFF-SAXO    00:14:06  
80    Borut BOZIC    ASTANA PRO TEAM    00:14:06
81    * Danny VAN POPPEL    TREK FACTORY RACING    00:14:28
82    Zakkari DEMPSTER    BORA-ARGON 18    00:14:41
83    Dominik NERZ    BORA-ARGON 18    00:14:43
84    William BONNET    FDJ    00:15:16
85    * Nikias ARNDT    TEAM GIANT-ALPECIN    00:15:26
86    * Johann VAN ZYL    MTN-QHUBEKA    00:15:31
87    Daniel SCHORN    BORA-ARGON 18    00:16:06
88    * Arnaud DEMARE    FDJ    00:16:20
89    Enrico BATTAGLIN    BARDIANI CSF    00:16:30
90    * Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:16:31
91    Niki TERPSTRA    ETIXX-QUICK STEP    00:16:50
92    Tom STAMSNIJDER    TEAM GIANT-ALPECIN    00:17:54
93    * Edward BELTRAN SUAREZ    TINKOFF-SAXO    00:17:59
94    Adam BLYTHE    ORICA GREENEDGE    00:18:30
95    * Guillaume VAN KEIRSBULCK    ETIXX-QUICK STEP    00:18:48
96    Mickaël DELAGE    FDJ    00:18:52
97    Ivan ROVNY    TINKOFF-SAXO    00:19:20
98    * Enrico BARBIN    BARDIANI CSF    00:19:43
99    Luca PAOLINI    TEAM KATUSHA    00:19:58
100    * Alexey LUTSENKO    ASTANA PRO TEAM    00:20:04
101    Danny PATE    TEAM SKY    00:20:29
102    Nelson OLIVEIRA    LAMPRE – MERIDA    00:20:29
103    Gatis SMUKULIS    TEAM KATUSHA    00:20:33
104    * Marcel AREGGER    IAM CYCLING    00:20:39
105    * Adrien PETIT    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:20:56
106    Matthias BRANDLE    IAM CYCLING    00:21:12
107    David LOPEZ GARCIA    TEAM SKY    00:21:12
108    Yaroslav POPOVYCH    TREK FACTORY RACING    00:21:43
109    Arnold JEANNESSON    FDJ    00:21:47
110    Gregory RAST    TREK FACTORY RACING    00:22:07
111    Iljo KEISSE    ETIXX-QUICK STEP    00:23:10
112    Matteo PELUCCHI    IAM CYCLING    00:23:15
113    Stijn VANDENBERGH    ETIXX-QUICK STEP    00:23:33
114    Jarl SALOMEIN    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:23:50
115    * Jasha SUTTERLIN    MOVISTAR TEAM    00:24:23
116    Andrea GUARDINI    ASTANA PRO TEAM    00:24:36
117    Matthew Harley GOSS    MTN-QHUBEKA    00:26:13
118    Sébastien CHAVANEL    FDJ    00:27:09
119    Gert STEEGMANS    TREK FACTORY RACING    00:27:21
120    Enrique SANZ UNZUE    MOVISTAR TEAM    00:27:46
121    * Marco HALLER    TEAM KATUSHA    00:28:12
122    Christopher SUTTON    TEAM SKY    00:28:43
123    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    00:28:59
124    Daniele BENNATI    TINKOFF-SAXO    00:29:49
125    * Simone ANDREETTA    BARDIANI CSF    00:29:52
126    Bert DE BACKER    TEAM GIANT-ALPECIN    00:30:51
127    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    00:31:23
128    Vladimir ISAYCHEV    TEAM KATUSHA    00:31:42
129    Roberto FERRARI    LAMPRE – MERIDA    00:32:35
130    * Jef VAN MEIRHAEGHE    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:32:56
131    * Alessandro TONELLI    BARDIANI CSF    00:33:06
132    Jens MOURIS    ORICA GREENEDGE    00:34:00
133    Preben VAN HECKE    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:36:01
134    * Sam BENNETT    BORA-ARGON 18    00:38:49

Foto: Alex Whitehead