Sezon 2015 obfituję w zmiany wizerunkowe w peletonie. Większość drużyn odchodzi od pstrokatych kolorów, kierując się ku eleganckiej czerni.

Belgijska stylistka Lien Degol, na codzień związana z magazynem Het Nieuwsblad, postanowiła wytypować cztery najlepsze i najgorsze stroje w kolarskim peletonie World Tour.

Koszulki World Tour

Tytuł najlepszego, przypadł Trek Factory Racing za klasyczne połączenie czerni i bieli, najgorszego zaś Ag2r-La Mondiale.

“Kolory Treka dobrze mieszają się ze sobą, szorty w pionowe pasy są innowacyjne, a zamek na piersi jest niemal niewidoczny” powiedziała. Dodała również, że stroje są eleganckie i klasę lepsze niż pozostałe. Miejsce drugie, pośród najlepszych przypadło Giant-Alpecin, jednej z wielu czarnych nowości w peletonie. Degol najbardziej spodobały się białe pasy, które według niej, wraz z czernią na ramionach powodują, że sylwetka kolarzy wydaje się bardziej atletyczna i mocniejsza niż w rzeczywistości. Jasna retro czerwień Lotto-Soudal, otrzymała miejsce trzecie, chociaż Lien wybrałaby czerwone spodenki, aby dopełnić wizerunku. Miejsce czwarte dla Team Sky, pioniera aktualnej mody na czerń, z dwoma turkusowymi pasami, które opisała jako “subtelne, ale efektowne”.

Najgorsze stroje 2015. Listę rozpoczyna źółć i czerń LottoNL-Jumbo. “Na szczęście, nie ma żadnych modnych włoskich kolarzy w holenderskiej drużynie, ponieważ nie sądzę, żeby chcieli nosić te stroje” zażartowała Degol. Wanty-Groupe Gobert również spotkało się z krytyką. “Wykonanie jest niechlujne, a loga sponsorów wydają się mniej ostre niż na innych koszulkach”. Najgorszą dwójkę otwiera Lampre-Merida z ciemno niebiesko-różowo-zielonymi strojami. “To włoska drużyna, a oni lubią ekstrawaganckie stroje, tutaj jednak przesadzili” zasugerowała. Tradycyjne połączenie brązu i turkusu drużyny Ag2r-La Mondiale okazało się najsłabsze. Wedługo Degol “Strój cofa mnie do lat osiemdziesiątych, a ten czas już przeminął”. Połączenie kolorów uważa za nieciekawe, a brąz w kolorze błota za rozczarowujący.

Źródło: www.cyclingnews.com

Paweł