Alexander Kristoff (Katusha) pewnie pokonał rywali na mecie trzeciego etapu Tour of Oman.
158 kilometrów – taki dystans mieli do przejechania kolarze rywalizujący dziś w Tour of Oman. Sprinterski, trzeci etap został rozegrany ze startem i metą w Al Mussanah Sports City.
Ucieczkę dnia utworzyli: Jef Van Meirhaeghe, Preben Van Hecke (Topsport Vlaanderen) oraz Alessandro Tonelli (Bardiani CSF). Peleton cały czas kontrolował ich poczynania i w efekcie czołówkę skasowano na kilkanaście kilometrów przed linią mety. W międzyczasie w grupie doszło do kraksy. Upadł m.in Matteo Trentin (Etixx – Quick Step) i Włoch musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.
Sprint po etapowe zwycięstwo wygrał Alexander Kristoff (Katusha). Norweg pokonał Andrea Guardiniego (Astana) oraz Matteo Pelucchiego (IAM Cycling).
Pozycję lidera utrzymał Fabian Cancellara (Trek Factory Racing). Najwyżej sklasyfikowany z Polaków – Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) jest jedenasty.
Wyniki:
1 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 03:56:42
2 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 00:00:00
3 Matteo PELUCCHI IAM CYCLING 00:00:00
4 * Danny VAN POPPEL TREK FACTORY RACING 00:00:00
5 * Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
6 Sacha MODOLO LAMPRE – MERIDA 00:00:00
7 Matti BRESCHEL TINKOFF-SAXO 00:00:00
8 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
9 Tom BOONEN ETIXX-QUICK STEP 00:00:00
10 Adam BLYTHE ORICA GREENEDGE 00:00:00
11 * Arnaud DEMARE FDJ 00:00:00
12 Reinardt JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA 00:00:00
13 Jarl SALOMEIN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
14 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 00:00:00
15 Mickaël DELAGE FDJ 00:00:00
16 * Jasha SUTTERLIN MOVISTAR TEAM 00:00:00
17 Ben HERMANS BMC RACING TEAM 00:00:00
18 Wouter POELS TEAM SKY 00:00:00
19 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
20 * Enrico BARBIN BARDIANI CSF 00:00:00
21 Rafael VALLS LAMPRE – MERIDA 00:00:00
22 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
23 Edvald BOASSON HAGEN MTN-QHUBEKA 00:00:00
24 Dries DEVENYNS IAM CYCLING 00:00:00
25 * Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
26 * Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
27 Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
28 Rui COSTA LAMPRE – MERIDA 00:00:00
29 Jonas VAN GENECHTEN IAM CYCLING 00:00:00
30 Jose Joaquin ROJAS MOVISTAR TEAM 00:00:00
31 * Pawel POLJANSKI TINKOFF-SAXO 00:00:00
32 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 00:00:00
33 Alejandro VALVERDE MOVISTAR TEAM 00:00:00
34 Christopher SUTTON TEAM SKY 00:00:00
35 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 00:00:00
36 * Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
37 Damiano CARUSO BMC RACING TEAM 00:00:00
38 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 00:00:00
39 Gatis SMUKULIS TEAM KATUSHA 00:00:00
40 * Peter SAGAN TINKOFF-SAXO 00:00:00
41 Roman KREUZIGER TINKOFF-SAXO 00:00:00
42 Gert STEEGMANS TREK FACTORY RACING 00:00:00
43 Peter VELITS BMC RACING TEAM 00:00:00
44 Dominique ROLLIN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
45 Jacques JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA 00:00:00
46 * Dylan TEUNS BMC RACING TEAM 00:00:00
47 Ruben PLAZA MOLINA LAMPRE – MERIDA 00:00:00
48 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 00:00:00
49 Rafal MAJKA TINKOFF-SAXO 00:00:00
50 Fabian CANCELLARA TREK FACTORY RACING 00:00:00
51 Andrey AMADOR MOVISTAR TEAM 00:00:00
52 Martin ELMIGER IAM CYCLING 00:00:00
53 * Damien HOWSON ORICA GREENEDGE 00:00:00
54 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA 00:00:00
55 * Patrick KONRAD BORA-ARGON 18 00:00:00
56 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 00:00:00
57 * Victor CAMPENAERTS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
58 Cristiano SALERNO BORA-ARGON 18 00:00:00
59 Christian KNEES TEAM SKY 00:00:00
60 Julian ARREDONDO TREK FACTORY RACING 00:00:00
61 Dominik NERZ BORA-ARGON 18 00:00:00
62 * Francesco Manuel BONGIORNO BARDIANI CSF 00:00:00
63 Leopold KONIG TEAM SKY 00:00:00
64 Cameron MEYER ORICA GREENEDGE 00:00:00
65 * Louis MEINTJES MTN-QHUBEKA 00:00:00
66 Pablo LASTRAS MOVISTAR TEAM 00:00:00
67 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 00:00:00
68 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 00:00:00
69 * Sonny COLBRELLI BARDIANI CSF 00:00:00
70 Mathias FRANK IAM CYCLING 00:00:00
71 * Georg PREIDLER TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
72 * Warren BARGUIL TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
73 Enrico BATTAGLIN BARDIANI CSF 00:00:00
74 * Luca CHIRICO BARDIANI CSF 00:00:00
75 Carter JONES TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
76 Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA 00:00:00
77 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 00:00:00
78 Nelson OLIVEIRA LAMPRE – MERIDA 00:00:00
79 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 00:00:00
80 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
81 Nathan EARLE TEAM SKY 00:00:00
82 Steve MORABITO FDJ 00:00:00
83 Ivan ROVNY TINKOFF-SAXO 00:00:00
84 * Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
85 Dario CATALDO ASTANA PRO TEAM 00:00:00
86 Francisco VENTOSO MOVISTAR TEAM 00:00:00
87 * Thibaut PINOT FDJ 00:00:00
88 * Edward BELTRAN SUAREZ TINKOFF-SAXO 00:00:00
89 Roberto FERRARI LAMPRE – MERIDA 00:00:00
90 Jaco VENTER MTN-QHUBEKA 00:00:00
91 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:00:00
92 Philip DEIGNAN TEAM SKY 00:00:00
93 Matthew Harley GOSS MTN-QHUBEKA 00:00:00
94 Pieter WEENING ORICA GREENEDGE 00:00:00
95 Bartosz HUZARSKI BORA-ARGON 18 00:00:00
96 Joaquim RODRIGUEZ TEAM KATUSHA 00:00:00
97 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
98 * Johann VAN ZYL MTN-QHUBEKA 00:00:00
99 Tom STAMSNIJDER TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
100 Serge PAUWELS MTN-QHUBEKA 00:00:00
101 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 00:00:00
102 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA 00:00:00
103 Boy VAN POPPEL TREK FACTORY RACING 00:00:00
104 Enrique SANZ UNZUE MOVISTAR TEAM 00:00:00
105 Gregory RAST TREK FACTORY RACING 00:00:00
106 Arnold JEANNESSON FDJ 00:00:00
107 Yoann OFFREDO FDJ 00:00:00
108 Pieter SERRY ETIXX-QUICK STEP 00:00:00
109 Brett LANCASTER ORICA GREENEDGE 00:00:00
110 * Simone ANDREETTA BARDIANI CSF 00:00:00
111 Tom VEELERS TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
112 Mitchell DOCKER ORICA GREENEDGE 00:00:14
113 * Nikias ARNDT TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:14
114 Jacopo GUARNIERI TEAM KATUSHA 00:00:14
115 * Sam BENNETT BORA-ARGON 18 00:00:14
116 Nikolas MAES ETIXX-QUICK STEP 00:00:20
117 * Alexey LUTSENKO ASTANA PRO TEAM 00:00:20
118 Bert DE BACKER TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:26
119 * Marco HALLER TEAM KATUSHA 00:00:26
120 Sébastien CHAVANEL FDJ 00:00:34
121 William BONNET FDJ 00:00:42
122 * Guillaume VAN KEIRSBULCK ETIXX-QUICK STEP 00:00:47
123 * Marcel AREGGER IAM CYCLING 00:00:47
124 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING 00:00:54
125 Daniele BENNATI TINKOFF-SAXO 00:00:58
126 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 00:01:04
127 Daniel SCHORN BORA-ARGON 18 00:01:08
128 Ralf MATZKA BORA-ARGON 18 00:01:08
129 Iljo KEISSE ETIXX-QUICK STEP 00:01:14
130 Niki TERPSTRA ETIXX-QUICK STEP 00:01:14
131 Stijn VANDENBERGH ETIXX-QUICK STEP 00:01:14
132 Luca PAOLINI TEAM KATUSHA 00:01:22
Klasyfikacja generalna:
1 Fabian CANCELLARA TREK FACTORY RACING 12:18:56
2 Alejandro VALVERDE MOVISTAR TEAM 00:00:04
3 Patrick KONRAD BORA-ARGON 18 00:00:05
4 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 00:00:06
5 Peter SAGAN TINKOFF-SAXO 00:00:10
6 Damiano CARUSO BMC RACING TEAM 00:00:10
7 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 00:00:10
8 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 00:00:10
9 Rafael VALLS LAMPRE – MERIDA 00:00:10
10 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 00:00:10
11 Rafal MAJKA TINKOFF-SAXO 00:00:10
12 Jacques JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA 00:00:10
13 Julian ARREDONDO TREK FACTORY RACING 00:00:10
14 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 00:00:10
15 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA 00:00:10
16 Cameron MEYER ORICA GREENEDGE 00:00:10
17 Dries DEVENYNS IAM CYCLING 00:00:10
18 Louis MEINTJES MTN-QHUBEKA 00:00:10
19 Ben HERMANS BMC RACING TEAM 00:00:15
20 Tom BOONEN ETIXX-QUICK STEP 00:00:50
21 Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:56
22 Edvald BOASSON HAGEN MTN-QHUBEKA 00:00:56
23 Wouter POELS TEAM SKY 00:00:56
24 Jose Joaquin ROJAS MOVISTAR TEAM 00:00:56
25 Christian KNEES TEAM SKY 00:00:56
26 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 00:00:56
27 Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:56
28 Rui COSTA LAMPRE – MERIDA 00:00:56
29 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 00:00:56
30 Roman KREUZIGER TINKOFF-SAXO 00:00:56
31 Warren BARGUIL TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:56
32 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:56
33 Georg PREIDLER TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:56
34 Francesco Manuel BONGIORNO BARDIANI CSF 00:00:56
35 Damien HOWSON ORICA GREENEDGE 00:00:56
36 Mathias FRANK IAM CYCLING 00:00:56
37 Pieter SERRY ETIXX-QUICK STEP 00:00:56
38 Steve MORABITO FDJ 00:00:56
39 Bartosz HUZARSKI BORA-ARGON 18 00:00:56
40 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 00:00:56
41 Sacha MODOLO LAMPRE – MERIDA 00:01:05
42 Joaquim RODRIGUEZ TEAM KATUSHA 00:01:05
43 Nikias ARNDT TEAM GIANT-ALPECIN 00:01:10
44 Mitchell DOCKER ORICA GREENEDGE 00:01:10
45 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 00:01:25
46 Leopold KONIG TEAM SKY 00:01:25
47 Philip DEIGNAN TEAM SKY 00:01:25
48 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 00:01:31
49 Dylan TEUNS BMC RACING TEAM 00:01:41
50 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:41
51 Cristiano SALERNO BORA-ARGON 18 00:01:41
52 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING 00:01:41
53 Yoann OFFREDO FDJ 00:01:41
54 Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:41
55 Ruben PLAZA MOLINA LAMPRE – MERIDA 00:01:49
56 Boy VAN POPPEL TREK FACTORY RACING 00:02:01
57 Nikolas MAES ETIXX-QUICK STEP 00:02:01
58 Ralf MATZKA BORA-ARGON 18 00:02:04
59 Pieter WEENING ORICA GREENEDGE 00:02:19
60 Johann VAN ZYL MTN-QHUBEKA 00:02:53
61 Reinardt JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA 00:02:56
62 Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:02:56
63 Martin ELMIGER IAM CYCLING 00:02:56
64 Francisco VENTOSO MOVISTAR TEAM 00:02:56
65 Jonas VAN GENECHTEN IAM CYCLING 00:02:56
66 Matti BRESCHEL TINKOFF-SAXO 00:02:56
67 Andrey AMADOR MOVISTAR TEAM 00:02:56
68 Sonny COLBRELLI BARDIANI CSF 00:02:56
69 Enrico BATTAGLIN BARDIANI CSF 00:02:56
70 Serge PAUWELS MTN-QHUBEKA 00:02:56
71 Tom STAMSNIJDER TEAM GIANT-ALPECIN 00:02:56
72 Brett LANCASTER ORICA GREENEDGE 00:02:56
73 Luca PAOLINI TEAM KATUSHA 00:03:13
74 Victor CAMPENAERTS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:03:53
75 Dominique ROLLIN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:03:56
76 Nathan EARLE TEAM SKY 00:04:00
77 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:04:00
78 Jaco VENTER MTN-QHUBEKA 00:04:00
79 Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:04:47
80 Peter VELITS BMC RACING TEAM 00:04:47
81 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:04:47
82 Daniel SCHORN BORA-ARGON 18 00:04:47
83 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:04:59
84 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN 00:05:09
85 Danny VAN POPPEL TREK FACTORY RACING 00:05:09
86 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 00:05:09
87 Pablo LASTRAS MOVISTAR TEAM 00:05:09
88 Gregory RAST TREK FACTORY RACING 00:05:09
89 Thibaut PINOT FDJ 00:05:09
90 Steve CHAINEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:06:06
91 Zakkari DEMPSTER BORA-ARGON 18 00:06:08
92 Niki TERPSTRA ETIXX-QUICK STEP 00:06:24
93 Gatis SMUKULIS TEAM KATUSHA 00:06:26
94 Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:07:01
95 William BONNET FDJ 00:07:01
96 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 00:08:17
97 Enrico BARBIN BARDIANI CSF 00:08:32
98 Arnaud DEMARE FDJ 00:08:33
99 Adam BLYTHE ORICA GREENEDGE 00:08:33
100 Jarl SALOMEIN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:08:33
101 Gert STEEGMANS TREK FACTORY RACING 00:08:33
102 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 00:08:33
103 Dominik NERZ BORA-ARGON 18 00:08:33
104 Ivan ROVNY TINKOFF-SAXO 00:08:33
105 Luca CHIRICO BARDIANI CSF 00:08:33
106 Carter JONES TEAM GIANT-ALPECIN 00:08:33
107 Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA 00:08:33
108 Tom VEELERS TEAM GIANT-ALPECIN 00:08:56
109 Marcel AREGGER IAM CYCLING 00:09:20
110 Stijn VANDENBERGH ETIXX-QUICK STEP 00:09:48
111 Marco HALLER TEAM KATUSHA 00:10:20
112 Simone ANDREETTA BARDIANI CSF 00:10:40
113 Alexey LUTSENKO ASTANA PRO TEAM 00:10:45
114 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 00:10:54
115 Matteo PELUCCHI IAM CYCLING 00:11:31
116 Jasha SUTTERLIN MOVISTAR TEAM 00:11:38
117 Christopher SUTTON TEAM SKY 00:11:39
118 Mickaël DELAGE FDJ 00:11:39
119 Pawel POLJANSKI TINKOFF-SAXO 00:11:39
120 Enrique SANZ UNZUE MOVISTAR TEAM 00:11:39
121 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 00:11:39
122 Dario CATALDO ASTANA PRO TEAM 00:11:39
123 Nelson OLIVEIRA LAMPRE – MERIDA 00:11:39
124 Matthew Harley GOSS MTN-QHUBEKA 00:11:39
125 Edward BELTRAN SUAREZ TINKOFF-SAXO 00:11:39
126 Arnold JEANNESSON FDJ 00:11:45
127 Bert DE BACKER TEAM GIANT-ALPECIN 00:12:05
128 Roberto FERRARI LAMPRE – MERIDA 00:12:05
129 Jacopo GUARNIERI TEAM KATUSHA 00:12:10
130 Guillaume VAN KEIRSBULCK ETIXX-QUICK STEP 00:12:26
131 Daniele BENNATI TINKOFF-SAXO 00:12:38
132 Danny PATE TEAM SKY 00:12:41
133 Sébastien CHAVANEL FDJ 00:12:53
134 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA 00:14:12
135 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 00:14:23
136 Alessandro TONELLI BARDIANI CSF 00:14:48
137 Sam BENNETT BORA-ARGON 18 00:15:10
138 Iljo KEISSE ETIXX-QUICK STEP 00:15:12
139 Preben VAN HECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:16:02
140 Jef VAN MEIRHAEGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:19:34
Foto: Katusha
Andrzej Gucwa