Grupa CCC Sprandi Polkowice została włączona do MPCC, czyli Ruchu na Rzecz Wiarygodności Kolarstwa (Mouvement Pour Un Cyclisme Crédible).

CCC Sprandi

Cieszymy się, że możemy dołączyć do Ruchu, który ma na celu odbudowanie wizerunku kolarstwa. W pełni popieramy wartości tego stowarzyszenia i podejmowane przez niego działania. Poprzez postępowanie zgodnie z jego zasadami chcemy budować wiarygodność drużyny i jej transparentność. Fakt, że nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony to bardzo ważna wiadomość dla naszej grupy – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Zespoły należące do MPCC muszą przestrzegać szeregu restrykcyjnych przepisów dotyczących antydopingu oraz innych aspektów, które mogą negatywnie wpłynąć na wiarygodność dyscypliny (m.in. oszustwa sportowe). Wewnętrzne zasady mówią m.in. o tym, że grupa, w której w ciągu ostatnich 12 lub 24 miesięcy kilkakrotnie stwierdzono pozytywne wyniki testów antydopingowych, ma zakaz startów w najbliższym lub kilku kolejnych wyścigach. Dodatkowo zawodnik z danej ekipy, który został przyłapany na dopingu, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności jeśli jego postępowanie wpłynie na funkcjonowanie i wizerunek drużyny. Jeśli kolarz potrzebuje tzw. kortykosteroidów (do leczenia otarć lub opuchlizny) musi otrzymać specjalną zgodę od lekarza i przez 8 dni nie może rywalizować.

W MPCC stowarzyszonych jest obecnie 66 zawodowych grup męskich (UCI World Tour, Professional, Continental) oraz 9 grup kobiecych. Wszelkie dodatkowe informacje na temat Ruchu oraz zasady, które muszą spełniać należące do niego drużyny znajdują się na stronie www.mpcc.fr.

Informacja prasowa