Tegoroczna, szósta edycja Memoriału Królaka w Warszawie została zaplanowana na 23 sierpnia i ponownie będzie miała rangę finału Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

Memoriał Stanisława Królaka z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Imprezę zorganizowaną w samym sercu Warszawy, z metą obok Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu, doceniają nie tylko kolarze, ale także władze Warszawy i jej mieszkańcy. Przepiękna runda ulicami Śródmieścia i Powiśla, z morderczym podjazdem po kostce pod ulicę Bednarską, liczy 3000 metrów.

Cieszymy się, że Memoriał Królaka wpisał się w kalendarz imprez sportowych w Warszawie” – mówi Grzegorz Wajs, dyrektor wyścigu. “Pan Stanisław był wielkim kolarzem, który tchnął ducha w ten sport. W efekcie mieliśmy Ryszarda Szurkowskiego czy Lecha Piaseckiego. Teraz są Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. Chcemy Memoriałem Królaka popularyzować kolarstwo w Warszawie”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, po niezwykle zaciętej walce, zwyciężył Paweł Bernas (wówczas BDC MarcPol), przed Tomaszem Maryczńskim (wówczas CCC Polsat Polkowice) i Pawłem Franczakiem (ActiveJet Team).

W tym roku kolarskie święto w Warszawie zaplanowano na niedzielę, 23 sierpnia. Poza wyścigiem głównym zawodowców, który będzie finałem Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym, organizatorzy podobnie jak w latach ubiegłych, planują wyścigi dla dzieci, młodzieży oraz amatorów zarówno na rowerach szosowych, jak i górskich.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

Portal naszosie.pl będzie oficjalnym Patronem medialnym 6. Memoriału Stanisława Królaka.

Foto: Zbigniew Świderski / Poland Bike