wiggins-jersey-01-1-630x420Producent odzieży Rapha zaprezentował projekt koszulki drużyny Bradleya Wigginsa – WIGGINS. Jej barwy będą czerwono-niebiesko-złote.

Portal Bike Radar doniósł, że Rapha będzie partnerem Wigginsa przez kolejne trzy lata, zaopatrując jego drużynę zarówno w kolarskie stroje, jak i w odzież codzienną.

– Znam tę markę od kilku lat ze współpracy z drużyną Sky. Wiem, że podchodzą do tego bardzo poważnie i kochają kolarstwo. Chciałem, aby nasze stroje wyglądały świetnie, a te codzienne były wykonane z najwyższej jakości materiałów i były funkcjonalne – powiedział Wiggins.

Rapha twierdzi, że Wiggins podzielił się projektantami tej marki swoją wiedzą na temat tego, jak powinny wyglądać współczesne stroje kolarskie. Oprócz tego koszulka jest dziełem inspiracji brytyjskimi kolarzami – Tomem Simpsonem i Robertem Millarem, a także brytyjskimi ikonami świata kultury – Bobbym Moorem oraz zespołem The Who. Cały projekt wyraża styl, spuściznę i dynamizm brytyjskiego pioniera (jak go określiła Rapha)  Bradleya Wigginsa.

– Sir Bradley Wiggins jest jednym z kolarzy, którzy zmienili ten sport. Potrafi występować na światowym poziomie zarówno na torze, jak i na szosie oraz łączyć to z propagowaniem kultury kolarstwa i jego historii, a także inspirować rzesze ludzi. To niesamowicie ekscytujące móc z nim współpracować – powiedział Simon Mottram, założyciel marki.

W lewej dolnej części koszulki znajduje się sześć złotych pasków, które oznaczają sześć złotych medali Wigginsa zdobytych na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym.

Foto: Rapha

Marta Wiśniewska