Już w niedzielę sprinterzy powalczą o triumf w Clasica de Almeria. W wyścigu pojadą zawodnicy CCC Sprandi Polkowice.

Faworytem numer jeden do zwycięstwa wydaje się być Mark Cavendish (Etixx – Quick Step), ale na liście startowej znajdują się m.in znakomity w tym sezonie Juan Jose Lobato (Movistar), Tyler Farrar (MTN-Qhubeka) oraz Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice). W składzie “pomarańczowych” jest również Maciej Paterski i Bartłomiej Matysiak. Mistrz Polski już trzykrotnie znajdował się w top 10 tej imprezy, ale tym razem dopiero rozpoczyna sezon.

Profil:

almeria

 

 

Lista startowa:

MOVISTAR TEAM
1     ANTON HERNANDEZ Igor ESP
2     FERNANDEZ Ruben ESP
3     INTXAUSTI ELORRIAGA Beñat ESP
4     SOLER Marc ESP
5     IZAGUIRRE INSAUSTI Jon    ESP
6     LOBATO Juan Jose ESP
7     MORENO BAZAN Javier ESP

COFIDIS, SOL. CREDITS
11   EDET Nicolas FRA
12   HARDY Romain      FRA
13   MATE Luis Angel    ESP
14   NAVARRO GARCIA Daniel ESP
15   VAN BILSEN Kenneth BEL
16   BAGOT Yohan FRA
17   SIMON Julien FRA

CAJA RURAL-SEG. RGA
21   LASCA Francesco   ITA
22   ARROYO DURAN David ESP
23   PARDILLA BELLON Sergio     ESP
24   PRADES REVERTE Eduard     ESP
25   GONÇALVES José   POR
26   BENITO DIEZ Miguel Angel ESP
27   VILELA Ricard POR

CCC SPRANDI POLK
31   OWSIAN Lukasz   POL
32   MATYSIAK Bartlomiej POL
33   BOLE Grega SLO
34   SAMOILAU Branislau BLR
35   PATERSKI Maciej POL
36   CERNY Josef POL
37   HONKISZ Adrian    POL

TEAM KATUSHA
41   KOLOBNEV Alexander RUS
42   LAGUTIN Sergey    RUS
43   LOSADA Alberto     ESP
44   MACHADO Tiago    POR
45   PORSEV Alexander RUS
46   SELIG Rudiger GER
47   TROFIMOV Yury     RUS

AG2R LA MONDIALE
51   PERAUD Jean-Christophe FRA
52   KADRI Blel     FRA
53   BARDET Romain    FRA
54   BAKELANTS Jan     BEL
55   MONDORY Lloyd FRA
56   RIBLON Christophe FRA
57   VAN SUMMEREN Johan BEL

MTN – QHUBEKA
61   FARRAR Tyler  USA
62   BRAMMAIER Matt IRL
63   JIM Songezo   RSA
64
65
66   DOUGALL Nick       RSA
67   CUMMINGS Stephen GBR

TREK FACTORY RACING
71   ALAFACI Eugenio   ITA
72   BEPPU Fumiyuki     JAP
73   FELLINE Fabio ITA
74   ROULSTON Hayden NZL
75   SCHLECK Frank LUX
76   SILVESTRE Fabio   POR
77   WATSON Calvin AUS

ETIXX – QUICK STEP
81   CAVENDISH Mark   GBR
82   RENSHAW Mark     HOL
83   ALAPHILIPPE Julian FRA
84   BRAMBILLA Gianluca ITA
85   DE LA CRUZ David ESP
86   VERONA Carlos      ESP
87   STYBAR Zdenek     TCH

TEAM EUROPCAR
91   DUCHESNE Antoine CAN
92   HUREL Tony   FRA
93   SICARD Romain FRA
94   JEROME Vincent  FRA
95   PICHOT Alexandre FRA
96   QUEMENEUR Perrig FRA
97   TULIK Angelo  FRA

ASTANA PRO TEAM
101  SANCHEZ GIL Luis León ESP
102  SCARPONI Michele ITA
103  AYAZBAYEV Maxat KAZ
104  DYACHENKO Alexandr KAZ
105  FOMINYKH Daniil    KAZ
106  KAMYSHEV Armand KAZ
107  AGNOLI Valerio      ITA

IAM CYCLING
111  CHAVANEL Sylvain FRA
112  CHEVRIER Clement FRA
113  PINEAU Jerome FRA
114  FUMEAUX Jonathan SUI
115  ENGER Sondre Holst NOR
116  PELLAUD Simon     SUI
117  SCHELLING Patrick SUI

BURGOS BH
121  BELDA GARCIA David ESP
122  ARRANZ Unai   ESP
123  HERNANDEZ Dario ESP
124  SALAS Ibai     ESP
125  ROBREDO CRESPO Alvaro     ESP
126  MASCARO Sebastián  ESP
127  RIUTORT Juan Carlos     ESP

TOPSPORT V. – BALOISE
131  CAPIOT Amaury     BEL
132  JACOBS Pieter BEL
133  NAESEN Oliver       BEL
134  DE TIER Floris BEL
135  THEUNS Edward    BEL
136  HELVEN Sander BEL
137  VAN OVERBERGHE Arthur BEL

ANDRONI GIOCATTOLI
141  TALIANO Alessio   ITA
142  GATTO Oscar  ITA
143  APPOLLONIO Davide ITA
144  BANDIERA Marco   ITA
145  TABORRE Fabio      ITA
146  TVETCOV Serghei   ROU
147

RUSVELO
151  OVECHKIN Artem   RUS
152  KOMIN Aleksandr   RUS
153  FIRSANOV Sergey  RUS
154  RYBAKOV Alexander RUS
155  SOLOMENNIKOV Andrei RUS
156  KUSTADINCHEV Roman RUS
157  FOLIFOROV Alexander RUS

MURIAS TALDEA
161  GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz ESP
162  BARRENETXEA Ander ESP
163  TXOPERENA Benat  ESP
164  ESTEVEZ Imanol ESP
165  INSAUSTI Jon Ander ESP
166  LIZARRALDE Eneko ESP
167  INTZIARTE Unai     ESP

UNITEDHEALTHCARE
171  BAZZANA Alessandro ITA
172  CANOLA Marco      ITA
173  FÖRSTER Robert    GER
174  RATTO Daniele       ITA
175  HANSON Ken  USA
176  FRATTINI Davide    ITA
177  ZURLO Federico     ITA

FDJ
181  ROY Jéremy FRA
182  ELISSONDE Kenny FRA
183  GENIEZ Alexandre FRA
184  LECUISINIER Pierre-Henri FRA
185  ROUX Anthony       FRA
186  SARREAU Marc      FRA
187  VICHOT Arthur      FRA

UNITEDHEALTHCARE
191 BENEDETTI Cesare ITA
192 BUCHMANN Emanuel GER
193 BARTA Jan CZE
194 BAUHAUS Phil GER
195 SCHILLINGER Andreas GER
196 MENDES José POR
197 THURAU Bjorn GER

 

 

Andrzej Gucwa