thomas geraintEkipa Sky była bardzo widoczna w roku ubiegłym podczas wyścigów klasycznych. Niestety tylko jeden z nich udało im się wygrać. Sezon 2015 ma być pod tym względem wiele lepszy.

Już 1. marca 2014 Ian Stannard wygrał Omloop Het Nieuwsblad. Niestety były to dobre złego początki jeśli chodzi o wyścigi klasyczne. Kolejne triumf nie nadeszły i ekipa Sky musiała obejść się smakiem. Rozpoczęty właśnie sezon ma być lepszy, o czym przekonuje Geraint Thomas.

“Drużyna Etixx- Quick Step pokazała nam w ubiegłym roku co jest ważne w klasykach. Musimy postawić na większą ilość dobrych zawodników w każdym z tych wyścigów. Wydaje mi się, że obok mnie dobrze mogą prezentować się Ian Stannard i Bradley Wiggins. Nie można też zapominać o takich zawodnikach jak Luke Rowe czy Ben Swift.

Ja ze swojej strony będę chciał być w jak najlepszej formie. Nie jestem nastawiony na konkretne wyścigi, ale powalczę w każdym. Na trasie Paryż – Roubaix naszym liderem będzie Wiggins, a reszta zespołu ma mu pomóc w jak najlepszym występie. Nie mogę się doczekać już na pierwszy z klasyków, którym będzie E3 Harelbeke pod koniec marca.” powiedział Geraint Thomas.

 

@ArekWaluga77

Foto: Bayern Rundfahrt