200dni_TdR2015Wielobarwny peleton przejedzie przez Rybnik już po raz ósmy! Kolejna edycja Tour de Rybnik odbędzie się w ostatnią niedzielę sierpnia (30.08.2015 r.).

 

Tour de Rybnik 2015 tradycyjnie!

To już ósma edycja imprezy kolarskiej pod nazwą Tour de Rybnik, a po raz trzeci rybnickie centrum opanują kolarze szosowi. Tradycyjnie już kampus akademicki stanie się centralnym punktem imprezy! To wyjątkowa okazja by do Rybnika zjechały najlepsze polskie ekipy oraz zaproszeni kolarze zza granicy. Zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Impreza wpisała się już na stałe w kalendarz imprez regionu oraz Polskiego Związku Kolarskiego.

Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będzie dwóch etapów rywalizacji mężczyzn. Decyzją PZKol wyścig pozostał imprezą jednodniową. W zamian organizatorzy przygotowują inne atrakcje…

Co nowego w Tour de Rybnik?

Podczas tegorocznej edycji imprezy organizatorzy przewidują szereg akcji i atrakcji, które mają na celu uatrakcyjnienie imprezy oraz integrację różnych środowisk. Wśród nowości są m.in. piknik rowerowy na kampusie akademickim, prezentacja grup kolarskich z regionu, pokazy rowerowe oraz atrakcje dla dzieci. Najciekawszą nowością będzie Mini Tour de Rybnik, czyli rywalizacja najmłodszych.

Wspólnie z Miastem Rybnik planowane są eventy w centrum miasta. Wszystko po to by maksymalnie zachęcić rybniczan do aktywnego spędzania czasu wolnego. Rower jest drugą, po bieganiu, najchętniej uprawianą aktywnością fizyczną. Więcej szczegółów wkrótce, bo nie można zdradzać wszystkiego na raz.

Organizatorzy 8. Tour de Rybnik

Fundacja EDF Polska, Politechnika Śląska, Fizjo-Sport we współpracy z Miastem Rybnik.

Źródło: Informacja prasowa | Tour de Rybnik

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments