Tony GallopinKolarz ekipy Lotto-Soudal – Tony Gallopin, po finiszu z dużej grupy, wygrał czwarty etap francuskiej etapówki – Etoile de Bessèges. 

Sobotni etap liczył 156 kilometrów i miał na swej trasie kilka “hopek”, a kończył się na wzniesieniu Mur du Laudun. W ucieczce, która jechała na czele przez większość wyścigu znaleźli się: Thomas Voeckler (Europcar), Arnaud Gérard (Bretagne-Séché Environnement), Gaëton Pons (Wallonie-Bruxelles), Kévin van Melsen (Wanty-Groupe Gobert), Steven Tronet (Auber 93), Rudy Barbier (Roubaix-Lille Métropole), Xandro Meurisse (An Post-ChainReaction), Thomas Vaubourzeix (Veranclassic-Ekoi).

Prowadząca grupa zbudowała maksymalną przewagę w wysokości trzech minut. Sytuację w peletonie kontrolowały grupy Lotto-Soudal i Topsport. Kilka kilometrów przed metą grupa zasadnicza dogoniła ucieczkę.

Najszybciej na finałowym podjeździe zameldował się Tony Gallopin, tuż za nim przyjechał Christophe Laporte (Cofidis) oraz lider Edward Theuns (Topsport Vlaanderen – Baloise). Ponownie nie popisali się “pomarańczowi”, najwyżej sklasyfikowany Adrian Honkisz przyjechał na 45 pozycji.

W “generalce” prowadzi Theuns, drugi ze stratą siedmiu sekund jest Kris Boeckmans (Lotto Soudal), zaś trzeci Marco Coledan (Trek Factory Racing). Najlepszy z kolarzy z Polkowic – Honkisz zajmuje 59 pozycję ze stratą 2:21.

Jutro ostatni etap, decydujący o losach całego wyścigu – indywidualna jazda na czas na dystansie 12 kilometrów.

Wyniki 4 etapu:

1 GALLOPIN Tony Lotto Soudal FRA
2 LAPORTE Christophe Cofidis Solutions Crédit FRA
3 THEUNS Edward Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
4 FELLINE Fabio Trek Factory Racing ITA
5 JANS Roy Wanty – Groupe Gobert BEL
6 LIGTHART Pim Lotto Soudal NED
7 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL
8 FONSECA Armindo Bretagne – Séché Environneme FRA
9 JUNGELS Bob Trek Factory Racing LUX
10 MARCATO Marco Wanty – Groupe Gobert ITA
11 GAUTIER Cyril Team Europcar FRA
12 DUVAL Julien E.C. de l`Armée de Terre FRA
13 JOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédit EST
14 HOULE Hugo AG2R la Mondiale CAN
15 KREDER Michel Team Roompot NED
16 LEUKEMANS Björn Wanty – Groupe Gobert BEL
17 REZA Kévin FDJ FRA
18 PINOT Thibaut FDJ FRA
19 CHETOUT Loïc Cofidis Solutions Crédit FRA
20 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA
21 MONFORT Maxime Lotto Soudal BEL
22 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles BEL
23 * BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP
24 BOECKMANS Kris Lotto Soudal BEL
25 COLEDAN Marco Trek Factory Racing ITA
26 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL
27 PICHON Laurent FDJ FRA
28 COQUARD Bryan Team Europcar FRA
29 * WARNIER Antoine Wallonie – Bruxelles BEL
30 HOOGERLAND Johnny Team Roompot NED
31 * SISKEVICIUS Paulius An Post – ChainReaction LTU
32 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL
33 * TURGIS Anthony Cofidis Solutions Crédit FRA
34 RENAULT Maxime Auber 93 FRA
35 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL
36 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello Caja Rural – Seguros RGA ESP
37 * LATOUR Pierre AG2R la Mondiale FRA
38 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA
39 BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA
40 * GROENEWEGEN Dylan Team Roompot NED
41 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU
42 BIHEL César Auber 93 FRA
43 PEDRAZA MORALES Walter Fernando Colombia COL
44 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA
45 HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice POL    
46 CAMMAERTS Edwing Veranclassic – Ekoi BEL
47 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA
48 SINNER Benoît E.C. de l`Armée de Terre FRA
49 KREDER Wesley Team Roompot NED
50 * LOOIJ André Team Roompot NED
51 * GOUGEARD Aléxis AG2R la Mondiale FRA
52 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA
53 SILVESTRE Fabio Trek Factory Racing POR
54 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL
55 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
56 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA
57 FEDRIGO Pierrick Bretagne – Séché Environneme FRA
58 RAMIREZ CHACON Brayan Stiven Colombia COL
59 DASSONVILLE Flavien Auber 93 FRA
60 GASTAUER Ben AG2R la Mondiale LUX
61 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédit FRA
62 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU
63 JULES Justin Veranclassic – Ekoi FRA
64 MORABITO Steve FDJ SUI
65 LOUBET Julien Team Marseille 13 KTM FRA
66 VAN BILSEN Kenneth Cofidis Solutions Crédit BEL
67 DEVOLDER Stijn Trek Factory Racing BEL
68 ISTA Kevyn Wallonie – Bruxelles BEL
69 HABEAUX Grégory Wallonie – Bruxelles BEL
70 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal BEL
71 DE BIE Sean Lotto Soudal BEL
72 VANENDERT Dennis Lotto Soudal BEL
73 VAUGRENARD Benoit FDJ FRA
74 VAN STAEYEN Michael Cofidis Solutions Crédit BEL
75 DRON Boris Wanty – Groupe Gobert BEL
76 * SARREAU Marc FDJ FRA
77 MADRAZO Riuz Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP
78 HIVERT Jonathan Bretagne – Séché Environneme FRA
79 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ITA
80 ARMEE Sander Lotto Soudal BEL
81 GUAY Julien Auber 93 FRA
82 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
83 BARBAS Yoann E.C. de l`Armée de Terre FRA
84 CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo Colombia COL
85 DE TIER Floris Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
86 DEWORTELAER Serge Veranclassic – Ekoi BEL
87 NIZZOLO Giacomo Trek Factory Racing ITA
88 * KERKHOF Tim Team Roompot NED
89 GESLIN Anthony FDJ FRA
90 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA
91 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA
92 VAN MELSEN Kévin Wanty – Groupe Gobert BEL
93 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA    
94 SEPULVEDA Eduardo Bretagne – Séché Environneme ARG
95 DELFOSSE Sébastien Wallonie – Bruxelles BEL
96 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar FRA
97 VIMPERE Théo Auber 93 FRA
98 MARTINEZ Yannick Team Europcar FRA
99 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environneme FRA
100 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA
101 VAUBOURZEIX Thomas Veranclassic – Ekoi FRA 02’42”
102 VOECKLER Thomas Team Europcar FRA 02’45”
103 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural – Seguros RGA ESP
104 ZOIDL Riccardo Trek Factory Racing AUT 02’58”
105 VAN GOETHEM Brian Team Roompot NED
106 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA 03’07”
107 JAKIN Alo Auber 93 EST
108 VUILLERMOZ Aléxis AG2R la Mondiale FRA
109 * ALISTAIR Slater An Post – ChainReaction GBR 04’40”
110 FEILLU Romain Bretagne – Séché Environneme FRA
111 GERARD Arnaud Bretagne – Séché Environneme FRA 04’56”
112 * MOLANO Sebastian Colombia COL 05’37”
113 DUQUE Leonardo Fabio Colombia COL
114 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Colombia COL
115 TXURRUKA Amets Caja Rural – Seguros RGA ESP
116 ROSSETTO Stéphane Cofidis Solutions Crédit FRA 06’41”
117 RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi Polkowice POL ‘    
118 MIHAYLOV Nikolay CCC Sprandi Polkowice BUL ‘  
119 MEURISSE Xandro An Post – ChainReaction BEL ‘
120 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA ‘
121 SAMOILAU Branislau CCC Sprandi Polkowice BLR ‘    
122 HIRT Jan CCC Sprandi Polkowice CZE ‘  
123 * SLIK Ivar Team Roompot NED ‘
124 BRUNGGER Nico Roth – Skoda SUI ‘
125 VAN COPPERNOLLE Francesco Veranclassic – Ekoi BEL ‘
126 GUYOT Yann E.C. de l`Armée de Terre FRA ‘
127 * PAGE Dylan Roth – Skoda SUI ‘
128 GARDEYN Gorik Veranclassic – Ekoi BEL ‘
129 ROSSELER Sébastien Veranclassic – Ekoi BEL ‘
130 VAN LERBERGHE Bert Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
131 * MAES Alexander An Post – ChainReaction BEL ‘
132 * MULLEN Ryan An Post – ChainReaction IRL ‘
133 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
134 VACCHER Andrea Roth – Skoda ITA ‘
135 NAESEN Olivier Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
136 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
137 ROLLAND Pierre Team Europcar FRA ‘
138 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice POL ‘    
139 * RAMIREZ BOTERO Carlos Mario Colombia COL ‘
140 GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP 06’48”
141 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles BEL ‘
142 PONS Gaëtan Wallonie – Bruxelles BEL ‘
143 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA 06’50”
144 TRONET Steven Auber 93 FRA 07’30”
145 MALDONADO Anthony Auber 93 FRA 03h43’51”
146 STASSEN Julien Wallonie – Bruxelles BEL 03h43’51”
147 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA 03h43’51”

NP   

SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM
Ab
DUNNE Conor – An Post ChainReaction
BODIOT Alexis E.C. de l`Armée de Terre

Klasyfikacja generalna po 4 etapie:

1 THEUNS Edward Topsport Vlaanderen – Baloise 15h25’11”
2 BOECKMANS Kris Lotto Soudal BEL 07”
3 COLEDAN Marco Trek Factory Racing ITA 13”
4 GAUTIER Cyril Team Europcar FRA 15”
5 DUVAL Julien E.C. de l`Armée de Terre FRA 17”
6 LIGTHART Pim Lotto Soudal NED ‘
7 * GOUGEARD Aléxis AG2R la Mondiale FRA ‘
8 CHETOUT Loïc Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
9 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
10 VAN GOETHEM Brian Team Roompot NED ‘
11 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA ‘
12 GALLOPIN Tony Lotto Soudal FRA 20”
13 COQUARD Bryan Team Europcar FRA 21”
14 JANS Roy Wanty – Groupe Gobert BEL 24”
15 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA 27”
16 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL 28”
17 NIZZOLO Giacomo Trek Factory Racing ITA ‘
18 LAPORTE Christophe Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
19 JUNGELS Bob Trek Factory Racing LUX 30”
20 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles BEL 34”
21 MARCATO Marco Wanty – Groupe Gobert ITA ‘
22 * SARREAU Marc FDJ FRA ‘
23 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
24 VAN BILSEN Kenneth Cofidis Solutions Crédit BEL ‘
25 LEUKEMANS Björn Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
26 PINOT Thibaut FDJ FRA ‘
27 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU ‘
28 JOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédit EST ‘
29 SINNER Benoît E.C. de l`Armée de Terre FRA ‘
30 * WARNIER Antoine Wallonie – Bruxelles BEL ‘
31 MONFORT Maxime Lotto Soudal BEL ‘
32 * LATOUR Pierre AG2R la Mondiale FRA ‘
33 * GROENEWEGEN Dylan Team Roompot NED ‘
34 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA ‘
35 HIVERT Jonathan Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
36 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA ‘
37 * TURGIS Anthony Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
38 MORABITO Steve FDJ SUI ‘
39 * BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
40 REZA Kévin FDJ FRA ‘
41 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA ‘
42 FEILLU Romain Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
43 DEVOLDER Stijn Trek Factory Racing BEL ‘
44 VAN STAEYEN Michael Cofidis Solutions Crédit BEL ‘
45 VANENDERT Dennis Lotto Soudal BEL 50”
46 LOUBET Julien Team Marseille 13 KTM FRA 01’07”
47 JAKIN Alo Auber 93 EST ‘
48 BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 02’12”
49 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 02’18”
50 HOULE Hugo AG2R la Mondiale CAN 02’19”
51 * LOOIJ André Team Roompot NED 02’21”
52 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
53 SILVESTRE Fabio Trek Factory Racing POR ‘
54 KREDER Michel Team Roompot NED ‘
55 GASTAUER Ben AG2R la Mondiale LUX ‘
56 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA ‘
57 FELLINE Fabio Trek Factory Racing ITA ‘
58 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL ‘
59 HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice POL ‘    
60 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
61 PEDRAZA MORALES Walter Fernando Colombia COL ‘
62 JULES Justin Veranclassic – Ekoi FRA ‘
63 VUILLERMOZ Aléxis AG2R la Mondiale FRA ‘
64 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA ‘
65 DE TIER Floris Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
66 HABEAUX Grégory Wallonie – Bruxelles BEL ‘
67 FEDRIGO Pierrick Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
68 BARBAS Yoann E.C. de l`Armée de Terre FRA ‘
69 GESLIN Anthony FDJ FRA ‘
70 DUQUE Leonardo Fabio Colombia COL ‘
71 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA ‘  
72 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA ‘
73 VAUGRENARD Benoit FDJ FRA ‘
74 DE BIE Sean Lotto Soudal BEL 02’54”
75 * KERKHOF Tim Team Roompot NED ‘
76 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ITA 02’59”
77 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA 05’28”
78 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar FRA 06’59”
79 * ALISTAIR Slater An Post – ChainReaction GBR 07’01”
80 GERARD Arnaud Bretagne – Séché Environnement FRA 07’15”
81 VAN LERBERGHE Bert Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
82 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 07’48”
83 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles BEL 07’55”
84 * MOLANO Sebastian Colombia COL 07’58”
85 DASSONVILLE Flavien Auber 93 FRA 08’14”
86 FONSECA Armindo Bretagne – Séché Environnement FRA 08’15”
87 KREDER Wesley Team Roompot NED ‘
88 HOOGERLAND Johnny Team Roompot NED ‘
89 ISTA Kevyn Wallonie – Bruxelles BEL ‘
90 DELFOSSE Sébastien Wallonie – Bruxelles BEL ‘
91 SEPULVEDA Eduardo Bretagne – Séché Environnement ARG ‘
92 MALDONADO Anthony Auber 93 FRA ‘
93 STASSEN Julien Wallonie – Bruxelles BEL ‘
94 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Colombia COL 08’23”
95 CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo Colombia COL 08’48”
96 RAMIREZ CHACON Brayan Stiven Colombia COL ‘
97 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
98 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal BEL ‘
99 MEURISSE Xandro An Post – ChainReaction BEL 08’59”
100 NAESEN Olivier Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 09’02”
101 * MULLEN Ryan An Post – ChainReaction IRL ‘
102 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
103 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environnement FRA 09’28”
104 MARTINEZ Yannick Team Europcar FRA 09’30”
105 ARMEE Sander Lotto Soudal BEL ‘
106 VOECKLER Thomas Team Europcar FRA 09’43”
107 VAUBOURZEIX Thomas Veranclassic – Ekoi FRA 11’28”
108 ZOIDL Riccardo Trek Factory Racing AUT 11’46”
109 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL 14’32”
110 * SISKEVICIUS Paulius An Post – ChainReaction LTU ‘
111 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
112 VAN MELSEN Kévin Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
113 GUAY Julien Auber 93 FRA ‘
114 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA ‘
115 MADRAZO Riuz Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
116 DRON Boris Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
117 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
118 TXURRUKA Amets Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
119 PONS Gaëtan Wallonie – Bruxelles BEL 15’01”
120 GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP 15’03”
121 RENAULT Maxime Auber 93 FRA 15’05”
122 PICHON Laurent FDJ FRA ‘
123 VIMPERE Théo Auber 93 FRA ‘
124 ROSSETTO Stéphane Cofidis Solutions Crédit FRA 15’29”
125 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA ‘
126 TRONET Steven Auber 93 FRA 16’18”
127 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA 16’20”
128 DEWORTELAER Serge Veranclassic – Ekoi BEL 17’23”
129 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 15h43’37” 18’26”
130 * MAES Alexander An Post – ChainReaction BEL 19’57”
131 SAMOILAU Branislau CCC Sprandi Polkowice BLR 21’13”    
132 ROLLAND Pierre Team Europcar FRA 21’31”
133 RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi Polkowice POL 21’46”    
134 * RAMIREZ BOTERO Carlos Mario Colombia COL ‘
135 GUYOT Yann E.C. de l`Armée de Terre FRA ‘
136 HIRT Jan CCC Sprandi Polkowice CZE 23’45”    
137 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice POL 24’17”    
138 MIHAYLOV Nikolay CCC Sprandi Polkowice BUL 26’14”    
139 BIHEL César Auber 93 FRA 26’41”
140 CAMMAERTS Edwing Veranclassic – Ekoi BEL ‘
141 * SLIK Ivar Team Roompot NED 27’28”
142 BRUNGGER Nico Roth – Skoda SUI 29’42”
143 VACCHER Andrea Roth – Skoda ITA 31’17”
144 VAN COPPERNOLLE Francesco Veranclassic – Ekoi BEL 33’22”
145 * PAGE Dylan Roth – Skoda SUI ‘
146 GARDEYN Gorik Veranclassic – Ekoi BEL 39’39”
147 ROSSELER Sébastien Veranclassic – Ekoi BEL ‘

Foto: Cofidis Team