Dubai Tour 2015Ostatni etap Dubai Tour, po finiszu z peletonu wygrał Mark Cavendish (Etixx-Quick Step), dzięki czemu został zwycięzcą klasyfikacji generalnej całego wyścigu.

Czwarty, ostatni odcinek Dubai Tour liczył 128 kilometrów, a profil etapu faworyzował sprinterów. W ucieczkę od początku etapu zabrało się pięciu kolarzy, wśród nich Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), a także: Daniel Oss (BMC), Francisco Mancebo (Skydive Dubai), Marco Canola (UnitedHealthCare) oraz Manuele Boaro (Tinkoff – Saxo).

Ich przewaga oscylowała w okolicach dwóch, trzech minut. Pięćdziesiąt kilometrów przed metą peleton tracił 2:15. Na czele grupy zasadniczej mocno pracowała ekipa lidera Johna Degenkolba – Giant-Alpecin oraz drugiego kolarza w klasyfikacji generalnej  Marka Cavendisha – Etixx Quick Step.

Dzielna piątka została doścignięta przez mocno rozpędzony peleton na sześć kilometrów przed kreską.

Na końcowych metrach świetnie rozprowadzony Cavendish, po raz drugi w tegorocznej edycji wyścigu, nie dał szans rywalom i wygrywając etap, zwyciężył cały wyścig. Na sobotnim etapie drugi finiszował Elia Viviani (Sky), zaś trzeci Juan Jose Lobato (Movistar).

W “generalce” Cavendish wyprzedził Johna Degenkolba, a na trzecie miejsce wskoczył Lobato. Graga Bole (CCC Sprandi Polkowice) ukończył ścigania na wysokiej, siódmej pozycji.