Mark CavendishMark Cavendish z niecierpliwością czeka na swój kolejny start w sezonie, którym będzie Dubai Tour.

Imprezę organizowaną przez RSC Sport pokaże stacja Eurosport, a na starcie staną zawodnicy CCC Sprandi Polkowice. Jedną z największych gwiazd w silniej obsadzie wyścigu jest Mark Cavendish, który rozpoczął sezon od Tour de San Luis.

“Nie mogę się doczekać Dubai Tour. Dla mnie to drugi start z rzędu w tej imprezie. To dobrze zorganizowany wyścig i idealny dla sprinterów na początku sezonu. Można tu dobrze potrenować ze swoimi pociągami”, powiedział kolarz Etixx- Quick Step. Wraz z Brytyjczykiem do Dubaju jadą m.in Łukasz Wiśniowski oraz Mark Renshaw i Fabio Sabatini, czyli najważniejsi “rozprowadzacze” byłego mistrza świata. “Po raz pierwszy pojadę z Markiem i Fabio w jednym wyścigu i w jednych barwach. Będzie to ważny test naszego pociągu”.

“Z Sabatinim pracuje mi się naprawdę bardzo dobrze. Myślę, że wykonał wielką pracę nad swoimi umiejętnościami i wraz z Renshawem idealnie pasują na końcowe pozycje w naszym sprinterskim pociągu. Będziemy w Dubaju walczyć o zwycięstwo etapowe, co osiągnęliśmy już w San Luis. Nie mogę się już doczekać, kiedy skonfrontujemy się z innymi drużynami”, dodał na zakończenie.

 

Foto: Tim de Waele/Etixx – Quick Step

Andrzej Gucwa