Maciej PaterskiCCC Sprandi Polkowice zainaugurowało sezon 2015 startem w Trofeo Santanyí-Ses Salines-Campos 16.miejsce wywalczył Maciej Paterski, a w końcówce w kraksie leżał Grzegorz Stępniak. Po sprincie z peletonu wygrał Matteo Pelucchi (IAM)

– Grupa porwała się ok. 40 kilometrów przed metą i z przodu zostałem ja, Jarosław Marycz, Grzegorz Stępniak i Stefan Schumacher. Niestety Grzesiu brał udział w końcówce w kraksie i musieliśmy finiszować bez niego. Spróbowałem swoich sił w sprincie, ale na ostatnich metrach powstały „dziury” w grupie, które trudno było załatać – mówił po wyścigu Maciej Paterski.

Grzegorz Stępniak dojechał do mety i poza otarciami, nie doszło do poważniejszych urazów.

– Pomimo tego, że nie był to żaden docelowy wyścig to stres był większy niż zazwyczaj. Pierwszy start w sezonie zawsze taki jest, bo tak naprawdę dopiero po nim można ocenić swoją dyspozycję i zobaczyć jak organizm reaguje na wyższe tempo jazdy – dodał Paterski.– Forma po zgrupowaniu wydaje się być dobra i myślę, że w porównaniu z zeszłym rokiem jest lepsza. Wystartuję w trzech wyścigach na Majorce ponieważ chciałbym szybko wejść w sezon i na wysokie obroty. Tak, aby być dobrze przygotowanym na wiosenne wyścigi, szczególnie na Mediolan – San Remo. 

Wyścig rozegrał się zgodnie z tradycyjnym kolarskim scenariuszem. Na samym początku oderwała się dwójka Alex Kirsch (Cult Energy Pro Cycling) i Damien Garcia (Team Frøy Oslo). Uzyskała ona ok. 10 minut przewagi, jednak nie wystarczyło to na dojechanie do mety przed peletonem. Zostali doścignięci przez rozpędzoną grupę 23 kilometry przed „kreską”. W końcówce stawka się podzieliła, tworząc kolarskie „wachlarze”. Ostatecznie zwycięzca został wyłoniony z ok. 40-osobowej grupy. Triumfował Matteo Pelucchi przed Elia Vivianim (Team Sky) i José Joaquín Rojasem (Movistar).

Pomimo braku obecności „pomarańczowych” w pierwszej „15”, grupa zajęła 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W piątek (31 stycznia) „pomarańczowi” w składzie Sylwester Szmyd, Davide Rebellin, Branislau Samoilau, Łukasz Owsian, Stefan Schumacher, Marek Rutkiewicz, Adrian Honkisz, Mateusz Taciak zmierzą się z bardziej górzystą trasą w ramach Trofeo Serra de Tramuntanan.

 

Foto: Szymon Gruchalski/Tour de Pologne

Źródło: cccsport.eu