Orica GreenEdgeZespół Orica GreenEdge podał skład na wyścig Tour Down Under. Wielkim nieobecnym w składzie Australijczyków jest Simon Gerrans.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny zwycięzca pod koniec grudnia złamał obojczyk, co opóźni jego pierwsze starty w sezonie 2015. Orica GreenEdge stawią więc na innego zwycięzcę Tour Down Under, czyli Camerona Meyera. W składzie znalazło się również miejsce dla lidera Tour de France – Daryla Impeya.

“Tour Down Under jest wielkim wyścigiem dla nas”, powiedział dyrektor sportowy ekipy  – Matt White w komunikacie prasowym. “Zawsze z niecierpliwością czekamy na wyścigi w naszym kraju. To jedna z nielicznych okazji, by pokazać się na żywo przed własną publicznością. Celem na tegoroczną edycję jest wygranie etapu i aktywna jazda”, dodał.

W składzie nie ma za to wyróżniających się sprinterów, czyli Michaela Matthewsa oraz młodziutkiego Caleba Ewana, który ostatnio zdobył wicemistrzostwo kraju. “Matthews tym razem później rozpocznie sezon. Caleb ma dopiero 20 lat i nie możemy tworzyć mu napiętego kalendarza. Teraz ma krótki odpoczynek i wróci na pożegnalny wyścig Cadela Evansa”.

ORICA-GreenEDGE na Santos Tour Down Under: Sam Bewley, Simon Clarke, Luke Durbridge, Mathew Hayman, Michael Hepburn, Daryl Impey, Cameron Meyer.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa