turek wywiadByły mistrz Polski juniorów – Kamil Turek od nowego sezonu będzie bronił barw klubu Mostostal Puławy.

Dotychczas zawodnik UKS Twoja Merida Imielin w przyszłym sezonie zmieni kategorię wiekową. Po dwóch latach spędzonych w juniorach nadszedł czas, by utalentowany kolarz kontynuował ściganie w gronie orlików i elity. W związku z tym, konieczna była także zmiana barw klubowych.

Do tej pory, Turek może pochwalić się przede wszystkim tym, że już w swoim pierwszym sezonie w gronie juniorów wywalczył miejsce w Reprezentacji Polski. Wygrał kilka prestiżowych wyścigów, a kulminacyjnym punktem sezonu 2013 było zwycięstwo w mistrzostwach Polski, co nie często zdarza się „pierwszoroczniakom”.

Zwycięzca tegorocznego Memoriału im. Józefa Tropaczyńskiego, przeszedł więc do ekipy Mostostal Puławy. Zmiana barw i kategorii wiekowej, motywuje Kamila do jeszcze cięższej pracy. „Chce jeździć jeszcze szybciej! Jestem zadowolony z warunków jakie stworzył mi trener Adam Wojewódka. Obecnie trenujemy na zgrupowaniu w okolicach Karpacza, gdzie będziemy przebywali do 23 grudnia. Treningi bardzo mi odpowiadają. Chciałbym w przyszłym sezonie pokazać się z jak najlepszej strony. Jestem bardzo zmotywowany do ciężkiej pracy i na pewno nie będę się bał pokazać w nadchodzącym sezonie”, powiedział dla naszosie.pl.

 

 

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułStroje Sky Team
Następny artykułTrening „Core Stability” dobry nie tylko w okresie zimowym
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk

Pacan też wzmocnił 🙂 fajny skład na MP w drużynce