Manuel BellettiManuel Belletti od nowego sezonu będzie kolarzem grupy Neri Sottoli, a Martin Kohler doszedł do porozumienia z Drapac Pro Cycling.

Belletti w minionym roku ścigał się dla Androni-Giocattoli. Szybki kolarz zanotował sporo miejsc w pierwszej dziesiątce, a na Tour du Limousin udało mi się wygrać jeden z etapów. Jego największym sukcesem w karierze jest wygrana na odcinku Giro d’Italia 2010. Od stycznia, 29-latek stanie się kolarzem innej włoskiej ekipy z „drugiej dywizji”, czyli Neri Sottoli.

Martin Kohler był związany z BMC Racing aż od siedmiu lat i właśnie przez tak długi okres czasu Szwajcar utrzymywał się na szczeblu WorldTour. Niestety przed sezonem 2015 nie przedłużono z nim kontraktu. Solidny góral wzmocni więc szeregi Drapac Pro Cycling, czyli pro-kontynentalnej drużyny z Australii. Jego nowy team ma coraz częściej startować w Europie. Były mistrz Szwajcarii będzie z pewnością odgrywał kluczową rolę w nowym zespole.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułValerio Agnoli zostaje w Astanie
Następny artykułPodsumowanie sezonu 2014 z udziałem najlepszych polskich kolarzy
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments