kleinLisa Klein, Clara Koppenburg i Caroline Baur od nowego sezonu będą zawodniczkami szwajcarskiej drużyny Bigla Cycling Team. Kontrakty przedłużyły Nicole Hanselmann i Emilie Aubry.

Szwajcarski team zakończył sezon 2014 z pięcioma zwycięstwami. Nowy menadżer Thomas Campana liczy, że dzięki wzmocnieniom liczba triumfów w 2015 roku się poprawi. Lisa Klein to niemiecka juniorka, mająca na swoim koncie złoty medal mistrzostw kraju w jeździe na czas. Podczas mistrzostw świata w Ponferradzie mimo złamanego obojczyka wywalczyła piąte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego juniorek!

Kolejna Niemka Koppenburg i Szwajcarka Baur nie mają na swoim koncie spektakularnych wyników, ale mają rozwijać swoje umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych zawodniczek.  Taką właśnie „misję” ma przed nimi Campana: „Mamy sporo doświadczonych zawodniczek, ale nie możemy zapominać o przyszłości. Wyniki są ważne, ale musimy działać globalnie. Nowe nabytki są nam potrzebne, by za kilka lat osiągać wymagane rezultaty.”

Skład Bigla Cycling Team ( na dzień 20.11.2014 r.):

Annemiek van Vleuten (Holandia)
Shelley Olds (USA)
Ashleigh Moolman-Pasio (RPA)
Iris Slappendel (Holandia)
Vera Koedooder (Holandia)
Lotta Lepistö (Finlandia)
Sharon Laws (Wielka Brytania)
Doris Schweizer (Szwajcaria)
Joëlle Numainville (Kanada)
Lisa Klein (Niemcy)
Clara Koppenburg (Niemcy)
Emilie Aubry (Szwajcaria)
Nicole Hanselmann (Szwajcaria)
Caroline Baur (Szwajcaria)

 

@ArekWaluga77

Foto:corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments