paliniAndrea Palini (Lampre-Merida) wygrał po finiszu z grupy piąty etap wyścigu Tour of Hainan i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

181 kilometrów liczył dzisiejszy etap Tour of Hainan. Kolarze przemierzali odcinek Xinglong – Sanya, na którym usytuowano dwie górskie premie.

W odjazd dnia zabrał się Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice). Wraz z Polakiem swoich sił spróbowali: Jingbiao Zhao (Hengxiang Cycling Team), Sergiy Grechyn (Ukraina), Burr Ho (HKSI Pro Cycling Team) i Mario Alberto Rojas (RTS – Santic Racing Team). Niestety harcownikom nie było dane walczyć o etapowy triumf.

Najszybszy okazał się Andrea Palini (Lampre – Merida), który na kresce pokonał swojego kolegę z ekipy, Niccolo Bonifazio. Podium etapowe uzupełnił Ruslan Tleubayev (Astana).

Palini został nowym liderem wyścigu. Najlepiej z Polaków zaprezentował się dziś Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice), który byl 18. i awansował na 10. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

15 PALINI Andrea LAM 4:32:51 -10/m.t.
2 11 BONIFAZIO Niccolo LAM -6/m.t.
3 186 TLEUBAYEV Ruslan AST -4/m.t.
4 185 KAMYSHEV Arman AST m.t.
5 94 ASTAFYEV Stepan V4E m.t.
6 6 VAN DER LIJKE Nick BEL m.t.
7 47 KERBY Jordan DPC m.t.
8 123 ASADOV Elchin BCP m.t.
9 81 ZAGORODNYY VOLODYMYR UKR m.t.
10 121 JABRAYILOV Samir BCP m.t.
11 83 GRECHYN Sergiy UKR -3/m.t.
12 61 DUENAS NEVADO Moises BUR m.t.
13 76 EL FARES Julien LPM m.t.
14 187 ZEITS Andrey AST m.t.
15 71 ANTOMARCHI Julien LPM m.t.
16 21 WANG Meiyin HEN m.t.
17 73 GONÇALVES José LPM m.t.
18 195 OWSIAN Lukasz CCC m.t.
19 192 MIHAYLOV Nikolay CCC m.t.
20 13 FERRARI Roberto LAM m.t.
21 5 LEEZER Thomas BEL m.t.
22 133 NINO CORREDOR Victor RTS m.t.
23 181 DYACHENKO Alexsandr AST m.t.
24 14 MORI Manuele LAM m.t.
25 93 ZAKHAROV Artyom V4E 4:35:11 +2:20
26 126 AVERIN Maksym BCP m.t.
27 92 ZEMLYAKOV Oleg V4E 4:35:25 +2:34
28 122 SURUTKOVYCH Oleksandr BCP m.t.
29 86 POPKOV VITALIY UKR 4:35:58 +3:07
30 74 FRA19860920 JULES Justin LPM m.t.
31 96 VOROPAYEV Taras V4E m.t.
32 65 SALAS Ibai BUR m.t.
33 112 HO Burr HKG -3/m.t.
34 173 MAT AMIN Mohd Shahrul TSG m.t.
35 46 WIPPERT Wouter DPC m.t.
36 64 CUERVO ZAMBRANO DIEGO LEON BUR m.t.
37 107 RYBIN Ondrej ADP 4:36:00 +3:09
38 41 CANTWELL Jonathan DPC m.t.
39 95 VLASSENKO Sergey V4E m.t.
40 124 ASANOV Enver BCP m.t.
41 67 HERNANDEZ Dario BUR m.t.
42 32 AKDILEK Ahmet TRK m.t.
43 91 SHUSHEMOIN Alexandr V4E m.t.
44 4 VAN WINDEN Dennis BEL m.t.
45 84 KOGUT VOLODYMYR UKR m.t.
46 135 CHANG Wei Kei RTS m.t.
47 53 PERON ANDREA TNN m.t.
48 97 LUKYANOV Dmitriy V4E m.t.
49 72 ANDRÉ MACIEL GONÇALVES Doming LPM m.t.
50 191 SAMOILAU Branislau CCC m.t.
51 1 HOFLAND Moreno BEL m.t.
52 193 HONKISZ Adrian CCC m.t.
53 184 KOZHATAYEV Bakhtiyar AST m.t.
54 174 MAT SENAN Mohammad Saufi TSG m.t.
55 16 XU Gang LAM m.t.
56 194 TACIAK Mateusz CCC m.t.
57 196 KUREK Adrian CCC m.t.
58 137 GONZALEZ MARTINEZ Freddy Excelin RTS m.t.
59 36 KELES Fatih TRK m.t.
60 131 Shpilevsky Boris RTS m.t.
61 22 JINGBIAO Zhao HEN -6/m.t.
62 12 BONO Matteo LAM m.t.
63 127 SCHWEIZER CHRISTOPH BCP m.t.
64 44 MEYER Travis DPC m.t.
65 23 LIU Jianpeng HEN m.t.
66 26 GAO Zhikang HEN m.t.
67 35 SAMLI Feritcan TRK 4:36:09 +3:18
68 57 WILLIAMS Christopher TNN 4:37:49 +4:58
69 182 GRUZDEV Dmitriy AST m.t.
70 165 QIAO Feng YDL m.t.
71 3 MARKUS Barry BEL m.t.
72 7 BROWN Graeme BEL m.t.
73 34 AKIRSAN Bekir Baki TRK m.t.
74 125 ILYASOV Ismail BCP m.t.
75 52 CLANCY Stephen TNN m.t.
76 62 BUTTO Federico BUR m.t.
77 164 LIU Jiankun YDL m.t.
78 66 ROBREDO CRESPO Alvaro BUR m.t.
79 152 WU Peilun TYD m.t.
80 143 BAI Li Jun MSS m.t.
81 153 ZHANG Zhishan TYD m.t.
82 51 AMBROSE Scott TNN m.t.
83 55 LEFRANCOIS Nicolas TNN m.t.
84 117 WU Lok Chun HKG m.t.
85 177 ROSDI Mohd Nor Umardi TSG m.t.
86 2 BOL Jetse BEL m.t.
87 105 BLAHA Martin ADP m.t.
88 85 AEARKOV YURIY UKR m.t.
89 183 AYAZBAYEV Maxat AST m.t.
90 172 SALLEH Hariff TSG m.t.
91 82 METLUSHENKO Yuriy UKR m.t.
92 132 ZHURKIN Nikolay RTS m.t.
93 171 SALEH Mohd Zamri TSG m.t.
94 175 MAZUKI Nur Amirul Fakhruddin TSG m.t.
95 104 KRAUS Jan ADP m.t.
96 147 Yang Jin MSS m.t.
97 116 Chiu Hosan HKG m.t.
98 113 MOW Ching Yin HKG m.t.
99 102 KADLEC Milan ADP m.t.
100 106 KANKOVSKY Alois ADP m.t.
101 134 ROJAS ROJAS Mario Alberto RTS m.t.
102 142 GU Ying Chuan MSS m.t.
103 27 WANG Bo HEN m.t.
104 114 LEUNG Chun Wing HKG 4:40:01 +7:10
105 166 LI Jiamin YDL 4:41:20 +8:29
106 151 DONG Xiaoyong TYD m.t.
107 37 KÖSE Fethullah TRK m.t.
108 103 FORST Roman ADP m.t.
109 24 GUANGTONG Ma HEN m.t.
110 101 HACECKY Vojtech ADP m.t.
111 161 LIU Yuepeng YDL m.t.
112 25 ZHENG Zhang HEN m.t.
113 136 KARIMOV Ruslan RTS m.t.
114 145 NI Yi Hui MSS m.t.
115 33 ATALAY Muhammet TRK m.t.
116 176 AZIZ Saiful Anuar TSG m.t.
117 155 YU Shi Jie TYD m.t.
118 146 ZHANG Wenlong MSS m.t.
119 56 RAEYMAEKERS Thomas TNN m.t.
120 111 KO Siu Wai HKG 4:46:48 +13:57
121 154 ZHANG Jinde TYD m.t.
122 141 JIANG Zhi Hui MSS m.t.
123 42 JOHNSON BENJAMIN DPC 4:46:49 +13:58
124 167 Li Guanghui YDL 4:48:19 +15:28
125 162 LIU Wei YDL m.t.
126 77 SISKEVICIUS Paulius LPM m.t.
127 144 WU Nan MSS m.t.
128 75 ROSTOLLAN Thomas LPM m.t.
129 63 RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos BUR m.t.
DNS:
43 GOESINNEN Floris DPC m.t.
115 CHEUNG King Wai HKG m.t.
DNF:
54 PERRY Aaron TNN m.t.

Klasyfikacja generalna:
15 PALINI Andrea LAM 17:54:55
2 11 BONIFAZIO Niccolo LAM 17:55:01 +6
3 71 ANTOMARCHI Julien LPM m.t.
4 21 WANG Meiyin HEN 17:55:09 +14
5 185 KAMYSHEV Arman AST 17:55:11 +16
6 121 JABRAYILOV Samir BCP 17:55:14 +19
7 186 TLEUBAYEV Ruslan AST 17:55:17 +22
8 123 ASADOV Elchin BCP 17:55:18 +23
9 83 GRECHYN Sergiy UKR m.t.
10 195 OWSIAN Lukasz CCC 17:55:20 +25
11 94 ASTAFYEV Stepan V4E 17:55:21 +26
12 181 DYACHENKO Alexsandr AST m.t.
13 13 FERRARI Roberto LAM m.t.
14 76 EL FARES Julien LPM m.t.
15 14 MORI Manuele LAM m.t.
16 187 ZEITS Andrey AST m.t.
17 6 VAN DER LIJKE Nick BEL m.t.
18 61 DUENAS NEVADO Moises BUR m.t.
19 73 GONÇALVES José LPM m.t.
20 81 ZAGORODNYY VOLODYMYR UKR m.t.
21 192 MIHAYLOV Nikolay CCC m.t.
22 5 LEEZER Thomas BEL m.t.
23 133 NINO CORREDOR Victor RTS 17:56:55 +2:0O
24 126 AVERIN Maksym BCP 17:57:35 +2:40
25 47 KERBY Jordan DPC 17:57:42 +2:47
26 122 SURUTKOVYCH Oleksandr BCP 17:57:49 +2:54
27 92 ZEMLYAKOV Oleg V4E 17:57:55 +3:00
28 46 WIPPERT Wouter DPC 17:58:18 +3:23
29 1 HOFLAND Moreno BEL 17:58:20 +3:25
30 22 JINGBIAO Zhao HEN 17:58:24 +3:29
31 112 HO Burr HKG 17:58:25 +3:30
32 67 HERNANDEZ Dario BUR 17:58:26 +3:31
33 86 POPKOV VITALIY UKR m.t.
34 74 JULES Justin LPM 17:58:28 +3:33
35 65 SALAS Ibai BUR m.t.
36 41 CANTWELL Jonathan DPC m.t.
37 72 ANDRÉ MACIEL GONÇALVES Doming LPM 17:58:30 +3:35
38 131 Shpilevsky Boris RTS m.t.
39 53 PERON ANDREA TNN m.t.
40 95 VLASSENKO Sergey V4E m.t.
41 137 GONZALEZ MARTINEZ Freddy Excelin RTS m.t.
42 32 AKDILEK Ahmet TRK m.t.
43 184 KOZHATAYEV Bakhtiyar AST m.t.
44 127 SCHWEIZER CHRISTOPH BCP m.t.
45 91 SHUSHEMOIN Alexandr V4E m.t.
46 124 ASANOV Enver BCP m.t.
47 44 MEYER Travis DPC m.t.
48 191 SAMOILAU Branislau CCC m.t.
49 194 TACIAK Mateusz CCC m.t.
50 97 LUKYANOV Dmitriy V4E m.t.
51 16 XU Gang LAM m.t.
52 23 LIU Jianpeng HEN m.t.
53 35 SAMLI Feritcan TRK 17:58:39 +3:44
54 84 KOGUT VOLODYMYR UKR 17:58:46 +3:51
55 96 VOROPAYEV Taras V4E 17:58:50 +3:55
56 196 KUREK Adrian CCC 17:59:07 +4:12
57 93 ZAKHAROV Artyom V4E 17:59:12 +4:17
58 173 MAT AMIN Mohd Shahrul TSG 18:00:02 +5:07
59 64 CUERVO ZAMBRANO DIEGO LEON BUR m.t.
60 174 MAT SENAN Mohammad Saufi TSG 18:00:04 +5:09
61 193 HONKISZ Adrian CCC m.t.
62 135 CHANG Wei Kei RTS m.t.
63 4 VAN WINDEN Dennis BEL 18:00:05 +5:10
64 62 BUTTO Federico BUR 18:00:15 +5:20
65 172 SALLEH Hariff TSG 18:00:16 +5:21
66 105 BLAHA Martin ADP m.t.
67 106 KANKOVSKY Alois ADP 18:00:19 +5:24
68 7 BROWN Graeme BEL m.t.
69 3 MARKUS Barry BEL m.t.
70 66 ROBREDO CRESPO Alvaro BUR m.t.
71 125 ILYASOV Ismail BCP m.t.
72 82 METLUSHENKO Yuriy UKR m.t.
73 34 AKIRSAN Bekir Baki TRK m.t.
74 55 LEFRANCOIS Nicolas TNN m.t.
75 182 GRUZDEV Dmitriy AST m.t.
76 26 GAO Zhikang HEN 18:00:39 +5:44
77 85 AEARKOV YURIY UKR 18:00:57 +6:02
78 183 AYAZBAYEV Maxat AST 18:01:39 +6:44
79 107 RYBIN Ondrej ADP 18:01:44 +6:49
80 117 WU Lok Chun HKG 18:01:47 +6:52
81 142 GU Ying Chuan MSS m.t.
82 165 QIAO Feng YDL 18:01:50 +6:55
83 153 ZHANG Zhishan TYD m.t.
84 143 BAI Li Jun MSS m.t.
85 113 MOW Ching Yin HKG 18:01:53 +6:58
86 147 Yang Jin MSS m.t.
87 57 WILLIAMS Christopher TNN m.t.
88 51 AMBROSE Scott TNN m.t.
89 52 CLANCY Stephen TNN m.t.
90 152 WU Peilun TYD m.t.
91 116 Chiu Hosan HKG m.t.
92 171 SALEH Mohd Zamri TSG m.t.
93 177 ROSDI Mohd Nor Umardi TSG m.t.
94 134 ROJAS ROJAS Mario Alberto RTS m.t.
95 36 KELES Fatih TRK 18:01:54 +6:59
96 114 LEUNG Chun Wing HKG 18:02:31 +7:36
97 175 MAZUKI Nur Amirul Fakhruddin TSG 18:02:53 +7:58
98 2 BOL Jetse BEL 18:03:03 +8:08
99 164 LIU Jiankun YDL 18:03:13 +8:18
100 102 KADLEC Milan ADP 18:03:35 +8:40
101 146 ZHANG Wenlong MSS 18:03:50 +8:55
102 33 ATALAY Muhammet TRK m.t.
103 12 BONO Matteo LAM 18:03:51 +8:56
104 151 DONG Xiaoyong TYD 18:05:21 +10:26
105 161 LIU Yuepeng YDL m.t.
106 24 GUANGTONG Ma HEN 18:05:22 +10:27
107 176 AZIZ Saiful Anuar TSG 18:05:23 +10:28
108 166 LI Jiamin YDL 18:05:24 +10:29
109 132 ZHURKIN Nikolay RTS 18:05:26 +10:31
110 25 ZHENG Zhang HEN 18:05:48 +10:53
111 155 YU Shi Jie TYD 18:05:57 +11:02
112 104 KRAUS Jan ADP 18:06:32 +11:37
113 27 WANG Bo HEN 18:06:51 +11:56
114 136 KARIMOV Ruslan RTS 18:08:57 +14:02
115 145 NI Yi Hui MSS 18:09:47 +14:52
116 101 HACECKY Vojtech ADP 18:09:56 +15:01
117 103 FORST Roman ADP 18:10:45 +15:50
118 154 ZHANG Jinde TYD 18:10:46 +15:51
119 111 KO Siu Wai HKG 18:10:52 +15:57
120 77 SISKEVICIUS Paulius LPM 18:12:23 +17:28
121 63 RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos BUR 18:12:38 +17:43
122 162 LIU Wei YDL 18:13:43 +18:48
123 56 RAEYMAEKERS Thomas TNN 18:15:09 +20:14
124 75 ROSTOLLAN Thomas LPM 18:15:56 +21:01
125 37 KÖSE Fethullah TRK 18:16:13 +21:18
126 42 JOHNSON BENJAMIN DPC 18:16:18 +21:23
127 167 Li Guanghui YDL 18:17:49 +22:54
128 141 JIANG Zhi Hui MSS 18:18:53 +23:58
129 144 WU Nan MSS 18:19:15 +24:20

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net