Alpe d'HuezTrasa Tour de France 2015 zostanie zaprezentowana dopiero w środę w Paryżu, ale w mediach pojawiają się kolejne plotki dotyczące przebiegu przyszłorocznej rywalizacji w wielkiej pętli.

Gazeta Le Dauphiné informuje, że przedostatni etap Touru rozpocznie się w Modane, a zakończy na słynnym Alpe d’Huez. Ten odcinek miałby w dużej mierze przypominać pamiętny etap wyścigu z 2011 roku, który przez wielu uważany jest za najciekawszy w ostatnich kilkunastu latach.

Na trasie przedostatniego etapu przyszłorocznego Grand Boucle, mają znaleźć się także inne legendarne podjazdy, czyli: Col du Telegraphe i Col du Galibier, Meta usytuowana będzie prawdopodobnie w stacji narciarskiej Alpe d’Huez, gdzie trzy lata temu spektakularny triumf zaliczył Pierre Rolland. Łączy dystans jaki kolarze musieli pokonać tego dnia to 110 kilometrów. Krótki dystans zachęcał zawodników z czołówki generalki do ataków, już na pierwszym z trzech długich podjazdów.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

 

Poprzedni artykułRuszyły zapisy na zimowe zgrupowanie w Lloret de Mar!
Następny artykułPrezydent odznaczył „złotą” drużynę!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments