Alberto ContadorAlberto Contador zadebiutuje w wyścigu Tour of Beijing. Lider Tinkoff-Saxo chce w ten sposób przypieczętować zwycięstwo w rankingu UCI WorldTour.

W klasyfikacji WorldTour, Hiszpan ma czternaście punktów przewagi nad Alejandro Valverde. Zawodnik Movistaru w swoim kalendarzu ma jeszcze Il Lombardia oraz Tour of Beijing, więc “El-Pistolero” został zmuszony do przedłużenia sezonu.

“Każdy lubi być numerem jeden na koniec roku”, powiedział Contador. “Jestem bardzo zadowolony z tego, że prowadzę w indywidualnym rankingu, zwłaszcza że nie zdobyłem żadnego punktu na Tour de France. Trzeba jednak pamiętać, że mam bardzo mocnych rywali. Zwłaszcza Alejandro Valverde, który imponuje formą w drugiej części sezonu. Będzie bardzo trudno go pokonać”, dodał.

“Po Vuelta a España poświęciłem większość czasu na odpoczynek. Ostatnio zrobiłem kilka cięższych treningów, ale nie wiem jak dokładnie będę się czuł w trakcie wyścigu“, zakończył.

Zarówno w Il Lombardia i w wyścigu Dookoła Pekinu, do zdobycia jest po 100 punktów plus dodatkowe za etapy w chińskiej imprezie. Na listach startowych obu wyścigów można odnaleźć obu kolarzy z czołówki rankingu, ale brązowemu medaliście Mistrzostw Świata ostatnio urodziła się córeczka. Specjalna sytuacja osobista, może więc zmienić plany Hiszpana.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa