Maciej PaterskiJuż jutro, 01 października br., ekipa CCC Polsat Polkowice z Davide Rebellinem na czele, stanie na starcie włoskiego wyścigu klasycznego, który prowadzi z Mediolanu do Turynu.

Wyścig Mediolan – Turyn, to jeden z najstarszych wyścigów klasycznych rozgrywanych we Włoszech. Wyścig ten zaliczany jest do najważniejszych włoskich klasyków, a przez UCI została mu nadana najwyższa ranga „1.HC”. Pierwsza raz został rozegrany w drugiej połowie XIX w. (1876 r.) i z przerwami spowodowanymi działaniami wojennymi rozgrywany jest do czasów współczesnych. W ostatnich latach, z uwagi na trudności finansowe organizatorów nie został zorganizowany. Wznowiono go ponownie w 2012 r. W tym roku odbędzie się jego 95. edycja.

Tradycyjnie wyścig startuje w Mediolanie a kończy się finiszem w Turynie, u stóp Bazyliki na wzniesieniu Colle di Superga. Kolarze będą przemierzać stosunkowo płaską trasę, która prowadzi przez prowincje  Milano, Navara, Vercelli i Torino a długość całkowita trasy wynosi 193,5 kilometra. Ostatnie 20 kilometrów trasy to najtrudniejszy odcinek wyścigu z bardzo trudnym podjazdem pod Supergę (4,85 km; 9,27%). Tak jak w poprzednich edycjach tego wyścigu, rozstrzygnięcia zapewne zapadną na tym podjeździe, który kolarze będą musieli pokonać dwukrotnie. Drugi podjazd kończy się finiszem na mecie nieopodal Bazyliki.

Jak informują organizatorzy, na starcie wyścigu stanie 19 ekip kolarskich w tym dziesięć ekip z WordTouru. Ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpi do wyścigu w składzie:  Davide Rebellin, Maciej Paterski, Bartłomiej Matysiak, Adrian Honkisz, Nikolay Mihaylov i Jacek Morajko.

Źródło: proteam.cccsport.pl