Macey StewartMacey Stewart (Australia) zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w indywidualnej jeździe na czas w wyścigu juniorek. Ładnie pojechała Daria Pikulik, zajmując dziewiątą pozycję.

Młode zawodniczki do pokonania będą miały 13,9 kilometra na trasie z jednym podjazdem. Zdecydowana większość rywalizacji, prowadziła po płaskim terenie. Polskę reprezentowały dwie zawodniczki: Daria Pikulik oraz Natalia Radzicka.

Od samego początku bardzo mocne tempo nadała Mecey Stewart. Na pierwszym punkcie pomiaru czasu wyprzedzała Dunkę Pernille Mathiesen o ponad sześć sekund, a trzecią Annę Hull (Australia) o prawie czternaście. Ładnie jechała nasza rodaczka, która w tym samym miejscu (5,7 km) wykręciła dziesiąty czas.

Ostatecznie pierwsza trójka na mecie wyglądała identycznie jak na punkcie pomiaru czasu, natomiast w końcówce tempo podkręciła Daria, która ostatecznie zajęła bardzo dobre dziewiąte miejsce. Druga z naszych reprezentantek Natalia Radzicka zajęła 18 pozycję. Rywalizację ukończyło 49 zawodniczek.

Pełne wyniki > tutaj

 

 

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz

Czemu Łukasz Wiśniowski nie startuje w czasówce orlików? Był 4 na M. Polski seniorów, miałby szansę na niezły wynik.

Roman
Roman

Wiśniowski rocznikowo nie łapie się już do kategorii U23.