Alan BanaszekAlan Banaszek zajął drugie miejsce na 1. etapie juniorskiej etapówki z kalendarza UCI – Keizer der Juniores.

Pierwszy odcinek rozgrywanego w Belgii wyścigu, został rozegrany wokół miejscowości Reningelst na blisko 100 kilometrowej trasie. Nie brakowało na niej kilku krótkich, lecz stromych podjazdów. Pierwszy na linii mety zameldował się zawodnik gospodarzy – Enzo Wouters, który pokonał Alana Banaszka (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Trzeci był Francuz Maxime Blampaine. Na dwunastym miejscu zameldował się kolejny z juniorów BDC – Stanisław Aniołkowski.

Polacy prowadzą w klasyfikacji drużynowej, a do końca rywalizacji pozostały dwa odcinki, które odbędą się jutro.

Wyniki:

1 WOUTERS Enzo202:20:09
2 BANASZEK Alan
3 BLAMPAIN Maxime
4 DE DECKER Alfdan
5 CASTRIQUE Jonas
6 WELTEN Bram
7 VANDERMEER Laurens
8 MAITRE Florian
9 TAMINAUX Lionel,,
10 DENYS Sven,,
11 TOELEN Alex,,
12 ANIOLKOWSKI Stanislaw,,
13 JASPERS Ward,,
14 PRUVOOST Shayne,,
15 TANFIELD Charlie,,
16 MORTIER Julien,,
17 ENGBERG Soren,,
18 WARLOP Jordi,,
19 SHAW James,,
20 MÜLLER Viktor,,
21 PETIT Tomas,,
22 SKARE Mickael,,
23 MOLLY Kenny,,
24 ARIMONT Charlie,,
25 TIMMERMANS Justin,,
26 BOLHOVEN Marc,,
27 SAGNIER Théo,,
28 SCHUCHMANN Franz-leon,,
29 DA SILVA Tiago,,
30 VAN NUFFELEN Glen,,
31 BEULLENS Cedric,,
32 GASIOROWSKI Mariusz,,
33 PLOVIE Wiebren,,
34 VANACKER Bjarne,,
35 BANASZEK Norbert,,
36 GUINET Dylan,,
37 POETS Jorre,,
38 TOUDAL Emil,,
39 DEWULF Stan,,
40 BLANCKE Vincent,,
41 CRASS Steff,,
42 VERWILST Aaron,,
43 SIX Franklin,,
44 PERSOON Wouter,,
45 SEYE Guillaume,,
46 ALCAIDE Miguel Ángel0:35
47 BEDUY Anthony,,
48 PAASSCHENS Mathijs,,
49 OLIESLAGERS Bob,,
50 DE ROOSE Gertjan,,
51 IVERSEN Rasmus Byriel,,
52 THURAU Sven,,
53 CARTER Tom,,
54 ROBBINS Tristan,,
55 OSTYN Arthur,,
56 DENDAUW Maxence,,
57 HARTVIG Daniel,,
58 WATTRELOT Jean,,
59 THERAIN Quentin,,
60 SUNNEN Philip,,
61 DEJONGHE Bram,,
62 HAUDIQUET Pierre,,
63 DOURLENS Charles Antoine,,
64 DEPREZ Tuur,,
65 NIEUWPOORT Jelle,,
66 ROSAGER Oscar Bjorn,,
67 GAREZ Raphael,,
68 LUNDER TEFRE Mikkel,,
69 DE WILDE Arno,,
70 FUENTES PANIEGO Angel,,
71 VAN COPPENOLLE Lars,,
72 MOONS Steven,,
73 VANDENBUSSCHE Jari,,
74 VAN HASSEL Jonas,,
75 BRIESEN Brent,,
76 WEYRICH Maxime,,
77 VAN DER BRACHT Kenneth,,
78 FRY Joseph,,
79 VANDEVYVERE Stijn,,
80 VALVASORI Larry,,
81 HEYLEN Kevin,,
82 PESCHGES Marcel,,
83 SCHOTTEN Joshua,,
84 DE VISSCHER Stijn,,
85 BRAYBROOKE Alex,,
86 VANHOUCKE Harm,,
87 JOHANSSON Joakim,,
88 VAN WIJK Oscar,,
89 CULLAIGH Gabriel,,
90 NIELSEN Nikolas,,
91 BOONS Laurens,,
92 VAN DINGENEN Jordi,,
93 BEKKERS Ruben,,
94 AKKERMANS Lars,,
95 LOY Antoine,,
96 MERTENS Julian,,
97 PETERSEN Jonas,,
98 LEYMAN Celestin,,
99 NAGELS Bertrand,,
100 PATTYN Jeroen,,
101 PLANCKAERT Emiel,,
102 CASIER Robbe,,
103 WEBER Luc1:23
104 KITTEL Martin,,
105 COEUGNET Valentin,,
106 DECEUNINCK Guillaume,,
107 ZIELINSKI Marceli,,
108 VAN BELLE Jef1:54
109 BAILLIE Karl2:00
110 BALFOUR Stuart2:07
111 MAGDEBURG Tobias2:30
112 BRAL Lowie2:36
113 FOSTER Alexander2:38
114 ASBJORN KOOP Dalgaard,,
115 FALK RASMUSSEN Nicklas2:58
116 HARTIG Jonas,,
117 VERFAILLIE André3:00
118 VERBRUGGHE Lemmy3:21
119 MATUSIAK Sebastian,,
120 PRINTZ Martin,,
121 WILLEMS Thimo,,
122 DEPOORTER Jordy,,
123 CRONQVIST Tim Vang5:25
124 PHILIPS Stijn,,
125 HOUTTEMAN Nico5:59
126 FARRAZIJN Daan6:49
127 BOLLÉ Maxim,,
128 VAN DER AUWERA Gilles,,
129 VAN IERSEL Youri,,
130 DELESIE Berre,,
131 PATTYN Jamie,,
132 STAS Jasper8:28
133 CLICTEUR Arne8:35
134 VAN DESSEL Sjoerd,,
135 OSTYN Kenzy,,
136 VAN DE WIJGAART Axel,,
137 COURTENS Igor,,
138 FUNDER Emil,,
139 DEKKERS Robin8:41
140 DRAPER Nathan8:43
141 MAXWELL Oliver,,
142 BJERK Didrik,,
143 VERHAEGEN Tom,,
144 HERPELINCKX Arne,,
145 BOUCKAERT Thierry,,
146 DENORE Steve13:58
147 DE LOUWERE Stef15:13
148 FENAIN Thibaut15:43
DNF DE MEULENAERE Bram-
DNF VAN DEN BOSSCHE Cedric-
DNF BOSCH Thomas-
DNF MODELL Louis-
DNF VOOGT Danny-
DNF ROELS Laurens-
DNF BERTRAND Dorian-
DNF DONCK Lowie-
DNF CARLIER Brecht-
DNF VAN MINSEL Yari-
DNF VANDEVYVERE Gauthier-
DNF VAN TILBORGH Brent-
DNF HENDRICKX Koen-
DNF NIEMI Marco-
DNF VANDECASTEELE Ward-
DNF DECLERCQ Jan-willem-
DNF MOLLER Mikkel-
DNF JAKOBSEN Jonas-
DNF RYS Yoshi-
DNF VANGORP Gill-
DNF PEETERS Arno-
DNF WILLEMEN Kristof-
DNF ROBBERECHTS Thom-
DNF WOUTERS Jarin-
DNF MICHIELS Sander-
DNF HAGEN Peder-
DNF TAS Robbert-
DNF STASSIJNS Ben-
DNF SVERRE DYNGELAND Vik-
DNF JESPERS Seppe-
DNF MATTHEEUWS Tim-
DNF SOETENS Dylan-
DNF WELZ Niclas-
DNF SCHMIEDEL Sebastian-
DNF BRULEZ Miqele-
DNF MANDRYSCH John-
DNF JOCQUÉ Jelle-
DNF BARBIER Pierre-
DNF VERTESSEN Mathias-
DNF VAN DE VELDE Darwin-