valverdeHiszpanie staną na starcie mistrzostw świata jako zdecydowani faworyci, bo po pierwsze, będą u siebie, a po drugie, mają w składzie kolarzy mających za sobą całkiem niezły sezon, no i bardzo mocnego lidera. Alejandro Valverde zapowiedział, że światowy czempionat jest jego wielkim celem w ostatniej części sezonu. 

Selekcji dokonał Javier Minguez, wokół którego pojawiło się kilka kontrowersji. Miał on posprzeczać się z “Purito” Rodriguezem, czemu jednak sam zaprzecza. Zasłynął także z dość kontrowersyjnej wypowiedzi na temat Alberto Contadora, która brzmi tak: To smutne, bo Contador nie pojedzie w wyścigu będąc w dobrej formie, ale on jest artystą, decyduje o sobie, chociaż mnie  taka decyzja się nie podoba. 

Dla Valverde będą to dziesiąte MŚ w karierze, co czyni go najbardziej doświadczonym zawodnikiem w drużynie. W tym czasie zdobył trzy brązowe medale i dwa srebrne, ale nigdy nie założył tęczowej koszulki.

Tytuł dla Hiszpanii wywalczył ostatnio Oscar Freire (w 2004 roku). W roku ubiegłym na podium stanęło dwóch podopiecznych Mingueza – Rodriguez i Valverde.

Skład Hiszpanii na wyścig ze startu wspólnego: Alejandro Valverde, Joaquim Rodríguez, Jon Izagirre, Jesús Herrada, Imanol Erviti, Jonathan Castroviejo, Luis León Sanchez, Daniel Moreno oraz Daniel Navarro.

Skład Hiszpanii na wyścig jazdy indywidualnej na czas: Jonathan Castroviejo oraz Markel Irizar.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska