Bradley WigginsBradley Wiggins (Sky Team) wykręcił najlepszy czas na trasie 8,8 kilometrowej czasówki w Tour of Britain. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) był szósty.

Na niespełna 9 kilometrowej trasie w Londynie, najlepszy był Bradley Wiggins. Mistrz Olimpijski przed własną publicznością, pokonał o 8 sekund Sylvaina Chavanela (IAM Cycling) oraz o 9 sekund Stephena Cummingsa (BMC Racing). Kwiatkowski do najlepszego stracił 16 sekund. Polak nadrobił tylko 9 sekund do Dylana van Baarle (Garmin-Sharp), który pozostał liderem.

“Kwiato” do Holendra traci 10 sekund i jeśli myśli o zwycięstwie w całym wyścigu, to musi zgubić rywala na popołudniowym etapie.

 

 

Wyniki:

1 WIGGINS B. SKY 09:50.710
2 CHAVANEL S. IAM 8
3 CUMMINGS S. BMC 9
4 BARTA J. TNE 14
5 BRANDLE M. IAM 15
6 KWIATKOWS. M. OPQ 16
7 MULLEN R. SKT 20
8 DOWSETT A. MOV ST
9 JUUL JENS. C. TCS 24
10 KOHLER M. BMC 25
11 VAN BAARL. D. GRS ST
12 BOARO M. TCS 26
13 IZAGUIRRE. J. MOV ST
14 HANSEN L. GRS 28
15 CAVENDISH M. OPQ ST
16 KITTEL M. GIA 29
17 KÖNIG L. TNE 30
18 BAUER J. GRS ST
19 VELITS P. BMC 31
20 DEKKER T. GRS ST
21 HAUSSLER H. IAM 32
22 ROCHE N. TCS ST
23 TIMMER A. GIA 34
24 VERMOTE J. OPQ 35
25 SWIFT B. SKY ST
26 ZARDINI E. BAR 37
27 FLENS R. BEL ST
28 SCULLY T. MGT 39
29 TRUSOV N. TCS 40
30 TERPSTRA N. OPQ 42
31 REICHENBA. S. IAM 45
32 KONOVALOV. I. MTN ST
33 SUTHERLAN. R. TCS 46
34 LOPEZ GAR. D. SKY 47
35 VISCONTI G. MOV ST
36 GOLAS M. OPQ 49
37 VEELERS T. GIA ST
38 SCHORN D. TNE 50
39 BOULO M. RAL ST
40 STEWART . MGT ST
41 GEOGHEGAN. T. GBR 52
42 DOULL O. SKT ST
43 BIBBY I. MGT 53
44 ZABEL R. BMC 54
45 BIALOBLOC. M. VGR 55
46 STAMSNIJD. T. GIA ST
47 RENSHAW M. OPQ 56
48 LAMPIER S. VGR ST
49 BONGIORNO F. BAR 57
50 TEUNS D. BMC 59
51 TANKINK B. BEL ST
52 HENAO GOM. S. SKY 1:01
53 VOSS P. TNE ST
54 DE BACKER B. GIA ST
55 WYNANTS M. BEL 1:03
56 LATHAM C. GBR ST
57 MCLAY D. GBR ST
58 HANDLEY R. RCS ST
59 NORTHEY M. MGT 1:04
60 GIRDLESTO. D. GRS 1:06
61 FARRAR T. GRS ST
62 MORGAN B. VGR ST
63 NORDHAUG L. BEL 1:07
64 THWAITES S. TNE 1:08
65 BOL J. BEL 1:10
66 OPIE C. RCS 1:12
67 BLYTHE A. NPC ST
68 KNEISKY M. RAL 1:13
69 VAN NIEKE. D. MTN ST
70 ARCHBOLD S. SKT 1:15
71 MARKUS B. BEL 1:16
72 HNIK K. MTN ST
73 MOSES T. RCS ST
74 MEGIAS LE. J. TNN ST
75 CHRISTIAN M. RAL 1:19
76 ATKINS G. RAL 1:20
77 VERSCHOOR M. TNN 1:21
78 MCNALLY M. SKT 1:23
79 BURTON G. GBR 1:25
80 BATTAGLIN E. BAR ST
81 HOLOHAN L. MGT 1:26
82 PARTRIDGE R. VGR 1:27
83 LAWLESS C. GBR ST
84 PERON A. TNN 1:29
85 LOZANO RI. D. TNN 1:31
86 JIM S. MTN 1:33
87 MOSS J. VGR 1:35
88 SANZ UNZU. E. MOV 1:37
89 LANDER S. BMC 1:38
90 SZMYD S. MOV ST
91 EISEL B. SKY 1:39
92 LOWSLEY W. J. NPC 1:43
93 EDMONDSON N. VGR 1:45
94 LASTRAS G. P. MOV 1:47
95 RUFFONI N. BAR ST
96 WILKINSON I. RAL 1:48
97 HUNT J. NPC 1:49
98 APPLEBY D. NPC 1:52
99 HOUSE K. RCS 1:54
100 BARKER Y. RAL 2:00
101 STAUFF A. MTN 2:06
102 PINEAU J. IAM 2:08
103 WILSON J. SKT 2:25
104 ISTA K. IAM 2:36
105 PETERS A. MGT 7:03

 

Klasyfikacja generalna:
 1 Dylan VAN BAARLE Garmin-Sharp 30:32:17
2 Michal KWIATKOWSKI Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
3 Bradley WIGGINS Team Sky 0:00:22
4 Edoardo ZARDINI Bardiani CSF 0:00:37
5 Nicolas ROCHE Tinkoff-Saxo 0:00:42
6 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:46
7 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:50
8 Alex DOWSETT Movistar Team 0:00:54
9 Dylan TEUNS BMC Racing Team 0:01:10
10 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:01:11
11 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:01:11
12 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:01:11
13 Ignatas KONOVALOVAS MTN – Qhubeka 0:01:19
14 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:01:24
15 Tao GEOGHEGAN HART Great Britain 0:01:52
16 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:01:53
17 Francesco Manuel BONGIORNO Bardiani CSF 0:01:59
18 Steve LAMPIER Giordana Racing Team 0:02:06
19 Matthieu BOULO Team Raleigh 0:02:13
20 Jack BAUER Garmin-Sharp 0:02:16
21 Giovanni VISCONTI Movistar Team 0:02:44
22 Lars-Petter NORDHAUG Belkin Pro Cycling Team 0:02:55
23 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:03:31
24 Karel HNIK MTN – Qhubeka 0:03:41
25 Ben SWIFT Team Sky 0:03:41
26 Richard HANDLEY Rapha Condor JLT 0:03:42
27 Sebastian HENAO GOMEZ Team Sky 0:04:42
28 Liam HOLOHAN Madison Genesis 0:05:19
29 Bram TANKINK Belkin Pro Cycling Team 0:05:39
30 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:05:41
31 Marcin BIALOBLOCKI Giordana Racing Team 0:05:45
32 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:06:10
33 Leopold KÖNIG Team NetApp-Endura 0:06:54
34 Enrico BATTAGLIN Bardiani CSF 0:07:14
35 Mark CHRISTIAN Team Raleigh 0:09:15
36 Alex PETERS Madison Genesis 0:10:46
37 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:10:47
38 Owain DOULL An Post – Chainreaction 0:11:58
39 Rick ZABEL BMC Racing Team 0:12:37
40 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 0:13:29
41 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:13:46
42 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:14:03
43 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:15:50
44 Paul VOSS Team NetApp-Endura 0:16:13
45 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:16:21
46 Kevin ISTA IAM Cycling 0:16:28
47 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:18:09
48 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:18:39
49 Morgan KNEISKY Team Raleigh 0:19:33
50 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:20:25
51 Thomas DEKKER Garmin-Sharp 0:20:31
52 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:20:33
53 Peter VELITS BMC Racing Team 0:20:35
54 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 0:20:51
55 Adam BLYTHE NFTO 0:22:00
56 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:24:00
57 Mark MCNALLY An Post – Chainreaction 0:24:07
58 Dylan GIRDLESTONE Garmin-Sharp 0:24:32
59 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:25:00
60 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:26:04
61 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:26:27
62 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:28:47
63 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:29:05
64 Thomas STEWART Madison Genesis 0:30:09
65 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:33:04
66 Thomas MOSES Rapha Condor JLT 0:36:13
67 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:36:34
68 Michael James NORTHEY Madison Genesis 0:37:18
69 Jetse BOL Belkin Pro Cycling Team 0:39:18
70 Robert PARTRIDGE Giordana Racing Team 0:39:33
71 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:41:05
72 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:41:20
73 Germain BURTON Great Britain 0:41:31
74 Rick FLENS Belkin Pro Cycling Team 0:42:38
75 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:43:00
76 Shane ARCHBOLD An Post – Chainreaction 0:43:01
77 Nikolay TRUSOV Tinkoff-Saxo 0:44:07
78 Kristian HOUSE Rapha Condor JLT 0:44:33
79 Thomas SCULLY Madison Genesis 0:45:03
80 George ATKINS Team Raleigh 0:46:29
81 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:46:52
82 Lasse Norman HANSEN Garmin-Sharp 0:48:18
83 Songezo JIM MTN – Qhubeka 0:49:04
84 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:49:37
85 Dale APPLEBY NFTO 0:50:12
86 Ryan MULLEN An Post – Chainreaction 0:51:04
87 Nathan EDMONDSON Giordana Racing Team 0:51:41
88 Daniel MCLAY Great Britain 0:54:56
89 Joshua HUNT NFTO 0:56:39
90 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:57:17
91 Sebastian LANDER BMC Racing Team 0:57:18
92 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:58:43
93 Ian BIBBY Madison Genesis 0:59:28
94 Yanto BARKER Team Raleigh 1:03:10
95 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 1:04:34
96 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 1:04:43
97 Chris OPIE Rapha Condor JLT 1:08:41
98 Bernhard EISEL Team Sky 1:09:56
99 Ian WILKINSON Team Raleigh 1:11:15
100 Bradley MORGAN Giordana Racing Team 1:12:15
101 James MOSS Giordana Racing Team 1:14:09
102 Christopher LATHAM Great Britain 1:19:51
103 James LOWSLEY WILLIAMS NFTO 1:19:58
104 Christopher LAWLESS Great Britain 1:26:20
105 Jack WILSON An Post – Chainreaction 1:26:04

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa